آزمونک (ارزشیابی تک درس)

ویژه دانش آموزان هفتم تا دوازدهم

دانش آموزان پایه هفتم تا دوازدهم دروس خود را به صورت تدریجی همراه با برنامه مدرسه مطالعه می‌کنند. این مطالعه و مرور دروس زمانی ارزش بیشتری دارد که به یادگیری منجر شود. به عقیده مشاوران آموزشی “ارزشیابی تدریجی نقش موثری در یادگیری خواهد داشت.” بر اساس همین نیاز و با هدف کمک به یادگیری، گزینه دو محصول جدیدی تحت عنوان آزمونک برای دانش آموزان پایه هفتم تا دوازدهم ارائه می‌نماید.

دانش آموزان پایه هفتم تا دوازدهم می توانند تقریبا دو روز در هفته در آزمونک شرکت کنند. این آزمونک ها به صورت تک درس و مطابق با برنامه درسی مدرسه  برگزار می شود. دانش آموزان می‌توانند در روزهای تعیین شده از ساعت 16 تا 19 آزمونک خود را آغاز کنند. هر آزمونک حدود 20 سوال و 30 دقیقه زمان پاسخگویی دارد. ضمنا دانش آموزان به کارنامه اولیه عملکرد خود بلافاصله پس از پایان آزمون دسترسی دارند. کارنامه نهایی و گزارش گروهی آزمونک نیز از ساعت 21 همان روز قابل دسترسی است.

آزمونک گزینه دو

دسترسی چهار ماه آزمونک رایگان تا 15 آذر تمدید شد

دانش آموزان که پیش تر در آزمون‌های ادواری گزینه دو ثبت نام و امتیاز خود را دریافت کرده اند، می توانند از این لینک نسبت به خرید آزمونک های نیم سال اول و دوم با امتیاز دریافتی اقدام کنند.

همچنین دانش آموزانی که هنوز هیچ یک از محصولات گزینه دو را تهیه نکرده اند ضمن تماس با نمایندگی های گزینه دو می توانند آزمونک های رایگان نیم سال اول را دریافت کنند.

آزمونک دوره اول متوسطه

یکی از مهم ترین بخش‌های فعالیت هر دانش آموز دوره اول متوسطه، مطالعه تدریجی دروس می باشد. البته برای آنکه بهتر به کیفیت و اثربخشی مطالعه خود پی ببرید نیاز به سنجش خواهید داشت. بسته های ارزشیابی پیشرفت تحصیلی در پایه‌های هفتم و هشتم 4 نوبت و در پایه نهم 6 نوبت برگزار می شود. با توجه به فواصلی که بین این ارزشیابی‌ها وجود دارد، این بسته ها به تنهایی اهداف کامل سنجش تحصیلی را برآورده نمی سازد. آزمونک محصول جدید گزینه دو، در راستای اهمیت به سنجش تدریجی می باشد. آزمونک‌های گزینه دو، به طور میانگین دوبار در هفته و به صورت تک درس برگزار می شود. دروس مورد ارزشیابی در آزمونک‌ها عبارتند از: ریاضی، فارسی، زبان انگلیسی، علوم، عربی، دین و زندگی و مطالعات اجتماعی.

دانش آموزان می توانند با کارنامه آزمونک به نقاط ضعف مطالعه خود پی برده و قبل از ارزشیابی های گزینه دو یا امتحانات مدارس آنها را رفع کنند. ضمنا با قابلیت رفع اشکال هوشمند که در ابرکارنامه گزینه دو وجود دارد دانش آموزان می توانند سوالات مشابهی با نقاط ضعف خود دریافت نمایند.

آزمونک دوره اول متوسطه
آزمونک
هفتم
هشتم
نهم
تعداد
67
67
67
قیمت
1139000
173000
1139000
173000
1139000
173000

توجه کنید که آزمونک های نیم سال اول به صورت رایگان و در نیم سال دوم قیمت ها همانطور که مشاهده می کنید برای دانش آموزان پایه هفتم، هشتم و نهم با حدود 70 درصد تخفیف نسبت به قیمت واقعی محاسبه شده است. همچنین از طریق لینک های زیر می توانید به محدوده بندی آزمونک های دوره اول متوسطه، خدمات و ثبت نام آن نیز دسترسی داشته باشید. ضمنا دانش آموزانی که در ارزشیابی‌های پیشرفت تحصیلی گزینه دو ثبت نام کرده‌اند، می توانند کل آزمونک ها را با امتیاز هدیه خود به صورت رایگان فعال کنند.

آزمونک دهم و یازدهم

دروس تخصصی پایه دهم و یازدهم از دو جهت حائز اهمیت می باشد. نخست آنکه بسیاری از دروس این پایه ها به عنوان پیش نیازی برای یادگیری دروس پایه های بالاتر هستند. از طرف دیگر بخشی از بودجه بندی سوالات کنکور نیز به دروس این دو پایه اختصاص دارد. پس یادگیری درست و عمیق این دروس به موفقیت دانش‌آموزان در پایه‌های بالاتر نیز کمک خواهد کرد. مطالعه تدریجی هم‌گام با برنامه درسی مدرسه، نقش موثری در یادگیری عمیق خواهد داشت.کارشناسان آموزشی بر این عقیده اند که لازم است دانش آموزان پس از پایان هر مبحث درسی، مورد سنجش قرار گرفته تا نقاط ضعف خود را بشناسند. پس از آن با مطالعه و تمرین، نقاط ضعف خود را پوشش دهند.

آزمونک محصول جدید گزینه دو با هدف سنجش تدریجی دروس برای دانش آموزان پایه دهم و یازدهم این وظیفه را ایفا می کند. این آزمونک ها به صورت تک درس و در دروس اختصاصی برگزار می شود. همچنین کارنامه دقیقی پس از هر آزمونک ارائه می شود تا دانش آموزان عملکرد خود را ارزیابی کنند. با استفاده از قابلیت رفع اشکال هوشمند نیز دانش آموزان می توانند نقاط ضعف خود را برطرف سازند.

آزمونک دهم و یازدهم
آزمونک
دهم تجربی
دهم ریاضی
دهم انسانی
یازدهم تجربی
یازدهم ریاضی
یازدهم انسانی
تعداد
42
41
73
55
49
73
قیمت
920000
129000
897000
109000
1289000
173000
1259000
199000
1225000
187000
1387000
199000

توجه داشته باشید دروس رشته انسانی بیشتر از رشته تجربی و ریاضی می باشد. به علت تعداد بیشتر آزمونک های گروه انسانی، آزمونک های آن برای دو درس در یک روز با زمان بندی تفکیک شده و ارائه کارنامه مجزا برگزار می شود. برای مشاهده لیست دروس آزمونک برای هر پایه گروه و جزئیات بیشتر درباره خدمات و ثبت نام پایه دهم و یازدهم می توانید بر روی دکمه‌های زیر کلیک نمایید.ضمنا دانش آموزانی که در آزمون های گزینه دو ثبت نام کرده‌اند، می توانند کل آزمونک ها را با امتیاز هدیه خود به صورت رایگان فعال کنند.

 

آزمونک دوازدهم

آزمونک‌های پایه دوازدهم در دروس تخصصی برگزار می شود. این آزمونک ها از جهات متفاوتی اهمیت دارند. همانند هر پایه دیگری لازم است تا دانش آموزان ضمن مطالعه تدریجی دروس، در پایان هر فصل یا مبحث کتاب، خود را مورد سنجش و ارزشیابی قرار داده تا گزارشی از عملکرد خود دریافت کنند. همچنین با امکانات ابرکارنامه گزینه دو مانند رفع اشکال هوشمند نقاط ضعف خود را برطرف سازند. با توجه به در پیش بودن امتحانات نهایی این آزمونک ها می توانند به آمادگی بیشتر دانش آموزان برای موفقیت در این امتحانات کمک نمایند. همچنین دانش آموزان پایه دوازدهم نیاز است در پایان سال در کنکور شرکت نمایند و دروس دوازدهم بخش مهمی از این ارزشیابی را تشکیل می دهد. پس تسلط به مباحث کتاب‌های درسی پایه دوازدهم می تواند تاثیر بسزایی در کسب نمره بهتر در کنکور داشته باشد. ضمنا تعداد آزمونک های پایه دوازدهم به علت اهمیت بیشتر دروس آن نسبت به سایر پایه‌ها بیشتر می باشد.

آزمونک دوازدهم
آزمونک
دوازدهم تجربی
دوازدهم ریاضی
دوازدهم انسانی
تعداد
52
44
92
قیمت
1320000
179000
1417000
189000
1932000
289000

برای مشاهده لیست دروس آزمونک برای هر پایه گروه و جزئیات بیشتر از بازه برگزاری آن می توانید بر روی دکمه زیر کلیک نمایید.ضمنا دانش آموزانی که در آزمون های گزینه دو ثبت نام کرده‌اند، می توانند کل آزمونک ها را با امتیاز هدیه خود به صورت رایگان فعال کنند.

ثبت نام و برگزاری

در سال تحصیلی 1402-1401 گزینه دو به صورت ویژه خدمات آزمونک‌های خود را به دانش آموزان ارائه می‌کند. با توجه به تعداد آزمونک ها که براساس پایه و رشته تعیین شده است، ارزش واقعی آن عددی بین 1 تا 2 میلیون می باشد. اما دانش آموزان پایه هفتم تا دوازدهم می‌توانند آزمونک های نیم سال اول را به طور رایگان دریافت کنند. همچنین دانش آموزان برای استفاده از آزمونک ها در نیمسال دوم تحصیلی هم براساس پایه گروه خود باید بین 109000 تومان تا 289000 پرداخت نمایند. ضمنا دانش آموزان پایه هفتم تا نهم با ثبت نام در ارزشیابی های پیشرفت تحصیلی و دانش آموزان دهم تا دوازدهم با ثبت نام در آزمون‌ها می توانند با امتیازی دریافتی از آن، آزمونک ها را برای خود فعال سازند.

1. بنابر نظر کارشناسان آموزشی، آزمونک ها تقریبا 2 روز در هفته برگزار می گردند تا دانش آموز دچار یکنواختی و حس کسالت نشود.

2. دانش آموزان برای شروع آزمونک خود از ساعت 16 تا 19 فرصت دارند. این گستردگی زمان شروع، در راستای توجه به خواسته دانش آموزان می باشد.

3. برنامه برگزاری آزمونک ها براساس تدریس دبیر پیش بینی می شود و این محصول مستقل از سایر آزمون هاست.

4. متناسب با زمانی که دانش آموزان آزمونک خود را آغاز کنند به آنها زمان کافی جهت پاسخگویی به سوالات داده خواهد شد.

5. دانش آموزان می‌توانند به کارنامه اولیه آزمونک خود بلافاصله پس از پایان آزمون دسترسی داشته باشند.

6. از ساعت 21 همان روز نیز کارنامه نهایی دانش آموزان و گزارش گروهی مدارس منتشر خواهد شد که امکان تحلیل بیشتری را فراهم می کند.

پرسش و پاسخ

آزمونک ها تک درس در طی سال تحصیلی به صورت تدریجی برگزار می شوند. تعداد سوالات آزمونک به گونه ای است که دانش آموز می تواند در زمانی کوتاه به آن پاسخ دهد. این نوع ارزشیابی باعث می شود دانش آموز نقاط ضعف خود را شناسایی کرده و با تمرین آنها را برطرف کند. پس آزمونک به فرآیند یادگیری تدریجی دانش آموزان دوره اول متوسطه کمک خواهد کرد.

سنجش و ارزشیابی اگر بیش از اندازه باشد، ممکن است دانش آموز دچار یکنواختی شود. با توجه به اینکه در هر رشته به طور مشخص دروس اختصاصی از اهمیت بیشتری برخوردار می باشد. پس بنابر محدودیت زمانی آزمونک های دوره دوم متوسطه صرفا از دروس اختصاصی برگزار می شود.

برنامه آزمونک ها مناسب با برنامه مدرسه است و با توجه به اینکه برنامه مدرسه تا پایان سال تحصیلی زمان می برد؛ پس برنامه آزمونک ها برای شرکت کنندگان در کنکور تیرماه مناسب تر می باشد.