جستجو
Close this search box.

امتحانات نهایی دوازدهم تجربی

نمونه سوالات امتحانی رشته تجربی به دانش آموزان این رشته کمک می کند تا برای ارزشیابی های خرداد، شهریور و دی خود را بهتر آماده سازند. بررسی ها نشان می دهد که نوع سوالات امتحان پایانی تا حدود زیادی مشابه سوالات سالیان گذشته بوده است. حتی برخی سوالات در چندین امتحان تکرار شده است. دانش آموزان با مطالعه و بررسی این نمونه سوالات می توانند هم با نوع سوالات امتحان آشنا شوند و هم با تمرین با این نمونه سوالات نقاط ضعف خود را شناسایی و برطرف نمایند.

نمونه سوالات امتحانی پایه دوازدهم رشته تجربی شامل تمامی دروس امتحان نهایی این رشته می شود. این نمونه سوالات در طی چندین سال به طور منسجم جمع آوری شده است و در قالبی کارآمد همراه پاسخنامه و شیوه تصحیح در اختیار دانش آموزان قرار گرفته است. شما می توانید از همین صفحه به نمونه سوالات امتحان نهایی پایه دوازدهم رشته تجربی دسترسی داشته باشید.

امتحان نهایی دوازدهم

مجموعه دروس امتحان نهایی علوم تجربی

در رشته علوم تجربی از 10 درس امتحان نهایی گرفته می شود. با توجه به اهمیت بالای معدل امتحان نهایی در آینده تحصیلی، بهتر است شما دانش آموزان برای این امتحانات اهمیت زیادی قائل شوید. هر ساله امتحانات نهایی رشته علوم تجربی در سه نوبت خرداد، شهریور و دی ماه برگزار می شود. از منظر محتوایی امتحان 7 درس رشته علوم تجربی مشابه با دروس رشته ریاضی فیزیک می باشد. شما می توانید با استفاده از جدول زیر به آرشیو بیش از 10 امتحان نهایی اخیر هر درس دسترسی داشته باشید. ضمنا تمامی امتحانات همراه با فایل پاسخنامه و روش تصحیح می باشند. برای موفقیت در امتحانات نهایی خود حتما پیش از هر امتحان با چند نمونه سوال از جدول زیر خود را ارزیابی نمایید.

امتحانات سایر دروس رشته تجربی که در این جدول ذکر نشده است به صورت مدرسه ای برگزار می شود. این دروس در معدل سالانه تاثیر دارند اما نقشی در معدل کتبی نهایی و تاثیر در کنکور نخواهند داشت.

شما می توانید به سادگی و از طریق لینک زیر به صفحه مخصوص امتحانات نهایی پایه دوازدهم مراجعه کرده و اطلاعات کاملی درباره شیوه برگزاری و بارم بندی هر درس به دست آورید:

به ذهن بسپارید اولین گام برای موفقیت در کنکور گرفتن نمرات مناسب در امتحانات نهایی است.