خدمات تابستان 1403

ویژه داوطلبان کنکور

توجه به زمان و برنامه‌ریزی مناسب نقش مهمی در کسب موفقیت‌های بزرگ دارد. هر داوطلب کنکور نیز برای رسیدن به اهدافش باید توجه ویژه‌ای به دو عامل زمان و برنامه‌ریزی داشته باشد. به همین دلیل داوطلبان کنکور 1404 باید با برنامه‌ریزی درست، از فرصتی که در تابستان 1403 در اختیار دارند به بهترین نحو استفاده نمایند.

اگر هدف شما موفقیت در کنکور ۱۴۰4 است، پس از تابستان 1403 با گزینه دو شروع کنید. شما می‌توانید در یک سال، با آزمون های آزمایشی استاندارد، سوالات مشابه با کنکور، ابرکارنامه تحلیلی، بانک سوال حرفه‌ای و … برای آزمون سراسری آماده شوید. هر محصول و خدمتی که در حوزه سنجش و ارزشیابی لازم دارید، اینجاست.

در تابستان 10 مرحله آزمون برای داوطلبان کنکور در نظر گرفته شده است که شما طبق برنامه ریزی خود می‌توانید در تمامی این آزمون‌ها یا تعدادی از آنها شرکت نمایید. شما مطابق با برنامه آموزشی خود می‌توانید با 6 مرحله آزمون آزمایشی دروس اختصاصی دهم و یازدهم را مرور کنید یا با 4 مرحله آزمون آزمایشی به مرور دروس دهم و مطالعه بخشی از دروس اختصاصی دوازدهم بپردازید. ضمنا با ثبت‌نام در آزمون‌ها دسترسی رایگان به سایر خدمات نیز امکان پذیر خواهد بود. در پایان فرصت سه ماهه شما می توانید به بخش مهمی از بودجه کنکور تسلط پیدا کنید.

اگر به دنبال آزمون های سال تحصیلی 1404-1403 هستید، اینجا کلیک کنید.

برنامه و محدوده آزمون های گزینه دو متناسب با اطلاعیه های رسمی سازمان سنجش خواهد بود.

جهت اطلاع از فرآیند ثبت‌ نام آزمون های تابستان گزینه دو از لینک زیر کمک بگیرید. برای بهره‌مندی از تخفیف ویژه ثبت‌نام تا 27 تیر 1403 به نمایندگی شهر خود مراجعه نمایید.

آزمون‌های آزمایشی تابستان 1403

 

داوطلبان کنکور در تابستان دو رویکرد مطالعاتی پیش روی خود دارند:

1- مرور دروس پایه دهم و یازدهم

2- مطالعه بخشی از دروس پایه دوازدهم و مرور پایه دهم

انتخاب هر کدام از این رویکردهای مطالعاتی، به میزان توانایی و برنامه ریزی داوطلبان وابسته است. برنامه آزمون‌های گزینه دو در تابستان 1403 در 10 مرحله طراحی شده است. داوطلبان با هر نوع برنامه مطالعاتی می‌توانند در آزمون‌ها شرکت نمایند. برخی دانش‌آموزان ترجیح می‌دهند تا در تابستان صرفا به مرور دروسی که در دو سال گذشته آموخته‌اند، بپردازند. 6 مرحله از  آزمون‌ برای سنجش و بررسی عملکرد داوطلبانی که دروس پایه دهم و یازدهم را مرور می‌کنند، در نظر گرفته شده است. برخی از داوطلبان نیز دروس پایه دهم که پایه دورتر محسوب می‌شود را مرور کرده و مطالعه بخشی از دروس پایه دوازدهم را نیز آغاز می‌کنند. 4 مرحله از این آزمون‌ها نیز به این دسته از داوطلبان اختصاص دارد.

آزمون‌های آزمایشی ادواری گزینه دو در تابستان ویژه گروه‌های آزمایشی علوم انسانی، علوم تجربی و علوم ریاضی می‌باشد. تاریخ برگزاری و محدوه‌بندی آزمون‌های تابستان 1403 برای داوطلبان کنکور 1404 مطابق جدول زیر خواهد بود:

 

برنامه راهبردی آزمون های تابستان 1403

شماره مرحله
تاریخ برگزاری
مهلت ثبت نام
آنلاین
حضوری
محدوده آزمون
1
1403/04/13
1403/04/10
دروس اختصاصی دهم و یازدهم (تعیین سطح)
2
1403/04/29
1403/04/26
20% نخست محدوده
3
1403/05/05
1403/05/02
بخشی از دروس اختصاصی دوازدهم
4
1403/05/12
1403/05/09
50% نخست محدوده
5
1403/05/19
1403/05/16
بخشی از دروس اختصاصی دوازدهم
6
1403/05/26
1403/05/23
از %20 تا %70 محدوده
7
1403/06/02
1403/05/30
بخشی از دروس اختصاصی دوازدهم
8
1403/06/09
1403/06/06
از %50 تا %90 محدوده
9
1403/06/16
1403/06/13
بخشی از دروس اختصاصی دوازدهم
10
1403/06/23
1403/06/20
دروس اختصاصی دهم و یازدهم (جمع بندی)

برگزاری آزمون های‌ تابستان به هر دو شیوه حضوری و آنلاین امکان‌پذیر است. برخی داوطلبان و مدارس ترجیح می دهند آزمونها به صورت حضوری برگزار شود. از طرف دیگر داوطلبان زیادی نیز به علت مسافرت یا سایر محدودیت‌هایی که دارند ترجیح می دهند در تابستان در آزمون‌های آنلاین شرکت نمایند. با توجه به این موارد، گزینه دو از هر دو شیوه برگزاری آزمون (حضوری و آنلاین) پشتیبانی می‌کند. پس در صورت درخواست مدارس با هماهنگی نمایندگی گزینه دو در شهر شما، امکان برگزاری آزمون‌ها به صورت حضوری نیز امکان‌پذیر می باشد.

آزمون‌های حضوری گزینه دو در تابستان با شبیه سازی کامل محیط آزمون به کنکور، به داوطلب کمک می‌کند تا تجربه‌ای مانند جلسه کنکور داشته باشد. در آزمون‌های آنلاین گزینه دو نیز داوطلبان با امکانات ویژه‌ای همچون محاسبه دقیق زمان پاسخگویی به هر سوال, دو دفترچه‌ای شدن (ویژه گروه انسانی و ریاضی) و سه دفترچه‌ای شدن (ویژه گروه تجربی), جابجایی تصادفی گزینه‌ها, امکان مشاهده لیست کامل سوالات در یک نگاه, تکنیک‌های مشاوره‌ای مثل ضربدر منها و رد گزینه و …. تمام مهارت های لازم برای مدیریت جلسه آزمون کنکور را به بهترین شکل آموزش می‌بینند.

بانک سوال هوشمند گزینه دو
 

بانک سوال گزینه دو شامل مجموعه‌ای از سوالات تستی و تشریحی استاندارد است. داوطلبان رشته‌های انسانی، تجربی و ریاضی می‌توانند از این محصول که 250,000 سوال را در دل خود جای داده است، استفاده نمایند. بانک سوال گزینه دو شما را از خرید هر نوع کتاب تست بی‌نیاز خواهد کرد! شما به سوالات تالیفی گزینه دو دسترسی خواهید داشت و می‌توانید آزمون و تمرین به صورت دلخواه بسازید یا حتی در آزمون‌های مدرسه‌تان شرکت کنید و کارنامه تحلیلی از عملکردتان داشته باشید. همچنین با رفع اشکال هوشمند گزینه دو، مشکلات درسی خود را برطرف نمایید.

بانک سؤال هوشمند گزینه‏ دو در دو نسخۀ دانش ‏آموز و مدرسه هم به صورت اپلیکیشن موبایل و هم تحت‌وب در اختیار شماست. دانش ‏آموزان دوازدهم، داوطلبان کنکور، دبیران، مشاوران و مدیران مدارس که در آزمون‌‏های گزینه ‏دو ثبت‏ نام کرده‌اند،  متناسب با تعداد مراحل ثبت‏ نام‌شده، امتیازی به عنوان اعتبار دریافت خواهند کرد که می‌توانند برای دسترسی به بانک سوال از آن استفاده کنند.

 

اَبَرکارنامه هوشمند

دانش‌آموز بعد از هر آزمون گزینه دو یک اَبَرکارنامه جامع دریافت می‌کند که تمام اطلاعات لازم درباره عملکردشان در آزمون را در اختیار آنها قرار می‌دهد. این اَبَرکارنامه هوشمند به دانش آموز امکان تحلیل عملکرد خود و مقایسه این عملکرد با سایر دانش آموزان را فراهم می‌سازد. همچنین به دانش آموزان راهکارهایی ارائه می‌دهد که به بهبود عملکرد آنها در آزمون های پیشرو و موفقیت در کنکور کمک خواهد کرد.

بررسی عملکرد فردی

در ابرکارنامه گزینه دو تمام اطلاعات مربوط به عملکرد دانش آموز قابل دسترس می‌باشد. هر دانش آموز به سادگی می‌تواند اطلاعات مربوط به عملکرد خود در هر درس، واکنش خود به هر سوال (غلط، نزده، بدون پاسخ و ندیده)، اطلاعات زمانی و … را مشاهده نماید.

امکان مقایسه

مقایسه عملکرد شما به دو صورت امکان پذیر می باشد. شما می‌توانید عملکرد خود را  در هر آزمون، درس یا حتی سوال با سایرین مقایسه کنید. همچنین می توانید عملکرد خود در آزمون ها را به صورت روند تحصیلی مشاهده کرده و رشد یا افت تحصیلی خود در هر درس را دریابید.

ارائه راهکار

شرکت در آزمون و تحلیل آن به دانش آموزان نقاط ضعفشان را نشان می دهد. ارائه راهکارهای فردی گام تکمیلی برای بهبود عملکرد دانش آموزان می باشد. در رفع اشکال هوشمند  به دانش آموزان دو تمرین شخصی رایگان براساس سوالات غلط و نزده آنها ارائه می شود.

گزارش گروهی مدارس
 

گزینه دو به مدارسی که دانش‌آموزان آنها به صورت گروهی در آزمون‌ها ثبت نام و شرکت می کنند، از طریق بانک سوال گزارش‌های ویژه ای از وضعیت دانش‌آموزانشان ارائه می دهد. مدارس با استفاده از این اطلاعات می توانند برای دانش‌آموزان خود بهتر برنامه ریزی کنند.

معلمان، مشاوران و مدیران مدارس در سطوح مختلف به کارنامه‌های دانش آموزان خود دسترسی دارند و اطلاعات مفیدی از این کارنامه ها دریافت می کنند. مهمترین اطلاعات این گزارش ها عبارتند از:

  1. وضعیت عملکرد گروهی دانش آموزان روی هر سوال و مقایسه با کل

  2. مشاهده اطلاعات و نمودارهای مدیریتی به ازای هر درس

  3. میانگین زمان پاسخگویی دانش آموزان روی هر درس و سوال 

  4. مشاهده جدول ریز عملکرد دانش آموزان کلاس در آزمون

  5. روند تحصیلی گروه به تفکیک دروس

  6. مقایسه نتایج دروس آزمون در کنار یکدیگر

  7. ارائه گزارشات چاپی pdf (کارنامه دانش آموز، ریز نمرات ویژه مشاور، آمار سوالات ویژه دبیر، وضعیت در یک نگاه)
 

آزمونک

 

آزمونک‌های تابستان 1403 برای داوطلبان کنکور از دروس تخصصی پایه دهم و یازدهم برگزار می‌شود. این آزمونک‌ها می‌تواند به یادگیری مطالب و رفع اشکال داوطلبان 1404 کمک ویژه‌ای نماید. لازم است تا دانش آموزان ضمن مطالعه تدریجی دروس، در پایان هر فصل یا مبحث کتاب، خود را مورد سنجش و ارزشیابی قرار داده تا گزارشی از عملکرد خود دریافت کند. همچنین با امکانات ابرکارنامه گزینه دو مانند رفع اشکال هوشمند نقاط ضعف خود را برطرف سازند. تسلط به مباحث کتاب‌های درسی پایه دهم و یازدهم می تواند تاثیر به سزایی در کسب نمره بهتر در کنکور داشته باشد.

متناسب با محدوده مطالعاتی آزمون های گزینه دو، شما می توانید در آزمونک‌های تابستان شرکت کنید. آزمونک ها به صورت تک درس برگزار می شود و به آمادگی بیشتر داوطلبان برای شرکت در آزمون های آزمایشی کمک خواهد کرد.

برای دسترسی آزمونک‌های تابستان باید در آزمون‌های گزینه دو ثبت نام کرده باشید. متناسب با تعداد مراحل ثبت نام خود و امتیازی که به دست آورده‌اید، آزمونک ها برای شما فعال خواهد شد.

 

شرایط و قوانین ثبت نام

 

در تابستان 1403، برای داوطلبان کنکور 1404 (دانش آموزان پایه یازدهم به دوازدهم) 10 مرحله آزمون آزمایشی برگزار می‌شود. متناسب با تعداد مراحل ثبت‌نام آزمون، امتیازی دریافت خواهید کرد. شما می‌توانید با امتیاز مراحل ثبت‌نام آزمون به سایر محصولات  (مانند بانک سوال، آزمونک و …) نیز دسترسی داشته باشید.

لازم به ذکر است هزینه ثبت نام در هر مرحله از آزمون های تابستان 1403 گزینه دو، برابر با 195,000 تومان است.

تعداد مراحل باقی مانده هزینه هر مرحلههزینه مجموعمهلت ثبت نام 
10195,000 تومان1,950,000 تومان27 تیر

نکات مهم:

1.  برای اطلاع از امکان شرایط برگزاری آزمون به صورت حضوری یا آنلاین، با نمایندگی شهر خود تماس بگیرید. برگزاری آزمون به صورت حضوری هزینه‌ای مجزا خواهد داشت.

2. پس از ثبت نام به هیچ عنوان امکان انصراف وجود ندارد.

3. هزینه آزمون های تابستان متناسب با زمان ثبت‌نام شما خواهد بود.

 

چطور ثبت نام کنم؟

ثبت نام در آزمون های گزینه دو از دو طریق زیر امکان پذیر خواهد بود، پیشنهاد می‌کنیم پیش از ثبت نام برای مشاوره ثبت نام و سوالات خود با نمایندگی تماس بگیرید و یا نکات مهم ثبت نام را در سایت مطالعه کنید.

  1. لینک ثبت نام در وب سایت مؤسسه گزینه دو
  2. ثبت نام توسط نمایندگی های موسسه ‌

پرسش و پاسخ

دانش آموزان رتبه های برتر، برای موفقیت در کنکور مطالعه دروس خود را در تابستان آغاز می کنند. مطالعه دروس پایه دهم و یازدهم به این افراد کمک می کند تا نسبت به افرادی که مطالعه را از سال تحصیلی شروع می کنند، پیشی بگیرند.

هر دو نوع روش مطالعه می تواند مفید باشد و مزایایی دارد. چه خواندن دروس پایه های قبل چه دروس پایه دوازدهم… اما بررسی ها نشان داده است که خواندن دروس پایه های قبل می تواند بر عملکرد دانش آموزان تاثیر بهتری بگذارد. همچنین مشاوران آموزشی معتقدند بهتر است اغلب دانش آموزان مطالعه دروس دوازدهم را با آغاز سال تحصیلی شروع نمایند.

درس خواندن بدون آزمون برای داوطلبان فایده چندانی ندارد. شرکت در آزمون های معتبر به دانش آموز نقاط ضعف و تاثیر گذاری درس خواندن آنها را نشان می دهد.