جستجو
Close this search box.
آموزش دروس پایه دهم
آموزش دروس پایه یازدهم
آموزش دروس پایه دوازدهم

برنامه‌ریزی هفتگی کنکور انسانی 1403

برنامه‌ریزی هفتگی کنکور انسانی 1403
برنامه‌ریزی هفتگی کنکور انسانی 1403
فهرست مطالب

برنامه‌ریزی هفتگی کنکور انسانی 1403 جهت کسب موفقیت و رتبه برتر بسیار لازم است. زمانی که شما یک برنامه دقیق برای مطالعه دروس داشته باشید، می‌توانید شانس موفقیت خود را نسبت به رقبا افزایش دهید. در این نوشتار قصد داریم اصول برنامه‌ریزی و همچنین دو نمونه برنامه‌ریزی هفتگی 1403 را ارائه دهیم.

با گزینه دو همراه باشید.

برنامه‌ریزی هفتگی کنکور انسانی 1403

نحوه ایجاد یک برنامه هفتگی برای کنکور انسانی 1403

برنامه‌ریزی هفتگی برای کنکور انسانی بستگی به نیازها و ظرفیت شما دارد. اما در کل می‌توانید از روند زیر برای برنامه‌ریزی خود استفاده کنید:

 1. 1. تعیین موضوعات درسی تخصیص زمان
 2. 2. تعیین اولویت‌ها
 3. 3. تقسیم زمان
 4. 4.تمرین و تست‌زنی مداوم
 5. 5. مرور منظم
 6. 6. استراحت و تعادل

لازم به ذکر است که این فقط یک الگوی کلی است و می‌توانید آن را براساس نیازها و شرایط خودتان تغییر دهید.

برنامه‌ریزی هفتگی کنکور انسانی 1403

نکات مهم برای مطالعه دروس در کنکور انسانی 1403

در زیر نکاتی که برای موفق شدن در کنکور انسانی 1403 به آن نیاز دارید، ارائه کرده ایم:

 1. 1. مطالعه و آشنایی با سرفصل‌ها:
 2. ابتدا سرفصل‌های درسی موردنیاز برای کنکور را بنویسید. به سرفصل‌ها و ضرایب دروسی که در آزمون می‌آیند، توجه کنید.
 3. 2. برنامه‌ریزی:
 4. برنامه‌ریزی منظم برای مطالعه بسیار مهم است. برنامه‌ریزی روزانه، هفتگی و ماهانه خود را تنظیم کنید و زمان کافی برای مرور و تمرین در نظر بگیرید.
 5. 3. منابع مطالعه:
 6. بر اساس سرفصل‌های کنکور، منابع مطالعه مناسب را انتخاب کنید. در این مرحله می‌توانید از کتاب‌های درسی، منابع تخصصی، جزوات و سؤالات کنکورهای گذشته استفاده کنید.
 7. 4. مطالعه جامع:
 8. با استفاده از منابع انتخابی، مطالعه جامعی را آغاز کنید. تمرکز خود را بر روی درک مفاهیم اصلی و ارتباط بین آن‌ها قرار دهید.
 9. 5. حل سؤالات تستی:
 10. برای کنکور انسانی، سؤالات تستی بسیار مهم هستند. شما باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کنید که در طول مطالعه به حل‌کردن تست نیز بپردازید. می‌توانید از منابع مختلفی مانند کتاب‌های تست برای تست‌زنی استفاده کنید.
 11. 6. مرور منظم:
 12. در طول مطالعه، زمانی را برای مرور منظم مفاهیم و مطالب پیشین اختصاص دهید. این کار به شما به یادگیری بلندمدت مطالب در حافظه کمک می‌کند.
 13. 7. حل‌کردن سؤالات کنکورهای گذشته:
 14. تعداد زیادی از نمونه سؤالات کنکورهای گذشته را حل کنید. این کار به شما کمک می‌کند با ساختار و نحوه طرح سؤالات آشنا شوید و تمرین کافی داشته باشید.
 15. 8. داشتن سبک زندگی نرمال:
 16. در طول مطالعه و آمادگی برای کنکور، به خود استراحت کافی بدهید و برنامه‌های تفریحی را در نظر بگیرید. همچنین، با کمک تکنیک‌های مدیریت استرس، این دوره را به‌خوبی پشت سر بگذارید.
 17. 8. اعتمادبه‌نفس:
 18. هنگام مطالعه برای کنکور، به خود اعتماد کنید و باور داشته باشید که توانایی‌های لازم برای موفقیت را دارید. روحیه مثبت و انگیزه بالا را در طول دوران مطالعه حفظ کنید.

تعیین هدف برای کنکور انسانی 1403

برای موفق شدن در کنکور انسانی شما به سه عامل مهم نیاز دارید، هدف، تلاش و برنامه‌ریزی.

تعیین هدف برای کنکور انسانی سال 1403 به شما بستگی دارد و باید با توجه به توانایی‌ها، علاقه‌ها و آرزوهای شخصی خودتان انتخاب شود. در هر صورت، در نظر داشته باشید که تعیین هدف برای کنکور انسانی نیازمند بررسی و برنامه‌ریزی دقیق است. در ادامه، چند نکته برای تعیین هدف و برنامه‌ریزی کنکور انسانی در سال 1403 را ذکر می‌کنم:

1. بررسی دروس و سرفصل‌ها

 ابتدا باید دروس و سرفصل‌های موردنیاز برای کنکور انسانی سال 1403 را بررسی کنید. این شامل دروس ادبیات، علوم انسانی، زبان انگلیسی، فلسفه و سایر دروس مرتبط است. بررسی سرفصل‌ها به شما کمک می‌کند تا محدوده مطالعه خود را بدانید.

2. تعیین اولویت‌ها

 با بررسی سرفصل‌ها، تعیین کنید که کدام دروس برای شما اهمیت بیشتری دارند و باید بیشتر تمرکز کنید. در کنکور انسانی درس ادبیات از ضریب بیشتری برخوردار است، به همین دلیل نیاز است که برای این درس وقت بیشتری بگذارید.

3. برنامه‌ریزی

بر اساس تعداد روزهای باقیمانده تا کنکور انسانی سال 1403 و حجم کارهایی که باید انجام دهید، زمان‌های مشخصی را برای مطالعه و تست‌زنی در نظر بگیرید. توجه کنید که باید زمان کافی برای مرور، تکرار و حل سؤالات نیز در نظر بگیرید.

4. تعیین هدف‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت

 تعیین هدف‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت به شما کمک می‌کند تا انگیزه و تمرکز خود را حفظ کنید. هدف‌های کوتاه‌مدت می‌توانند شامل انجام تمرینات روزانه، خواندن یک فصل خاص یا حل سؤالات تستی باشند، درحالی‌که هدف‌های بلندمدت می‌توانند مربوط به کسب ترازبالا در کنکور یا ورود به رشته دلخواه  باشد.

5. پیگیری و ارزیابی

 در طول مسیر مطالعه، خود را پیگیری کنید. منظور از پیگیری این است که آیا به برنامه خود پایبند هستید یا خیر. همچنین ارزیابی به شما کمک می‌کند که آیا مطابق برنامه پیش می‌روید، درصورتی‌که مطالعه شما رضایت‌بخش نیست، نیاز به تغییرات در برنامه ضروری به نظر می‌رسد.

برنامه‌ریزی هفتگی کنکور انسانی 1403

برنامه‌ریزی هفتگی برای کنکور انسانی 1403

برنامه‌ریزی هفتگی برای کنکور انسانی در سال 1403 می‌تواند به شما در مطالعه ساختارمند و آماده‌سازی بهتر برای آزمون کمک کند. در زیر، یک الگوی برنامه‌ریزی هفتگی برای کنکور انسانی را ارائه می‌دهیم:

توصیه می‌شود که در هر روز به مدت حداقل 6 تا 8 ساعت برای مطالعه اختصاص دهید و زمان‌های استراحت مناسبی نیز در برنامه‌ریزی خود در نظر بگیرید. همچنین، در طول هفته بهتر است ساعاتی را نیز برای تفریح و ورزش اختصاص دهید تا از استراحت مناسب برخوردار شوید و انرژی خود را بهبود دهید.

لازم به ذکر است که این الگوی برنامه‌ریزی می‌تواند بر اساس نیازها و شرایط شخصی هر فرد نیاز به تغییراتی داشته باشد. برنامه‌ریزی منظم و پیوسته با توجه به نیازهای شخصی شما می‌تواند بهترین نتایج را برای کنکور انسانی 1403 به همراه داشته باشد.

نمونه دوم برای برنامه‌ریزی هفتگی کنکور انسانی 1403

برنامه‌ریزی کنکور هفتگی برای رشته انسانی می‌تواند به شما در آمادگی برای آزمون کنکور کمک کند. در برنامه‌ریزی زیر، تلاش شده است تا منابع کنکور انسانی 1403 در نظر گرفته شود. البته، برنامه‌ریزی شخصی باید با توجه به زمان و توانایی‌های شخصی شما تنظیم شود. در هر صورت، این برنامه می‌تواند به عنوان یک راهنمایی اولیه برای شما مفید باشد:

ضمناً، در طول هفته بهتر است سعی کنید به صورت منظم و هر روز مطالعه کنید. همچنین، حل سؤالات تستی کنکور و آزمون‌های مرتبط با هر درس می‌تواند به شما در تسلط بر مباحث و آمادگی برای آزمون کنکور کمک کند. در طول برنامه‌ریزی، بهتر است زمان مناسبی را برای استراحت و تفریح هم در نظر بگیرید تا از خستگی جلوگیری کنید و انرژی لازم برای مطالعه به دست آورید.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید.

برنامه ریزی کنکور انسانی 1403

نحوه برنامه‌ریزی کنکور هفتگی و ماهانه 

برنامه‌ریزی هفتگی کنکور انسانی 1403

تعداد سؤالات دفترچه کنکور انسانی 1403

در کنکور انسانی 1403 در مجموع 3 دفترچه تخصصی ارائه می‌شود. به صورت کلی 160 سؤال از دروس تخصصی ارائه می‌شود. این سؤالات در دو دفترچه مجزا قرار دارند. مدت زمان پاسخگویی به سؤالات 160 دقیقه ست. داوطلبین دارای دیپلم علوم و معارف اسلامی باید به سؤالات دفترچه شماره 3 پاسخ دهند. سؤالات این دفترچه 80 سؤال است که مدت زمان پاسخگویی به این سؤالات 75 دقیقه است.

در جدول زیر می‌توانید دفترچه کنکور انسانی 1403 را مشاهده کنید.

دروس تخصصی کنکور انسانی 1403

دروس تخصصی کنکور انسانی 1403 در زیر ارائه شده است.

دروس تخصصی در کنکور انسانی 1403
دروس اختصاصی پایه دهم دروس اختصاصی پایه یازدهم دروس اختصاصی پایه دوازدهم
ریاضی و آمار 1 ریاضی و آمار 2 ریاضی و آمار 3
علوم و فنون ادبی 1 علوم و فنون ادبی 2 علوم و فنون ادبی 3
عربی، زبان قرآن 1 عربی، زبان قرآن 2 عربی، زبان قرآن 3
تاریخ 1 تاریخ 2 تاریخ 3
جغرافیا ایران جغرافیای 2 جغرافیای کاربردی 3
جامعه‌شناسی 1 جامعه‌شناسی 2 جامعه‌شناسی 3
منطق فلسفه 1 فلسفه 2
اقتصاد روان‌شناسی

برای کسب جزئیات بیشتر می‌توانید مقاله بهترین منابع کنکور انسانی را مطالعه کنید.

ضریب تأثیر دروس اختصاصی رشته انسانی کنکور 1403

هر یک از دروس رشته انسانی دارای ضریب مخصوص به خود است. داوطلبین با کمک ضرایب هر درس می‌توانند یک اولویت‌بندی صحیحی برای مطالعه داشته باشند.  در جدول زیر ضریب تأثیر دروس اختصاصی کنکور انسانی 1403 ارائه شده است:

ضرایب دروس کنکور انسانی 1403
نام درس ضریب
ریاضی 6
اقتصاد 2
زبان و ادبیات فارسی تخصصی 8
زبان عربی تخصصی 5
تاریخ و جغرافیا 5
علوم اجتماعی 5
فلسفه و منطق 5
روان‌شناسی 2

مهم‌ترین درس در کنکور 1403 درس زبان و ادبیات فارسی است. این درس بیشترین تعداد سؤال در دفترچه کنکور و بیشترین ضریب را دارد. دانش آموزان رشته انسانی باید این درس را به صورت جدی‌تر مورد مطالعه قرار دهند.

برای مطالعه بیشتر در مورد ضرایب امتحانات نهایی دوازدهم انسانی برای کنکور 1403 می‌توانید مقاله زیر را مطالعه کنید.

ضرایب امتحان نهایی دوازدهم انسانی برای کنکور 1403

سوابق تحصیلی کنکور انسانی 1403 نظام جدید و نظام قدیم

 

پرسش و پاسخ

بهترین برنامه‌ریزی کنکور انسانی نیازمند این است که به سرفصل‌های کنکور و ضرایب هر درس توجه شود. از طرف دیگر باید هر داوطلب براساس میزان توانایی خود در هر پایه تحصیلی یک برنامه شخصی در نظر بگیرید.

داوطلب باید ابتدا هدف خود را مشخص کند. سپس این اهداف را به اهداف کوتاه‌مدت و بلند مدت تقسیم کند. سپس براساس اهداف به نوشتن برنامه هفتگی بپردازد.

به دلیل تنوع درسی و حجم بالای مطالبی که در کنکور انسانی است، نیاز است که یک راهبرد دقیق برای مطالعه کنکور انسانی در نظر گرفته شود.

نظرات و پرسش های خود را با ما در میان بگذارید...
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
حدیثه
حدیثه
1 ماه قبل

ممنون از مقاله بسیار خوب کامل تون.
دارا بودن یک برنامه درسی برای کنکور انسانی و دیگر کنکورها مهم دیگر به شما بسیار یاری می‌رساند تا بتوانید به راحتی مسیر موفقیت در این آزمون با اهمیت را طی کنید.

1
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x