خدمات تابستان 1403

ویژه دانش آموزان پایه دهم به یازدهم

اغلب دانش آموزان از اهمیت خدمات آموزشی تابستان برای دانش‌آموزان پایه دهم به یازدهم مطلع نیستند. اما مشاوران آموزشی سه دلیل اصلی را برای لزوم استفاده از خدمات آموزشی در تابستان ذکر می‌کنند: 

1- دانش آموزان دوره دوم متوسطه پیش از شروع هر پایه تحصیلی، باید به مطالب پایه قبل تسلط کافی داشته باشند. علت این موضوع وابستگی مفهومی دروس یازدهم و دوازدهم به دروس مشابه پایه های قبل است.

2- در کنکور دروس هر سه پایه دهم، یازدهم و دوازدهم مورد ارزشیابی قرار می‌گیرد. پس تسلط به دروس پایه دهم نقش مهمی در موفقیت شما دارد.

3- برای یادگیری و تثبیت بهتر دروس هر پایه لازم است پس از پایان سال تحصیلی دوباره دروس را مرور نمایید. پس تابستان زمان مناسبی برای مرور مجدد دروس پایه دهم می‌باشد.

گزینه دو در تابستان 1403، برای دانش‌آموزان پایه دهم به یازدهم 6 مرحله آزمون آزمایشی در نظر گرفته است تا دانش‌آموزان در هنگام مرور دروس به تدریج میزان تسلط خود را بسنجند و اگر نقاط ضعفی دارند آن را نیز شناسایی و برطرف نمایند.

برای مشاهده خدمات دهم و یازدهم در سال تحصیلی اینجا کلیک نمایید.

جهت اطلاع از فرآیند ثبت‌ نام آزمون های تابستان گزینه دو از لینک زیر کمک بگیرید. برای بهره‌مندی از تخفیف ویژه ثبت‌نام تا 27 تیر 1403 به نمایندگی شهر خود مراجعه نمایید.

آزمون های ارزشیابی پیشرفت تحصیلی

 

در تابستان 6 مرحله آزمون ارزشیابی از دروس اختصاصی برای دانش‌آموزان پایه دهم به یازدهم پیش ‏بینی شده است. هدف این آزمون‌ها جمع‏ بندی و مرور دروس اختصاصی پایۀ دهم در طول تابستان است. این نکته مهم را هم بدانید که آزمون های تابستان ۱۴۰3 به صورت آنلاین برگزار خواهند شد یعنی شما فارغ از نگرانی گرما، بعد مسافت، ترافیک و… به راحتی می‌توانید از خانه یا حتی زمان مسافرت در این آزمون ها شرکت کنید. البته برگزاری آزمون حضوری نیز در صورت درخواست مدارس و دانش‌آموزان با هماهنگی نمایندگی‌‌های گزینه دو در شهر شما امکان پذیر می باشد.

در این آزمون‌ها برای شما امکانات ویژه‌ای هم مانند گزارش جزئیات مدت زمان پاسخگویی شما به هر درس و سوال, جابجایی تصادفی گزینه‌ها برای هر فرد، تکنیک ضربدر و منها، حذف گزینه و…. در نظر گرفته شده است که تجربه جدیدی از آزمون آنلاین را برای شما ایجاد خواهد کرد.

 

برنامه آزمون های تابستان دهم به یازدهم

زمان
مهلت ثبت نام
آنلاین
حضوری
محدوده
1403/04/13
1403/04/10
تعیین سطح پایه دهم (دروس اختصاصی)
1403/04/29
1403/04/26
حدود 20% محدوده پایۀ دهم
1403/05/12
1403/05/09
از شروع 20% تا 40% پایۀ دهم
1403/05/26
1403/05/23
از شروع 40% تا 60% پایۀ دهم
1403/06/09
1403/06/06
از شروع 60% تا 80% پایۀ دهم
1403/06/23
1403/06/20
کل دروس اختصاصی پایۀ دهم (کامل)

بانک سوال هوشمند

 

بانک سوال دانش‌آموزان پایه دهم و یازدهم دارای بیش از 160,000 سوال تستی و تشریحی است. این تعداد سوال که به طور مداوم هر ساله بر آمار آن افزوده می‌شود، دانش‌آموزان را از خرید هر نوع کتاب تست بی‌نیاز خواهد کرد. دانش‌آموزان رشته‌های تجربی، انسانی و ریاضی می‌توانند با استفاده از بانک سوال نقاط ضعف خود را یافته و برطرف سازند. شما در بانک سوال به سوالات تالیفی گزینه دو دسترسی خواهید داشت و می‌توانید آزمون و تمرین با ویژگی‌های دلخواه خود بسازید یا حتی در آزمون‌های مدرسه‌تان شرکت کنید و در پایان نه تنها کارنامه و تحلیل از عملکردتان داشته باشید بلکه آزمونتان را هم با رفع اشکال هوشمند گزینه دو، تکمیل کنید.

بانک سؤال هوشمند گزینه‏ دو در دو نسخۀ دانش ‏آموز و مدرسه هم به صورت اپلیکیشن موبایل و هم تحت‌وب در اختیار شماست. دانش ‏آموزان دهم به یازدهم، دبیران، مشاوران و مدیران مدارس که در آزمون‌‏های تابستان گزینه ‏دو ثبت‏ نام کرده‌اند، متناسب با تعداد مراحل ثبت‏ نام‌ خود، امتیازی به عنوان جایزه دریافت خواهند کرد. آنها می‌توانند از این امتیاز برای دسترسی به بانک سوال استفاده کنند. 

 

اَبَرکارنامه هوشمند

دانش‌آموزان بعد از هر آزمون گزینه دو یک اَبَرکارنامه جامع دریافت می کنند که تمام اطلاعات لازم درباره عملکردشان در آزمون را در اختیار آنها قرار می‌دهد. این اَبَرکارنامه هوشمند به دانش آموزان امکان تحلیل عملکرد خود و مقایسه این عملکرد با سایر دانش آموزان را فراهم می سازد. همچنین به دانش آموزان راهکارهایی ارائه می‌کند که به بهبود عملکرد آنها در آزمون های پیشرو و موفقیت در کنکور کمک می کند.

بررسی عملکرد فردی

در ابرکارنامه گزینه دو تمام اطلاعات مربوط به عملکرد دانش آموز قابل دسترس می باشد. هر دانش آموز به سادگی می تواند اطلاعات مربوط به عملکرد خود در هر درس، واکنش خود به هر سوال (غلط، نزده، بدون پاسخ و ندیده)، اطلاعات زمانی و … را مشاهده نماید.

امکان مقایسه

مقایسه عملکرد شما به دو صورت امکان پذیر می‌باشد. شما می‌توانید عملکرد خود را  در هر آزمون، درس یا حتی سوال با سایرین مقایسه کنید. همچنین می توانید عملکرد خود در آزمون ها را به صورت روند تحصیلی مشاهده کرده و رشد یا افت تحصیلی خود در هر درس را دریابید.

ارائه راهکار

شرکت در آزمون و تحلیل آن به دانش آموزان نقاط ضعفشان را نشان می دهد. ارائه راهکارهای فردی گام تکمیلی برای بهبود عملکرد دانش آموزان می باشد. در رفع اشکال هوشمند  به دانش آموزان دو تمرین شخصی رایگان براساس سوالات غلط و نزده آنها ارائه می شود.

گزارش گروهی مدارس

 

گزینه دو به مدارسی که دانش‌آموزان آنها به صورت گروهی در آزمون‌ها ثبت نام و شرکت می کنند، از طریق بانک سوال گزارش‌های ویژه ای از وضعیت دانش‌آموزان‌شان ارائه می‌دهد. مدارس با استفاده از این اطلاعات می‌توانند برای دانش‌آموزان خود بهتر برنامه ریزی کنند. این مدارس به کارنامه های دانش آموزان خود نیز دسترسی دارند. مهمترین اطلاعات این گزارش ها عبارتند از :

 • وضعیت عملکرد گروهی دانش آموزان روی هر سوال و مقایسه با کل
 • مشاهده اطلاعات و نمودارهای مدیریتی به ازای هر درس
 • میانگین زمان پاسخگویی دانش آموزان روی هر درس و سوال 
 • مشاهده جدول ریز عملکرد دانش آموزان کلاس در آزمون
 • روند تحصیلی گروه به تفکیک دروس
 • مقایسه نتایج دروس آزمون در کنار یکدیگر
 • ارائه گزارشات چاپی pdf (کارنامه دانش آموز، ریز نمرات ویژه مشاور، آمار سوالات ویژه دبیر، وضعیت در یک نگاه)
   
   
 

شرایط و قوانین ثبت نام

 

در تابستان 1403، دانش آموزان پایه دهم به یازدهم می توانند در 6 مرحله آزمون گزینه دو ثبت نام نمایند و در کنار این آزمون ها متناسب با تعداد مراحل ثبت نام شده خود، به محصولات و خدمات طلایی گزینه دو نیز دسترسی داشته باشند. یعنی هر فرد علاوه بر اینکه می تواند در آزمون ها شرکت کند امکان استفاده از خدمات طلایی گزینه دو مانند بانک سوال (با بیش از 100000 سوال) و … را نیز خواهد داشت.

تعداد مراحل آزمون  هزینه هر مرحله هزینه مجموع مهلت ثبت نام
6 160.000 تومان 960.000 تومان 27 تیر

نکات مهم:

1.شرایط برگزاری حضوری در هر شهر متناسب با شرایط آن شهر خواهد بود. برای اطلاع از وضعیت برگزاری حضوری، با نمایندگی شهر خود تماس بگیرید. برگزاری آزمون به صورت حضوری هزینه‌ای مجزا خواهد داشت.

2.پس از ثبت نام به هیچ عنوان امکان انصراف وجود ندارد.

3.برای ثبت نام در آزمون های تابستان تا 27 تیر 1403 فرصت دارید.

4.ثبت نام فردی از هر مرحله ای تا آخرین مرحله آزمون امکان پذیر است.

5.دانش آموزان دهم به یازدهم می توانند تا تاریخ 27 تیرماه با ثبت نام زودهنگام خدمات تابستان 1403 و سال تحصیلی 1404-1403 از تخفیف ویژه گزینه دو بهره‌مند شوند. برای اطلاع بیشتر به نمایندگی گزینه دو در شهر خود مراجعه نمایید.

 

چطور ثبت نام کنم؟

ثبت نام در آزمون های گزینه دو از دو طریق زیر امکان پذیر خواهد بود، پیشنهاد میکنیم پیش از ثبت نام برای مشاوره ثبت نام و سوالات خود با نمایندگی تماس بگیرید و یا نکات مهم ثبت نام را در سایت مطالعه کنید.

 1. لینک ثبت نام در وب سایت مؤسسه گزینه دو
 2. ثبت نام توسط نمایندگی های موسسه 

پرسش و پاسخ

بهترین کار، مطالعه مجدد و جمع بندی درس های سال قبل است. به این ترتیب با آمادگی کامل و پایه قوی می توانید وارد پایه جدید شوید.

دانش آموزان دهم به یازدهم می توانند بخشی از تابستان را برای درس و بخش دیگری را برای استراحت درنظر بگیرند. اما داوطلبان کنکور بایستی مطالعه جدی را از تابستان آغاز کنند.

درس خواندن بدون شرکت در یک آزمون استاندارد تاثیر بسیار کمتری دارد. زیرا با کمک آزمون شما متوجه نقاط قوت و ضعف خود می شوید و می توانید بر اساس آن برنامه ریزی کنید. آزمون های گزینه دو در این مسیر می تواند کمک شایانی به شما کند.