رتبه آخرین قبولی رشته ها

همه ما در زندگی اهداف گوناگونی داریم. این اهداف هستند که به ما برای تلاش کردن انگیزه می دهند. در هر دوره ای از زندگی افراد اهداف مختلفی را دنبال می کنند. هدف اصلی داوطلبین کنکور پذیرش در رشته و دانشگاه مورد علاقه شان است. اما چالشی که بسیاری از افراد پس از انتخاب رشته و دانشگاه مورد علاقه شان با آن رو به رو می شوند، عدم دانش کافی درباره رتبه مورد نیاز برای قبولی در آن رشته/محل می باشد.

موسسه گزینه دو در راستای خدمت رسانی به داوطلبین کنکور، نرم افزار آخرین قبولی ها را به همین منظور ارائه کرده است. به کمک این نرم افزار شما می توانید از رتبه مورد نیاز برای پذیرش در رشته/محل مورد علاقه خود مطلع شوید. برای آگاهی بیشتر درباره این محصول ادامه متن را مطالعه کنید.

رشته علوم کامپیوتر

فواید تعیین رتبه آخرین قبولی هر رشته

هر داوطلب کنکور فارغ از سطح تحصیلی و تواناییهایش به رشته یا رشته هایی برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی علاقه مند است. همچنین اغلب داوطلبان تمایل دارند که رشته موردعلاقه شان را در دانشگاهی خاص پذیرش شوند. داوطلبان برای انتخاب دانشگاه مورد نظرشان دلایل مختلفی دارند. بعضی افراد ترجیح می دهند در دانشگاه های برتر _که غالبا در شهرهای بزرگ قرار دارد_ پذیرش شوند. اما برای عده ای صرفا این مسئله اهمیت دارد که دانشگاهی که برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند به محل زندگیشان نزدیک باشد.

حال با همه تفاسیر ذکر شده، مسلم است که هر داوطلبی برای رسیدن به هدف خود که پذیرش در رشته و دانشگاهی خاص است باید تلاش معینی کند. منظور از تلاش معین یعنی آنکه رتبه ی مورد نیاز برای پذیرش در آن رشته/محل را در کسب نماید. اما چالش مهم داوطلبین کنکور این است که برای پذیرش در رشته/محل موردنظر خود چه رتبه ای را باید کسب کنند. این نیاز داوطلبین نیز مانند بسیاری دیگر از نیازهای آنها توسط گزینه دو پاسخ داده شده است.

نرم افزار آخرین قبولی های گزینه دو به شما امکان می دهد تا از آخرین رتبه برای پذیرش در رشته موردعلاقه تان در دانشگاهی خاص آگاه شوید. این نرم افزار به یکی از چالش های مهم داوطلبین کنکور به طور کامل پاسخ می دهد و همه می توانند به طور رایگان از آن بهره ببرند.

موسسه آموزشی فرهنگی گزینه دو با دو دهه قدمت توانسته است نرم افزارهای مختلفی را جهت پیش بینی کنکور به داوطلبین ارائه کند. یکی از نرم افزارهای کلیدی این مجموعه برای کمک به داوطلبین نرم افزار آخرین قبولی ها می باشد.

دقت نرم افزار آخرین قبولی ها

برای پیش بینی درست آخرین قبولی های هر رشته در دانشگاهی خاص نیاز به زمینه هایی است که با یکدیگر بررسی می کنیم:

1- نخست باید اطلاعات و داده های کافی از داوطلبین کنکور در این زمینه در اختیار داشته باشیم. گزینه دو با در اختیار داشتن داده های کافی در این زمینه مشکلی ندارد.

2- باید نتایج پیش بینی شده توسط نرم افزار از دقت بالایی برخوردار باشد. زیرا بسیاری داوطلبین بر اساس آن برنامه ریزی می کنند. بررسی های آماری و مشاهدات نشان می دهد که صحت پیش بینی رتبه نرم افزار در نوع خود بی نظیر است.

3- به روز بودن نیز دیگر مولفه ی لازم برای چنین نرم افزاری است. لازم است بدانید که داده ها و نتایج نرم افزار گزینه دو هر سال به روز می شود. به عبارت دیگر هر سال نسخه ای جدید بر پایه اطلاعات داوطلبین سال قبل در نرم افزار قرار می گیرد.

رشته علوم کامپیوتر

شایسته است که هنگام کار با نرم افزار آخرین قبولی ها این نکته را مدنظر قرار دهید که این نرم افزار با تمام دقتی که دارد اما با توجه به نتایح کنکور سال قبل پیش بینی خود را انجام می دهد. پس احتمالا در موارد بسیار نادر، تغییرات کوچکی در پیش بینی آخرین قبولی ها رخ خواهد داد. پس بهتر است حد تلاش خود را کمی بیشتر از پیش بینی نرم افزار قرار دهید.

چگونگی عملکرد نرم افزار آخرین قبولی ها

یکی از دلایل دقت بالای نرم افزار آخرین قبولی های گزینه دو این است که نرم افزار با توجه به شرایط داوطلب پیش بینی خود را انجام می دهد. به این منظور نیاز است داوطلب تمامی اطلاعات تاثیر گذار خود را در نرم افزار وارد کند.

نرم افزار آخرین قبولی رشته های دانشگاهی

به منظور آنکه رتبه آخرین قبولی که نرم افزار نشان می دهد برحسب نیاز شما باشد، باید هر کدام از گزینه های 1 تا 5 را متناسب با اطلاعات خود انتخاب نمایید. پس از آن بر روی دکمه جستجو که در تصویر با (6) مشخص شده است، کلیک کنید. حالا باید مطابق شکل زیر رشته و محل موردنظرتان را انتخاب کنید. در کادر (1) و  (2) باید نوع دانشگاه و نوع دوره تحصیلی مدنظر خود را انتخاب کنید. البته می توانید این دو بخش بدون انتخاب گزینه رها کنید.

نرم افزار آخرین قبولی رشته های دانشگاهی

با کلیک بر روی علامت + منویی برای انتخاب رشته و شهر مورد نظر شما برای ادامه تحصیل باز خواهد شد. همانطور که مشاهده می کنید در اینجا برای قسمت رشته ها (4) به طور نمونه رشته علوم کامپیوتر انتخاب شده است. در قسمت شهرها (5) هم استان گلستان انتخاب شده است. می توان با کلیک بر روی علامت + کنار نام استان شهرهای موردنظر آن استان را انتخاب کرد. پس از آن با کلیک بر روی دکمه نمایش (6) می توان آخرین قبولی های رشته/محل انتخابی، مشاهده نمود. همانطور که می بینید آخرین رتبه قبولی با توجه به سهمیه داوطلب برای رشته علوم کامپیوتر دانشگاه گلستان در دو نوبت روزانه و شبانه مشخص شده است. ضمنا توجه نمایید که این رتبه باید در زیرگروه یک کسب شود، که رشته علوم کامپیوتر در آن قرار دارد.

پرسش و پاسخ

نرم افزار آخرین قبولی های گزینه دو برای داوطلبین کدام رشته ها کاربرد دارد؟

داوطلبین رشته های علوم تجربی، علوم ریاضی و فنی، علوم انسانی، زبان و هنر می توانند از این نرم افزاد استفاده کنند.

مزایای استفاده از نرم افزار آخرین قبولی های گزینه دو برای داوطلبین چیست؟

قبل از آزمون داوطلبین می توانند با کمک این نرم افزار اطلاعاتی درباره رتبه مورد نیاز برای پذیرش در رتبه/محل مورد نظر خود کسب کنند. در زمان انتخاب رشته نیز این نرم افزار به آنها کمک می کند که با آگاهی بیشتر انتخاب رشته نمایند.

نرم افزار آخرین قبولی های گزینه دو نتایج خود را بر اساس اطلاعات داوطلبین در چه سالی نمایش می دهد؟

این نرم افزار هر سال پس از پایان فرآیند کنکور و مشخص شدن نتایج به روز رسانی می شود. یعنی داوطلبین هر ساله نتایج آخرین قبولی را براساس آخرین دوره کنکور مشاهده می کنند.

آیا می توان با کسب نتیجه پیشنهادی این نرم افزار نسبت به قبولی در رشته/محل موردنظر خود اطمینان داشت؟

این نرم افزار از منظر دقت و صحت نتایج در نوع خود بی نظیر است. اما همانطور که می دانید همه ساله و در هر دوره برگزاری کنکور بنا به دلایلی میزان اقبال به تعداد محدودی از رشته کم یا زیاد می شود. از آنجا که داده ها و نتایج این نرم افزار بر اساس اطلاعات داوطلبین سال قبل است پس بهتر است برای اطمینان بیشتر، تلاش کنیم تا کمی بهتر از رتبه نمایش داده در نرم افزار را کسب کنیم.