جستجو
Close this search box.
آموزش دروس پایه دهم
آموزش دروس پایه یازدهم
آموزش دروس پایه دوازدهم

اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی 1402

اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی 1402
اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی 1402
فهرست مطالب

مدارس نمونه دولتی برای مقطع نهم به دهم اقدام به برگزاری آزمون می‌کند و از بین دانش آموزانی که نمره قبولی را در آزمون ورودی کسب کنند، انتخاب می‌کند. پس از برگزاری آزمون و اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی نهم به دهم لیست اسامی قبول‌شدگان در سامانه مربوطه قرار خواهد گرفت. در ادامه این نوشتار توضیحات تکمیلی در این زمینه ارائه شده است.

با گزینه دو همراه باشید.

اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی 1402

نحوه ورود به مدارس نمونه دولتی

مدارس نمونه دولتی یکی از مدارس سطح بالا در کشور محسوب می‌شود و دانش‌آموزان زیادی متقاضی ورود به این مدارس هستند. برای ورود به این مدارس لازم است تا دانش آموزان در امتحان ورودی نهم به دهم نمونه دولتی شرکت کرده و در صورت کسب نمره قبولی در این مدارس تحصیل کنند.

آزمون نمونه دولتی هر ساله در تاریخ مشخص به صورت هماهنگ برگزار می‌شوند و داوطلبان بایستی در آن شرکت نمایند. مدتی پس از آزمون نتایج اعلام می‌شود.

سایت اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی 1403-1402

داوطلبین جهت مشاهده نتایج آزمون نمونه دولتی می‌توانند در موعد مقرر به سایت  my.medu.ir مراجعه نمایند. تا سال گذشته تمامی روند ثبت‌نام آزمون نمونه دولتی از طریق سایت‌های استانی انجام می‌پذیرفت؛ اما در سال جاری با توجه به تغییر سایت ثبت نامی، اعلام نتایج به صورت هماهنگ کشوری و از طریق سایت my.medu.ir انجام می‌شود.

لازم به ذکر است که پاسخ‌نامه برای دانش‌آموزانی که در آزمون نمره قبولی را کسب نکرده‌اند در سایت بارگذاری شده است و دانش‌آموزان می‌توانند از تعداد سؤال‌های درست و غلط خود مطلع گردند.

اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی 1402

زمان اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی 1403-1402

دانش‌آموزان پس از شرکت در آزمون نمونه دولتی منتظر اعلام نتایج هستند. نتایج آزمون دولتی نهم به دهم از طریق سایت my.medu.ir در تاریخ 19 مردادماه منتشر شد. داوطلبین برای مشاهده نتایج لازم است که وارد این سایت شده و پس از ورود نام کاربری و رمز عبور، نتایج آزمون خود را مشاهده کنند.

نحوه اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی 1403-1402

برای دریافت نتایج آزمون نمونه دولتی لازم است تا اقدامات زیر انجام شود:

 1. 1. ابتدا وارد سایت medu.ir شده و کد ملی و شماره‌سریال شناسنامه خود را وارد نمایید.
 2. 2. در صفحه باز شده روی گزینه آزمون نمونه دولتی کلیک نمایید.
 3. 3. پس از ورود به بخش نتایج نمونه دولتی بر روی گزینه دریافت کارنامه کلیک نمایید.
 4. 4. در صفحه بعد نتایج قابل‌مشاهده می باشند و دانش آموزان می توانند از قبولی و یا عدم قبولی خود در مدارس نمونه دولتی اطلاع یابند.

نکات مهم در مورد اعلام نتایج آزمون دولتی 1403-1402

نکات مهم در مورد اعلام نتایج آزمون دولتی 1403-1402 در زیر ارائه شده است:

 • 1. برای کلیه دانش‌آموزانی که در آزمون پذیرفته نشده‌اند، کارنامه‌ای شامل تعداد پاسخ‌های درست و غلط و نمره کسب شده در هر درس، تراز دانش‌آموز و تراز آخرین فرد قبول شده درج می‌شود.
 • 2. داوطلبین که بعد از قبولی در آزمون نمونه، در مدارس نمونه دولتی موردنظر شرکت می‌کنند، مجاز به ثبت‌نام در دیگر مدارس دولتی نیستند و هیچ‌گونه درخواستی برای انتقال یا جابه‌جایی دانش‌آموزان صورت نمی‌گیرد.
 • 3. دانش‌آموزان دوقلو یا چندقلو که یکی از آن‌ها در آزمون قبول شده است، دانش‌آموز هم قل تنها در صورت کسب 80 درصد نمره قبولی می‌تواند وارد مدارس نمونه دولتی شود.
 • همزمان با اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی، لیست برخی از دانش‌آموزان به صورت ذخیره اعلام شده و در لیست ذخیره مدارس نمونه دولتی قرار می‌گیرد. در صورت خالی ماندن ظرفیت مدارس، این افراد می‌توانند نام‌نویسی کنند.
اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی 1402

نحوه اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی 1403-1402

دانش‌آموزانی که به هر دلیل  نسبت به کارنامه خود معترض هستند می‌توانند در زمان اعلام شده نسبت به اعتراض خود اقدام کنند. زمان اعتراض برای هر استان به صورت جداگانه اعلام می‌شود. کلیه امور مربوط به اعتراض از طریق سایت اعلام نتایج آزمون انجام خواهد پذیرفت.

زمان اعتراض به نتایج معمولاً همزمان با اعلام نتایج آن خواهد بود و دانش‌آموزان می‌توانند در بازه زمانی مشخص از طریق سایت my.medu.ir اقدام کنند.

نحوه اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی 1403-1402 در زیر ذکر شده است:

 • 1. ابتدا وارد سایت medu.ir شوید
 • 2. گزینه نتایج نمونه دولتی را انتخاب کنید.
 • 3. روی گزینه “درخواست/ نتیجه بازبینی” کلیک کرده و متن اعتراض خود را در صفحه مربوطه بنویسید.
 • 4. پس از ورود به صفحه زیر می‌توانید نوع درخواست خود را از لیست موجود علامت بزنید و همچنین پیشنهاد و نظرات اصلاحی خود را در کادر مربوطه با بیان خود قید نمایید.

داوطلبینی که مراحل آزمون نمونه دولتی را پشت سر گذاشته‌اند، بعد از اعلام نتایج و در صورت قبولی می‌توانند با دردست‌داشتن مدارک موردنیاز به مدرسه دولتی پذیرفته شده رفته و به صورت حضوری اقدام به ثبت‌نام کنند.

پرسش و پاسخ

نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی در 19 مردادماه 1402 بر روی سایت مربوطه به نشانی my.medu.ir منتشر گردیده است.

نتایج آزمون به صورت اینترنتی و با مراجعه بهmy.medu.ir منتشر می‌شود.

خیر، امکان نقل‌وانتقال و جابه‌جایی بین مدارس نمونه دولتی پس از اعلام نتایج وجود ندارد.

نتایج آزمون نمونه دولتی نهم به دهم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ به صورت اینترنتی و از طریق سایت پنجره خدمات آموزش‌وپرورش my.medu.ir منتشر می‌شود. تمامی داوطلبان شرکت‌کننده در آزمون، برای اطلاع از وضعیت قبولی و یا عدم قبولی خود، باید در بازه‌های زمانی اعلام شده به سایت مربوطه مراجعه کنند. در سایت مذکور، پاسخ‌نامه داوطلبینی که نمره قبولی را کسب نکرده‌اند به همراه تراز و درصد کسب شده در هر درس ارائه شده است.

نظرات و پرسش های خود را با ما در میان بگذارید...
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x