خدمات سال تحصیلی 1402-1401

ویژه دانش آموزان دهم و یازدهم

همانطور که می‌دانید یک دانش‌آموز در پایۀ دهم و یازدهم باید تعادل درستی میان یادگیری عمیق مفاهیم و مباحث درسی و آمادگی برای کنکور ایجاد کند. تمرکز بیش از حد بر کنکور در این دوره هم پایه شما را ضعیف می‌کند هم با توجه به اینکه هنوز با کنکور فاصله زمانی زیادی دارید استرس و اضطراب زیادی را متحمل خواهید شد. یکی از ارکان مهم برای ایجاد این تعادل، اصلاح سیستم سنجش و ارزشیابی در این پایه‌ها می‌باشد. گزینه دو در سال تحصیلی 1402-1401 با آزمون های استاندارد، کارنامه های هوشمند، محصولات و خدمات طلایی فوق العاده و منحصربه‌فرد با مناسب‌ترین قیمت‌ها در کنار شما دانش آموزان عزیز دهم و یازدهم دوره دوم متوسطه هست.

خدمات دانش آموزان دهم به یازدهم در تابستان1401 از این قسمت  قابل مشاهده است.

(برای دانش آموزان نهم به دهم گزینه دویی چون فاصله زیادی تا کنکور دارند، در تابستان 1401 هیچ برنامه سنجش و ارزشیابی پیش بینی نشده است؛ پس برای شروع سال تحصیلی جدید و پر از موفقیت حسابی استراحت کنید.)

با هم ببینیم گزینه دو چه برنامه ها و خدمات ویژه ای برای سال تحصیلی شما در نظر گرفته است تا یک دانش آموز موفق باشید.

در صورت تغییر رسمی محدوده بندی کنکور, محدوده جدید آزمون های گزینه دو در همین صفحه اعلام خواهد شد

آزمون های ارزشیابی پیشرفت تحصیلی

در طول سال تحصیلی ‏1401-1402، 10 مرحله آزمون ارزشیابی ویژه پایه‏ های دهم و یازدهم ارائه می‏‌شود که تمرکز آن‏ها بر مرور و مطالعه پوششی درس‌‏های همان پایه خواهد بود.

این نکته مهم هم را هم در نظر بگیرید که شیوه برگزاری آزمون ها در سال تحصیلی 1402-1401 متناسب با نیازهای آموزشی و مشاوره‌‏ای دانش ‏آموزان مشخص شده است.

در این آزمون‌ها برای شما امکانات ویژه‌ای مثل جابجایی تصادفی گزینه‌ها برای هر فرد، تکنیک ضربدر و منها، حذف گزینه و…. را در نظر گرفته‌ایم که تجربه جدیدی از آزمون آنلاین واقعی را برای شما ایجاد خواهد کرد.

برنامه راهبردی آزمون های سال تحصیلی

تاریخ برگزاری مهلت ثبت ‏نام آنلاین آفلاین حضوری محدوده کلی
1401/7/22 1401/7/14 پیشرفت درس‏های نیمسال اول با پوشش ارزشیابی قبل
1401/8/13 1401/8/10
1401/9/4 1401/9/1
1401/9/25 1401/9/22
1401/10/30 1401/10/27 جمع‏ بندی نیمسال اول
1401/11/28 1401/11/25 پیشرفت درس‏های نیمسال دوم با پوشش ارزشیابی قبل
1401/12/19 1401/12/16
1402/1/18 1401/1/15
1402/2/1 1401/1/29
1402/2/22 1402/2/19 جمع ‏بندی کل

بانک سوال هوشمند گزینه دو 

به نظرتان چند کتاب تست برای دسترسی به بیش از 100.000 سوال لازم دارید؟ با اپلیکیشن بانک سوال، نیازی به کتاب تست نیست! شما به سوالات تالیفی گزینه دو دسترسی خواهید داشت و می‌توانید آزمون و تمرین با ویژگی‌های دلخواه خود بسازید یا حتی در آزمون‌های مدرسه‌تان شرکت کنید و در پایان نه تنها کارنامه و تحلیل از عملکردتان داشته باشید بلکه آزمونتان را هم با رفع اشکال هوشمند گزینه دو، تکمیل کنید.

بانک سؤال هوشمند گزینه‏ دو در دو نسخۀ دانش ‏آموز و مدرسه هم به صورت اپلیکیشن موبایل و هم تحت‌وب در اختیار شماست. دانش ‏آموزان دوازدهم، داوطلبان کنکور، دبیران، مشاوران و مدیران مدارس که در آزمون‌‏های تابستان گزینه ‏دو ثبت‏ نام کرده‌اند،  متناسب با تعداد مراحل آزمون‏‌های ثبت‏ نام‌شده، امتیازی به عنوان جایزه دریافت خواهند کرد که می‌توانند برای دسترسی به بانک سوال از آن استفاده کنند.

کارنامه های هوشمند
 
 دانش‌آموزان بعد از هر آزمون گزینه دو کارنامه‌های مختلفی می‌گیرند که می‌توانند نتایج آزمون خود را بهتر تحلیل کنند. هر فرد بر اساس عملکردی که دارد نسخۀ شخصی ‏سازی‏ شده خود را دریافت ‏می‌‏کند. این کارنامه ها 3 ویژگی اساسی دارند:

کارنامه تعاملی

در دنیای امروز جایی برای گزارش های کاغذی نیست، روی سایت و در اپلیکیشن بانک سوال با کلیک روی هر بخش از کارنامه، اطلاعات جزئی آن هم مشاهده کنید.

کارنامه هوشمند

یعنی فقط شامل درصد، تراز و رتبه آزمون نمی شوند، تحلیل های مشاوره‌ای و تخصصی از تمام آزمون هایی که شرکت کردید هم برایتان آماده شده است.

کارنامه جامع

یعنی موردی نیست که لازم داشته باشید اما در کارنامه های گزینه دو نداشته باشید، ما حتی زمان وقت گذاری شما روی سوالات را هم محاسبه کرده ایم!

درصد, تراز و رتبه شما در هر درس
زمان پاسخگویی شما به هر سوال و درس
تحلیل آزمون به تفکیک درست, غلط, نزده و ندیده
روند تحصیلی شما در هر درس
نمودار عددی و درصدی عملکردی شما در هر درس
تعیین سطح علمی شما بر اساس درصد و ترازتان

گزارش های گروهی مدارس

گزینه دو به مدارسی که دانش‌آموزان آنها به صورت گروهی در آزمون ها ثبت نام و شرکت می کنند، از طریق بانک سوال گزارش های ویژه ای از وضعیت دانش‌آموزان‌شان ارائه می دهد. مدارس با استفاده از این اطلاعات می توانند برای مدرسه خود بهتر برنامه ریزی کنند.

این مدارس به کارنامه های دانش آموزان خود نیز دسترسی دارند. مهمترین اطلاعات این گزارش ها عبارتند از :

 • وضعیت عملکرد گروهی دانش آموزان روی هر سوال و مقایسه با کل
 • مشاهده اطلاعات و نمودارهای مدیریتی به ازای هر درس
 • میانگین زمان پاسخگویی دانش آموزان روی هر درس و سوال 
 • مشاهده جدول ریز عملکرد دانش آموزان کلاس در آزمون
 • روند تحصیلی گروه به تفکیک دروس
 • مقایسه نتایج دروس آزمون در کنار یکدیگر

رفع اشکال هوشمند

با امکان منحصر به فرد رفع اشکال هوشمند، شما می توانید پس از هر آزمون یک مجموعه سوال شخصی سازی شده دقیقاً متناسب نقاط قوت‌وضعف خود دریافت نمایید. تمرین شخصی بلافاصله پس از دریافت کارنامه، خدمتی است که فقط در گزینه دو دریافت می کنید.

این امکان از طریق کارنامه آزمون آزمایشی و کارنامه تحلیل آزمون در دو بخش مختلف ارائه می شود:

رفع اشکال با سوالات غلط و نزده

در این گزینه امکان تمرین مجدد سوالات غلط و نزده آزمون در بانک سوال برای شما فراهم شده است.

رفع اشکال با سوالات جدید

در این گزینه امکان تمرین مجدد با سوالات با موضوع مشابه غلط و نزده آزمون در بانک سوال برای شما فراهم شده است. به این ترتیب می توانید نقاط ضعف خود در هر درس را با تمرین شخصی سازی شده و هدفمند برطرف نمایید

خدمات آموزشی و مشاوره ای گزینه دو

با ثبت نام در آزمون های گزینه دو، خدمات آموزشی و مشاوره ای بی نظیری در اختیار شما قرار می گیرد.

شرایط و قوانین ثبت نام

درسال تحصیلی 1402-1401، دانش آموزان پایه دهم و یازدهم می توانند در 10 مرحله آزمون گزینه دو ثبت نام نمایند و در کنار این آزمون ها متناسب با تعداد مراحل ثبت نام شده خود، به محصولات و خدمات طلایی گزینه دو نیز دسترسی داشته باشند.

لازم به ذکر است هزینه ثبت نام در هر مرحله از آزمون ها ی گزینه دو برابر با 83,000 تومان است که در مجموع، هزینه 10مرحله آزمون آزمایشی به همراه خدمات طلایی 830،000 تومان است.

نکات مهم:

 1. شرایط برگزاری حضوری در هر شهر متناسب با شرایط آن شهر خواهد بود. برای اطلاع از وضعیت برگزاری حضوری، با نمایندگی شهر خود تماس بگیرید.
 2. پس از ثبت نام به هیچ عنوان امکان انصراف وجود ندارد.

ثبت نام در آزمون های گزینه دو از دو طریق زیر امکان پذیر خواهد بود،پیشنهاد میکنیم پیش از ثبت نام برای مشاوره ثبت نام و سوالات خود با نمایندگی تماس بگیرید و یا نکات مهم ثبت نام را در سایت مطالعه کنید.

چطور ثبت نام کنم؟

 1. لینک ثبت نام در وب سایت مؤسسه گزینه دو
 2. ثبت نام توسط نمایندگی های موسسه 
طرح-تابستان

پرسش و پاسخ

داوطلبان قدیمی گزینه دویی چه می گویند؟

 • توی گزینه دو علاوه بر آزمون های استانداردش خدمات خوبی هم از طرف سایت گزینه دو وجود داشت که خیلی کمک کرد سطح سوالات خیلی شبیه کنکور بود.
 • من از سال اول دبیرستان در آزمون های برنامه ای گزینه دو شرکت کردم. فاصله بین آزمون ها منطقی بود و سطح سوالات هم قابل قبول بود.
 • از سال دوم در آزمون های گزینه دو شرکت می کردم. از سطح سوالات و فواصل بین آزمون ها رضایت دارم. به نظرم سوالات گزینه دو هم خوانی زیادی با سوالات کنکور دارد.

 

چرا آزمون های تابستان به صورت آنلاین برگزار می شود؟

به دلیل فاصله زمانی با کنکور سراسری مهارت های تست زنی و تسلط بر مباحث پایه اهمیت بیشتری دارد.

 

آیا آزمون دادن در تابستان ضروری است؟

درس خواندن بدون شرکت در یک آزمون استاندارد تاثیر بسیار کمتری دارد. زیرا با کمک آزمون شما متوجه نقاط قوت و ضعف خود می شوید و می توانید بر اساس آن برنامه ریزی کنید. آزمون های گزینه دو در این مسیر می تواند کمک شایانی به شما کند..