جستجو
Close this search box.
آموزش دروس پایه دهم
آموزش دروس پایه یازدهم
آموزش دروس پایه دوازدهم

اعتراض به نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی

اعتراض به نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی
اعتراض به نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی
فهرست مطالب

پس از اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی از سوی my.medu.ir  داوطلبینی که موفق به کسب نمره قبولی نشده‌اند، کارنامه‌ای تحت عنوان کارنامه عدم قبولی دریافت می‌کنند. داوطلبین در صورت داشتن اعتراض می‌توانند درخواست خود را از طریق سایت my.medu.ir ثبت کنند. در این نوشتار نحوه اعتراض به نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی ذکر شده است.

با گزینه دو همراه باشید.

اعتراض به نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی

اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی توسط چه دانش‌آموزانی قابل‌اجرا است؟

دانش‌آموزانی که در کارنامه خود به‌عنوان مردود شده شناخته شده‌اند، می‌توانند نسبت به نتایج آزمون نمونه دولتی اعتراض کنند. عبارت “عدم‌پذیرش” برای داوطلبانی قابل‌مشاهده خواهد بود که فرصت ورود به مدارس نمونه دولتی را ازدست‌داده‌اند یا به عبارتی رتبه لازم برای ورود به مدارس نمونه را کسب نکرده‌اند.

اعتراض به نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی

ثبت اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی 1403-1402

هر ساله برای شرکت‌کنندگان مردود شده در آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم که سؤالات آن به دو دسته سؤالات استعداد تحصیلی و تحلیلی تقسیم می‌شود، کارنامه عدم قبولی صادر می‌شود. علت صدور این کارنامه این است که ممکن است در تصحیح پاسخ برگ داوطلبین خطایی رخ‌داده باشد. به همین منظور، داوطلبین مردود شده فرصت خواهند داشت که در صورت اعتراض درخواست خود را در سایت my.medu.ir ثبت کنند.

لازم به ذکر است که در سال گذشته، نحوه ثبت اعتراض به نتیجه آزمون نمونه دولتی نهم به دهم در هر استان همزمان با اعلام نتایج دولتی آن استان آغاز می‌شد. در سال جاری به دلیل تغییراتی که در ارائه خدمات رخ داد، سامانه پنجره واحد خدمات الکترونیک آموزش‌وپرورش نتایج آزمون را اعلام می‌کند و ثبت اعتراض نیز از همین سایت انجام می‌شود.

ثبت اعتراض به نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ از طریق سایت my.medu.ir امکان‌پذیر است.

لازم به ذکر است که برخی از دانش‌آموزان در لیست ذخیره نمونه دولتی قرار می‌گیرند. در صورت عدم تکمیل ظرفیت مدارس نمونه دولتی، دانش‌آموزان لیست ذخیره می‌توانند در مدارس نمونه ثبت‌نام کنند. برای مطالعه بیشتر در این زمینه می‌توانید مقاله لیست ذخیره آزمون مدارس نمونه دولتی را مطالعه کنید.

زمان ثبت اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی نهم به دهم 1403-1402

دانش‌آموزان می‌توانند ظرف مدت‌زمان مشخصی پس از اعلام نتایج که تاریخ دقیق آن از طریق اداره آموزش‌وپرورش و سایت خدمات الکترونیکی آموزش و پرورش اعلام می‌شود، نسبت به ثبت اعتراض خود اقدام نمایند.

به عبارتی حدود یک هفته بعد از اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی، کارنامه عدم قبولی نمونه دولتی صادر می‌شود. این کارنامه برای داوطلبانی است که در آزمون مدارس نمونه دولتی قبول نشده‌اند. در کارنامه عدم قبولی مدارس نمونه دولتی، تعداد پاسخ‌های صحیح و غلط داوطلب مشخص شده است. همچنین نمره کسب شده در هر درس، امتیاز کل داوطلب و امتیاز آخرین نفر پذیرفته شده در مدرسه قابل‌مشاهده است. اگر داوطلب کارنامه دوم خود را بررسی کرده و نسبت به موارد مندرج در کارنامه معترض باشد، می‌تواند درخواست تجدیدنظر خود را ثبت کند.

اعتراض به نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی

نحوه اعتراض به نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم 1402 – 1403

امور مربوط به ثبت‌نام در آزمون نمونه دولتی، اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی و همچنین درخواست اعتراض در سال جاری با تغییرات گسترده‌ای روبه‌رو بوده است. برای ثبت اعتراض در پنجره واحد خدمات الکترونیک وزارت آموزش‌وپرورش به نشانی my.medu.ir می‌بایست پس از ورود به سامانه و مشاهده کارنامه درخواست خود را ثبت کنید.

به دلیل اینکه داوطلبان تنها در فرصتی کوتاه مهلت ثبت اعتراض به نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی را دارند، بهتر است اعتراض به‌درستی ثبت شود. ویرایش جزئیات اعتراض و یا اعتراض در خارج از بازه زمانی برای داوطلبان مقدور نخواهد بود.

موارد قابل‌قبول برای اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی 1403-1402

دانش‌آموزانی که در آزمون نمونه دولتی مردود شده‌اند، با مشاهده کارنامه خود می‌توانند به نتایج اعتراض داشته باشند. دانش‌آموزان می‌بایست برای اعتراض به نتایج آزمون، دلایل منطقی و قابل‌استناد داشته باشند. برخی از موارد قابل‌قبول برای اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی در زیر ذکر شده است:

  1. 1. تطابق نداشتن سؤالات صحیح، غلط و جواب داده نشده با توجه به پاسخ برگی که در سایت وجود دارد.
  2. 2. عدم اعمال قانون مربوط به سهمیه پذیرش داوطلبان دوقلو
  3. 3. اشتباه در محاسبه نمره کل آزمون
  4. 4. عدم تطابق اولویت‌های ثبت شده در کارنامه با برگه ثبت نامی دانش‌آموز
  5. 5. غیبت برای دانش‌آموز با وجود شرکت وی در سر جلسه آزمون
  6. 6. خطا در محاسبه درصد دروس
  7. 7. خطا در اطلاعات سهمیه‌ای
  8. 8. و…
اعتراض به نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی

زمان اعلام نتیجه اعتراض دانش‌آموزان

به طور معمول در بازه زمانی دو یا سه‌هفته‌ای پس از ثبت درخواست دانش‌آموزان، نتایج نهایی از طریق پنجره خدمات آموزش‌وپرورش به نشانی my.medu.ir  منتشر می‌شود. در صورتی که با اعتراض داوطلب موافقت شده باشد برای وی کارنامه جدیدی صادر می‌شود. اما اگر دانش‌آموز دلایل قانع‌کننده‌ای برای اعتراض خود نداشته باشد، اعتراض وی رد می‌شود.

دانش‌آموزانی که بعد از اعلام نتیجه اعتراض خود، کارنامه جدید دریافت می‌کنند و اسامی آن‌ها به‌عنوان پذیرفته شده یا لیست ذخیره اعلام می‌شود، می‌توانند مطابق با شرایط تعیین شده برای سایر دانش‌آموزان برای ثبت‌نام اقدام کنند.

پرسش و پاسخ

ثبت درخواست تجدیدنظر نتایج آزمون نمونه دولتی به صورت اینترنتی و با مراجعه به سایت پنجره واحد خدمات الکترونیک آموزش‌وپرورش به نشانیmy.medu.ir  انجام می‌شود.

وزارت آموزش‌وپرورش هر ساله، یک بازه زمانی مشخص را جهت ثبت اعتراض به شرکت‌کنندگان آزمون نمونه دولتی اختصاص می‌دهد.

دانش‌آموزانی که در کارنامه خود به‌عنوان مردود شده شناخته شده‌اند، می‌توانند نسبت به نتایج آزمون نمونه دولتی اعتراض کنند.

معمولاً در فاصله زمانی 10 الی 15 روز پس از ثبت درخواست، نتایج نهایی از طریق سایت نتایج نمونه دولتی به نشانی my.medu.ir منتشر می‌شود و اگر با اعتراض داوطلب موافقت شده باشد، کارنامه جدید برای وی صادر می‌گردد.

داوطلبین می‌توانند در صورت مشاهده خطا در محاسبه درصد دروس، نمره تراز، عدم اعمال سهمیه برای دوقلوها، عدم تطابق اولویت‌های ثبت شده در کارنامه با برگه ثبت نامی دانش‌آموز و.. برای اعتراض به نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی اقدام کنند.

درصورتی‌که دانش‌آموزی در مدارس تیزهوشان قبول نشد لازم است بعد از مشاهده نتیجه آزمون و همچنین کارنامه صادره، در صورت مشاهده مشکل خاصی در کارنامه نسبت به ثبت اعتراض اقدام کند.  تمامی مراحل ثبت اعتراض تا اعلام نتیجه اعتراض از طریق سایت my.medu.ir انجام می‌شود.

نظرات و پرسش های خود را با ما در میان بگذارید...
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x