ویژه داوطلبان گروه زبان

5 مرحله کنکور آزمایشی

زبان جز گروه‌های آزمایشی شناور در کنکور است. منظور از شناور این است که داوطلب علاوه بر شرکت در کنکور گروه‌های اصلی (علوم تجربی، علوم انسانی یا علوم ریاضی)، می‌تواند در کنکور زبان نیز شرکت نماید. البته برخی از داوطلبان به علت علاقه شخصی که به تحصیل در این رشته دارند تمرکز اصلی خود را برای قبولی در این رشته معطوف می‌کنند.

طی سالیان اخیر تعداد علاقه مندان به شرکت در کنکور زبان به طور قابل ملاحظه‌ای افزایش یافته است. افزایش تعداد علاقه‌مندان، باعث شده تا تنور رقابت برای قبولی در این رشته های دانشگاهی این گروه آزمایشی داغ‌تر شود. هر چه رقابت برای قبولی در رشته های یک آزمون بیشتر باشد، نیاز است که داوطلبان نیز تلاش خود را بیش از پیش افزایش دهند.

موسسه گزینه دو با توجه به نیاز داوطلبان کنکور زبان، در هفته های انتهایی مانده به کنکور 1402 در نظر دارد 5 مرحله آزمون جامع جهت آمادگی این داوطلبان برگزار کند. بودجه بندی و سطح سوالات این 5 مرحله آزمون به طور کامل مشابه با کنکور گروه زبان است. به همین علت شرکت در این 5 مرحله آزمون می‌تواند مهم ترین و آخرین گام داوطلبان برای موفقیت در کنکور این رشته باشد.

برای استفاده از تخفیف ویژه ثبت نام کامل تا 22 اردیبهشت 1402 فرصت دارید.

کنکور دی ماه 1401

5 مرحله آزمون گروه زبان

 شرکت کنندگان در کنکور گروه زبان به دو دسته تقسیم می شوند. گروه اول افرادی هستند که پذیرش در این رشته را به عنوان هدف اصلی خود از شرکت در کنکور می دانند. اما گروه دوم شامل داوطلبانی است که به کنکور این رشته به عنوان یک گزینه دوم جهت پذیرش در دانشگاه نگاه می کنند و هدف اصلی آنها در کنکور، پذیرش در یکی از گروه‌های اصلی آزمون (علوم تجربی، علوم انسانی یا علوم ریاضی) می‌باشد. هر دو گروه برای کسب تراز و رتبه مناسب در این رشته تلاش خواهند کرد. اما به طور قطع گروه اول تلاش و برنامه ریزی بیشتری داشته‌اند. اما داوطلبان کنکور زبان تا فرصت کم باقیمانده تا این آزمون چه باید بکنند؟

داوطلبان گروه زبان می توانند با مطالعه مجدد و مرور دوباره دروس خود، شانس مناسبی برای بهبود عملکرد خود در کنکور این رشته داشته باشند. مشاوران آموزشی بر این عقیده هستند که تمامی افرادی که قصد شرکت در کنکور زبان را دارند جهت بهبود رتبه و تراز خود لازم است در آزمون‌های آزمایشی شرکت نمایند. موسسه گزینه دو نیز جهت کمک به روند پیشرفت این داوطلبان 5 مرحله آزمون جامع ویژه گروه زبان برگزار می کند. این آزمون ها با زمانبندی مناسب در سه هفته انتهایی مانده به کنکور این رشته برگزار می شود تا داوطلبان بتوانند جمع بندی آخر خود را با شناخت نقاط ضعفی که دارند، انجام دهند. محدوده بندی و سطح دشواری سوالات با نظارت گروهی از برترین اساتید این رشته انجام شده است و داوطلبان می توانند 5 مرحله آزمون با شباهت بسیار بالا به کنکور را تجربه نمایند.

برنامه برگزاری

شماره مرحله
تاریخ برگزاری
مهلت ثبت نام
آنلاین
حضوری
محدوده آزمون
1
1402/03/26
1402/03/23
جامع
2
1402/03/30
1402/03/27
جامع
5
1402/04/02
1402/03/30
جامع
4
1402/04/06
1402/04/03
جامع
5
1402/04/09
1402/04/06
جامع

هر 5 مرحله آزمون گروه آزمایشی زبان به صورت جامع (کل محدوده کنکور) برگزار می شود.

اَبَرکارنامه هوشمند

دانش‌آموزان بعد از هر آزمون زبان یک اَبَرکارنامه جامع دریافت می کنند که تمام اطلاعات لازم درباره عملکردشان در آزمون را در اختیار آنها قرار می‌دهد. این اَبَرکارنامه هوشمند به هر داوطلب امکان تحلیل کامل عملکرد خودش را می دهد. همچنین مقایسه عملکرد هر فرد با سایر داوطلبان نیز در ابرکارنامه گزینه دو امکان‌پذیر است. همچنین در ابرکارنامه به دانش آموزان راهکارهایی ارائه می شود که به آنها کمک می کند تا در آزمون های پیشرو عملکرد بهتری داشته باشند. 

بررسی عملکرد فردی

در ابرکارنامه گزینه دو تمام اطلاعات مربوط به عملکرد دانش آموز قابل دسترس می باشد. هر دانش آموز به سادگی می تواند اطلاعات مربوط به عملکرد خود در هر درس، واکنش خود به هر سوال (غلط، نزده، بدون پاسخ و ندیده)، اطلاعات زمانی و … را مشاهده نماید.

امکان مقایسه

مقایسه عملکرد شما به دو صورت امکان پذیر می باشد. شما می‌توانید عملکرد خود را  در هر آزمون، درس یا حتی سوال با سایرین مقایسه کنید. همچنین می‌توانید عملکرد خود در آزمون ها را به صورت روند تحصیلی مشاهده کرده و رشد یا افت تحصیلی خود در هر درس را دریابید.

ارائه راهکار

رفع اشکال هوشمند

شرکت در آزمون و تحلیل آن به دانش‌آموزان نقاط ضعفشان را نشان می‌دهد. ارائه راهکارهای فردی، گام مهمی برای بهبود عملکرد دانش‌آموزان می باشد. در رفع اشکال هوشمند دانش‌آموزان می توانند دوباره برای پاسخ به سوالات غلط و نزده خود در آزمون تلاش کنند.

گزارش گروهی مدارس

گزینه دو به مدارسی که دانش‌آموزان آنها به صورت گروهی در آزمون‌ها ثبت نام و شرکت می کنند، از طریق بانک سوال گزارش‌های ویژه ای از وضعیت دانش‌آموزان‌شان ارائه می‌دهد. مدارس با استفاده از این اطلاعات می توانند برای مدرسه خود بهتر برنامه ریزی کنند. این مدارس به کارنامه های دانش آموزان خود نیز دسترسی دارند. مهمترین اطلاعات این گزارش ها عبارتند از :

  • وضعیت عملکرد گروهی دانش آموزان روی هر سوال و مقایسه با کل
  • مشاهده اطلاعات و نمودارهای مدیریتی به ازای هر درس
  • میانگین زمان پاسخگویی دانش آموزان روی هر درس و سوال 
  • مشاهده جدول ریز عملکرد دانش آموزان کلاس در آزمون
  • روند تحصیلی گروه به تفکیک دروس
  • مقایسه نتایج دروس آزمون در کنار یکدیگر
  • گرفتن گزارش خروجی عملکرد دانش آموزان به صورت اکسل 

شرایط و قوانین ثبت نام

داوطلبان گروه زبان می توانند برای آمادگی بیشتر، جهت شرکت در کنکور زبان در تیر 1402 در 5 مرحله آزمون جامع ثبت نام نمایند.

لازم به ذکر است هزینه ثبت نام در هر مرحله از آزمون‌های گروه زبان گزینه دو، تنها 109,000 تومان است.

ضمنا داوطلبانی که قبل از 22 اردیبهشت نسبت به ثبت نام در آزمون های گروه زبان اقدام نمایند می توانند از تخفیف ویژه استفاده کرده و با قیمت کمتری این آزمون ها را خریداری نمایند.

 

تعداد مراحلهزینه هر مرحلههزینه مجموع
5109000545000

 

نکات مهم:

1. شرایط برگزاری حضوری در هر شهر متناسب با شرایط آن شهر خواهد بود. برای اطلاع از وضعیت برگزاری حضوری، با نمایندگی شهر خود تماس بگیرید.

2- تاریخ برگزاری آزمون ها مطابق با 5 مرحله آزمون پایانی (جامع) گزینه دو می باشد. اما زمان شروع آزمون‌های گروه زبان با آزمون های جامع تفاوت دارد. به این ترتیب داوطلبان گزینه دویی پس از پایان آزمون گروه اصلی (علوم تجربی، علوم انسانی و علوم ریاضی) می‌توانند در آزمون گروه زبان نیز شرکت نمایند. مهلت شروع آزمون از 11 تا 15:30 می باشد و مدت زمان پاسخگویی به سوالات 120 دقیقه می‌باشد.

3. داوطلبان کارنامه و گزارش گروهی آزمون را در همان روز دریافت می کنند.

چطور ثبت نام کنم؟

ثبت نام در آزمون های گزینه دو از دو طریق زیر امکان پذیر خواهد بود. پیشنهاد می‌کنیم پیش از ثبت نام، برای مشاوره با نمایندگی تماس بگیرید و یا نکات مهم ثبت نام را در سایت مطالعه کنید.

  1. لینک ثبت نام در وب سایت مؤسسه گزینه دو
  2. ثبت نام توسط نمایندگی های موسسه گزینه دو

داوطلبانی که تا تاریخ 22 اردیبهشت 1402 در آزمون‌های آزمایشی گروه زبان به طور کامل ثبت نام کرده باشند می توانند از تخفیف ویژه ثبت نام استفاده نمایند.

پرسش و پاسخ

آزمون آزمایشی گروه زبان فرصتی مناسبی است تا داوطلبان با سوالاتی مشابه کنکور آشنا شوند و نقاط ضعف خود را بشناسند. ضمنا شرکت در این آزمون ها به شما کمک می کند تا از میزان استرس شما هنگام حضور در جلسه کنکور کاسته شود.

 تمام مراحل امکان برگزاری آنلاین بانک سؤال و یا حضوری با هماهنگی نمایندگی‏ ها را خواهند داشت.لازم به ذکر است که شرایط برگزاری آزمون در شهرهای مختلف متفاوت و بر عهده نمایندگی خواهد بود.

فارغ از دردسرهای زمانی، هزینه و … که در آزمون آنلاین برخلاف آزمون حضوری وجود ندارد، شما در آزمون آنلاین زمان دقیقی که برای پاسخ به هر سوال صرف کرده اید را مشاهده می کنید و آمارهای مختلفی برای مدیریت زمان به شما ارائه می شود.

موسسه گزینه دو یک مرکز تخصصی برگزاری آزمون می باشد. سوالات آزمون های گزینه دو توسط گروهی از اساتید با تجربه و ممتاز کشور تالیف می شود. شباهت بالای سوالات آزمون های این مجموعه به سوالات کنکور  سالهای گذشته گواه این مدعاست. همچنین بودجه بندی سوالات و سطح دشواری آن در آزمون های گزینه دو به طور کامل مشابه کنکور است. داوطلبان گروه زبان با شرکت در آزمون های گزینه دو تجربه ای مشابه با شرکت در کنکور زبان را خواهند داشت.