جستجو
Close this search box.
آموزش دروس پایه دهم
آموزش دروس پایه یازدهم
آموزش دروس پایه دوازدهم

کنکور زبان 1403 چگونه است؟

کنکور زبان 1403 چگونه است؟
کنکور زبان 1403 چکونه است؟
فهرست مطالب

کنکور زبان تخصصی 1403 از کنکور های پرداوطلب است. داوطلبین کنکور زبان باید خود را برای دروس تخصصی آماده کنند. دروس عمومی در کنکور زبان تاثیر خود را از طریق سوابق تحصیلی می گذارند. با توجه به اینکه کنکور زبان 1403 تنها شامل یک دفترچه است و سهم نمره کل سوابق تحصیلی آن در سال جدید فرق کرده است، از این رو در این مقاله به بررسی نحوه برگزاری کنکور زبان پرداخته ایم.

با گزینه دو همراه باشید.

کنکور زبان 1403 چکونه است؟

دفترچه کنکور زبان 1403

این آزمون شامل پرسش‌های تخصصی از زبان‌های انگلیسی، آلمانی، فرانسه، ایتالیایی و روسی است که داوطلبان با توجه رشته تخصصی خود به سؤالات یکی از زبان‌ها پاسخ می‌دهند.

برای شرکت در کنکور لازم است به سؤالات تخصصی یکی از این زبان‌ها پاسخ داد. همچنین نیاز است از معدل خوبی در دروس عمومی برخوردار بود تا نمره سوابق تحصیلی با ضریب تاثیر گذاری 28 درصد کامل کسب شود.

تاثیر دروس عمومی در کنکور زبان 1403

دروس عمومی از کنکور زبان 1403 حذف شده اند. 

سهم نمره کل سابقه تحصیلی گروه‌های آزمایشی هنر و زبان‌های خارجی برای نظام آموزشی جدید و قدیم در ادامه ارائه شده است.

  1. 1. سهم نمره کل سابقه تحصیلی پایه دوازدهم نظام 3-3-6 در گروه های آزمایشی هنر و زبان های خارجی کنکور 1402 به میزان 28 درصد به صورت قطعی است.
  2. 2. سهم نمره کل سابقه تحصیلی دیپلم نظامی سالی واحدی و ترمی‌واحدی در گروه‌های آزمایشی هنر و زبان‌های خارجی با تأثیر 21 درصد قطعی است. سهم نمره کل سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی نظام سالی واحدی و ترمی واحدی 7 درصد با تاثیر قطعی در نمره کل سابقه تحصیلی است. در مجموعه دیپلم و پیش دانشگاهی 28 درصد است.

نحوه ثبت نام و برگزاری در کنکور زبان 1403

 در گروه آزمایشی زبان‌های خارجی، آزمون اختصاصی از زبان‌های انگلیسی، آلمانی، فرانسه، روسی و ایتالیایی برگزار می‌شود و داوطلب در زمان ثبت نام باید یکی از آنها را برای پاسخگویی انتخاب کند.

داوطلبانی می‌توانند رشته محل‌های مربوط به زبان‌های انگلیسی، آلمانی، فرانسه، روسی و ایتالیایی را انتخاب کنند که صرفاً ً در آزمون اختصاصی مربوط به آن زبان شرکت کرده باشند و اجازه انتخاب کدرشته محل‌های به جز نوع زبان خارجی که انتخاب کرده اند را ندارند.

برای انتخاب رشته محل‌های مربوط به سایر زبان‌های خارجی (به جز انگلیسی، آلمانی، فرانسه، روسی و ایتالیایی) محدودیتی وجود ندارد و ملاک گزینش علمی، نمره کل نهایی بدون توجه به نوع آزمون زبان اختصاصی است.

تعداد سؤالات کنکور زبان 1403

در کنکور زبان تنها یک دفترچه در آزمون کنکور در اختیار داوطلب قرار می‌گیرد. تعداد سؤالات دفترچه کنکور زبان 70 سوال می‌باشد و برای پاسخ دهی به آن 105 دقیقه در نظر گرفته شده است.

پرسش و پاسخ

سهم دروس عمومی و تخصصی در کنکور زبان 1403 به میزان 28 درصد از طریق تاثیر در سوابق تحصیلی است.  

سوالات کنکور زبان در یک دفترچه تخصصی ارائه می شود. تعداد سوالات تخصصی 70 سوال است.

شرکت کنندگان برای پاسخ به سوالات دفترچه 105 دقیقه زمان دارند.

نظرات و پرسش های خود را با ما در میان بگذارید...
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x