سنجش مستمر، محصولی جدید از گزینه دو

سنجش مستمر، محصولی جدید از گزینه دو

 

سنجش مستمر محصول جدید گزینه دو است که به دانش آموزان و داوطلبان کنکور کمک می کند، پس از مطالعه هر بخش و فصل کتاب درسی، میزان تسلط خود بر آن مبحث را با یک آزمون آنلاین پیشنهادی گزینه دو بسنجند.

دانش‌آموز پس از یادگیری هر مبحث کوتاه بایستی میزان تسلط خود بر آن فصل یا بخش را بسنجد. در این مرحله نیاز به سؤالات با درجۀ سختی مشخص و طراحی و گردآوری کارشناسی شده است. ما در گزینه دو این کار را برای شما ساده کردیم. از پایه هفتم تا دوازدهم متناسب با درس های هر پایه، آزمون های آنلاینی در قالب سنجش مستمر برای شما آماده شده است.

از ویژگی‌های مهم چنین ارزشیابی‌هایی تخصصی با یک مجموعه سؤال قوی، هدفمند و کارشناسی‌شده، این است که اولاً دبیر زمانی برای طراحی سؤالات و تصحیح آن‏ها اختصاص نمی‌دهد، ثانیاً می‌توان با تعداد سؤالات کافی و حتی پیچیده‌تر نسبت به یک آزمون جامع، میزان تسلط داوطلب بر یک مبحث درسی را با دقت بالایی بررسی کرد و نقاط قابل‌بهبود در آموخته‌های او را مشخص نمود. برگزاری آنلاین این آزمون‌ها، امکان تنظیم راحت‌تر مدارس مختلف با این برنامه و نیز مشارکت دانش‌آموز در آزمون فارغ از زمان حضور در مدرسه را نیز تسهیل می‌کند. بر این اساس گزینه‌دو در سال 1401-1400 مطابق یک برنامه مشخص، در تمام درس‌های پایه‌های تحصیلی هفتم، هشتم، نهم، دهم، یازدهم و دوازهم، آزمون‌های آنلاین تک‌درس مبحثی برگزار خواهد کرد.

برنامه سنجش های مستمر مغایرتی با برنامه آزمون‌های مرحله ای گزینه‌دو ندارد، اما لزوماً بر اساس محدوده‌بندی آن‏ها نیز تعریف نشده است، بلکه بر اساس طبقه‌بندی کتاب‌های درسی طراحی می‌شود و پیشنهاد تخصصی گزینه‌دو برای تسلط کافی بر مباحث درسی خواهد بود.

برنامه، تاریخ و محدودۀ این آزمون‌ها برای هر پایه در ادامه مشخص شده است. هر سنجش مستمر در یک بازه مشخص چند روزه و مهلت پاسخ‌گویی محدود برگزار می‌شود. بلافاصله پس از پاسخ‌گویی نیز پاسخ تشریحی، درصدها و کارنامه تحلیل آزمون در اختیار دانش‌آموز قرار می‌گیرد. همچنین گزارش گروهی با اطلاعات عملکرد دانش‌آموزان در آزمون برای مدارس در دسترس خواهد بود و دبیر با درخواست گزارش در طول این بازۀ زمانی می‌تواند به‌روزرسانی جدیدی از دانش‌آموزان خود که در آزمون شرکت کرده‌اند و عملکرد آن‏ها به‌دست آورد. محاسبات و گزارش‌دهی این آزمون‌ها صرفاً در بانک سوال انجام می‌شود.

حالا می‌توان گفت دانش‌آموز، مطالعات، تمرین‌ها و ارزشیابی‌های موردنیاز برای تسلط بر مباحث درسی را انجام داده است و در هر مرحله نیز بر اساس گزارش دریافتی، برنامۀ مطالعاتی خود را اصلاح کرده است.

پخش ویدئو

راهنمای شرکت در سنجش مستمر

برای شرکت در سنجش مستمر شما باید دو اقدام مهم انجام دهید. در مرحله اول بایستی این سنجش ها را فعال کنید و در مرحله دوم باید طبق زمان مقرر درآنها شرکت کنید. در این جا هر دو مرحله برای شما توضیح داده شده است.

  • مرحله اول: فعال سازی سنجش های مستمر

اگر دوره اولی هستید، می توانید به سادگی بسته های ارزشیابی منهای کنکور برنزی، نقره ای یا طلایی گزینه دو را خریداری کنید.در هر بسته تعداد مشخصی سنجش مستمر وجود دارد که با خرید آن بسته، برای شما فعال می شوند. بسته طلایی شامل تمام سنجش های مستمر گزینه دو که در سال 1401-1400 شامل 42 مرحله است، می شود.

برای خرید بسته های ارزشیابی منهای کنکور گزینه دو می توانید با نمایندگی های ما تماس بگیرید و یا خودتان به صورت اینترنتی ثبت نام کنید. فقط پس از ثبت نام اینترنتی، حداقل یک ساعت زمان نیاز است تا دسترسی شما فعال شود.

پخش ویدئو

اگر دوره دومی یا کنکوری هستید، پس از ثبت نام در آزمون های گزینه دو برای شما متناسب با تعداد مرحله ثبت نامی تان امتیازی به عنوان هدیه خرید فعال می شود. شما با این امتیاز می توانید وارد مارکت گزینه دوشوید و بسته های سنجش مستمر یا بانک سوال گزینه دو را برای خودتان بخرید. ما پیشنهاد می کنیم اگر امتیاز کافی را دارید، از ابتدا بسته خدمات طلایی کامل را فعال کنید تا به تمام سنجش های مستمر سال تحصیلی و بانک سوال دسترسی داشته باشید.

برای این کار کافیست مراحل زیر را طی کنید.

  1. ابتدا با نام کاربری و رمز عبور آزمونی خود وارد بانک سوال گزینه دو شوید.
  2. از منوی بالا سمت راست بانک سوال، گزینه خرید بسته را انتخاب کنید
  3. پایه تحصیلی خود را از جدول نمایش داده شده انتخاب نمایید. دقت کنید داوطلب کنکور به هر سه پایه دهم تا دوازدهم دسترسی دارد.
  4. بسته خدمات طلایی کامل یا بسته های سنجش مستمر مورد نظر خود را خریداری کنید. هر بسته شامل تعدادی آزمون آنلاین سنجش مستمر است.
  5. از یک ساعت بعد، بسته خربداری شده برای شما فعال می شود. فقط برای اطمینان یک بار از کاربری خود خارج شوید و دوباره وارد شوید.
سنجش مستمر
سنجش مستمر
سنجش مستمر
  • مرحله دوم: راهنمای شرکت در سنجش مستمر

حتما از قبل محدوده سنجش های مستمر خود را از اینجا دانلود کنید. برای شرکت در سنجش مستمر مراحل زیر را انجام دهید:

  1. ابتدا با نام کاربری و رمز عبور آزمونی خود وارد بانک سوال شوید.
  2. وارد بخش آزمون های گزینه دویی شوید و در سنجش مستمر فعال مورد نظر خود شرکت کنید.
  3. بلافاصله پس از پایان آزمون، با کمک کارنامه عملکرد خود را بررسی کنید.
سنجش مستمر

سنجش مستمر داوطلبان کنکور

در سال تحصیلی 1401-1400 برای داوطلبان کنکور در مجموع 20 بسته سنجش مستمر در نظر گرفته شده است که هر بسته شامل 7 تا 14 سنجش در درس‌های مختلف می شود. می توان گفت برای هر داوطلب حداقل 150 سنجش مستمر پیش بینی شده است. این سنجش ها به صورت تک درس و آنلاین در بانک سوال برگزار می شوند.

داوطلبان برای فعال سازی بسته های مورد نظر خود می توانند از طریق منوی بانک سوال وارد خرید بسته شده و اگر امتیاز کافی از ثبت نام خود دارند، بسته خدمات طلایی کامل را با 3300 امتیاز (معادل ثبت نام حداقل 15 مرحله) خریداری نمایند. در غیر این صورت نیز هر کدام از بسته های سنجش مستمر با 100 امتیاز قابل فعال سازی هستند.

در بسته های سنجش مستمر داوطلب کنکور در هر گروه آزمایشی، تمامی مباحث دروس آن گروه  از پایه دهم تا دوازدهم مرور می شود. به این ترتیب داوطلب در خرید بسته بایستی صرفا پایه خود را نتخاب کند و نیازی به خرید مجزای بسته های دهم و یازدهم ندارد.

 

سنجش مستمر دهم و یازدهم

در سال تحصیلی 1401-1400 برای پایه های دهم و یازدهم در مجموع 10 بسته سنجش مستمر ارائه شده است که هر بسته شامل 7 تا 10 سنجش در درس‌های مختلف می شود. می توان گفت برای هر دانش آموز دهمی یا یازدهمی حداقل 80 سنجش مستمر پیش بینی شده است. این سنجش ها به صورت تک درس و آنلاین در بانک سوال برگزار می شوند.

دانش آموزان برای فعال سازی بسته های مورد نظر خود می توانند از طریق منوی بانک سوال وارد خرید بسته شده و اگر امتیاز کافی از ثبت نام خود دارند، بسته خدمات طلایی کامل را با 2100 امتیاز (معادل ثبت نام حداقل 8 مرحله) خریداری نمایند. در غیر این صورت نیز هر کدام از بسته های سنجش مستمر با 100 امتیاز قابل فعال سازی هستند.

 

سنجش های مستمر هفتم، هشتم و نهم

در دوره او ل متوسطه مجموعا 6 بسته سنجش مستمر معادل 42 سنجش آنلاین تک درس برنامه ریزی شده است. این سنجش های مستمر در بسته های ارزشیابی منهای کنکور برنزی، نقره ای و طلایی نقسیم شدند. هر بسته برنزی شامل 1 بسته سنجش مستمر (7 سنجش آنلاین)، هر بسته نقره ای شامل 3 بسته سنجش مستمر (مجموعا 21 سنجش آنلاین تک درس)  و بسته طلایی شامل 6 بسته سنجش مستمر (مجموعا 42 سنجش آنلاین) می شود. دانش آموزان برای دسترسی به تمام سنجش های مستمر بایستی بسته طلایی را خریداری نمایند.

 

پخش ویدئو