جستجو
Close this search box.
آموزش دروس پایه دهم
آموزش دروس پایه یازدهم
آموزش دروس پایه دوازدهم

تاریخ برگزاری آزمون ورودی مدارس تیزهوشان 1402

تاریخ برگزاری آزمون ورودی مدارس تیزهوشان 1402
تاریخ برگزاری آزمون ورودی مدارس تیزهوشان 1402
فهرست مطالب

مرکز سنجش استعدادهای درخشان با برگزاری آزمون ورودی مدارس تیزهوشان پایه هفتم و دهم اقدام به پذیرش دانش آموزان سمپادی می کند. در آزمون تیزهوشان هر سال برای گزینش دانش آموزان با استعداد سوالاتی مفهومی طراحی می شود که شرط قبولی در این آزمون، تلاش زیاد است. در نظر داشته باشید که آزمون ورودی تیزهوشان برای پایه هفتم تنها شامل استعداد تحلیلی و برای پایه دهم شامل استعداد تحلیلی و استعداد تحصیلی است. در این نوشتار همراه شما هستیم تا در مورد شرایط زمان برگزاری آزمون ورودی مدارس تیزهوشان در سال 1402 و نحوه توزیع دفترچه و مدت زمان آزمون ورودی تیزهوشان به ارائه نکات مهمی بپردازیم.

با گزینه دو همراه باشید.

زمان برگزاری آزمون ورودی پایه هفتم تیزهوشان در ساعت 9 صبح مورخ پنج شنبه اول تیرماه 1402 اعلام شده است.

 زمان برگزاری آزمون تکمیل ظرفیت پایه دهم ساعت 9 صبح روز جمعه مورخ دوم تیرماه 1402 اعلام شده است.

سازمان برگزار کننده آزمون تیزهوشان 1403-1402

آزمون تیزهوشان توسط سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان (سمپاد) با هدف شناسایی دانش آموزان نخبه کشور صورت می پذیرد. دانش آموزانی که در این مدارس پذیرش شوند از کیفیت آموزشی بالایی برخوردار بوده و از مزایای زیادی بهره مند می شوند.

تاریخ برگزاری آزمون مدارس تیزهوشان پایه هفتم در سال تحصیلی 1403-1402​

داوطلبانی که در سایت استعدادهای درخشان ثبت نام خود را تکمیل کرده اند، می بایست در تاریخ مقرر یعنی در روز پنجشنبه اول تیر ماه 1402 راس ساعت 9 صبح در جلسه آزمون حضور یابند. داوطلبان باید چند روز قبل از برگزاری آزمون، کارت ورود به جلسه خود را دریافت کنند. افرادی که در بازه زمانی 25-15 فروردین ماه برای شرکت در آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان ثبت نام کرده اند، می توانند با دریافت کارت در این آزمون شرکت کنند.

تاریخ برگزاری آزمون مدارس تیزهوشان پایه دهم در سال تحصیلی 1403-1402

زمان برگزاری آزمون تکمیل ظرفیت مدارس تیزهوشان پایه دهم روز جمعه مورخ دوم تیر ماه راس ساعت 9 صبح اعلام شده است.

توجه داشته باشید که آزمون مدارس تیزهوشان پایه هفتم و دهم در تاریخ های مجزایی برگزار می شوند.

تاریخ برگزاری آزمون ورودی مدارس تیزهوشان 1402

نحوه دریافت کارت ورود آزمون مدارس تیزهوشان سال تحصیلی 1403-1402 ​

جهت دریافت کارت ورود آزمون مدارس تیزهوشان سال تحصیلی 1403-1402 لازم است که به پنجره خدمات الکترونیک آموزش و پرورش به نشانی my.medu.ir  مراجعه کرده و اطلاعات کاربری خود را وارد کنید. سپس روی آیکون مرتبط با آزمون تیزهوشان 1403-1402 کلیک کرده و کارت ورود به جلسه را دریافت کنید.

کلید اولیه و نهایی جواب های صحیح آزمون تیزهوشان 1403-1402

به طور معمول کلید اولیه سوالات یک هفته بعد از تاریخ آزمون تیزهوشان اعلام می شود و کلید نهایی پس از تایید کمیته فنی توسط سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان روی سایت my.medu.ir قرار می گیرد.

مدت زمان آزمون تیزهوشان 1402-1403

مدت زمان آزمون تیزهوشان 1403-1402 به تعداد سوالات در دفترچه آزمون بستگی دارد. با توجه به اینکه سوالات به شیوه چهارگزینه ای طراحی می شود، بهتر است مدیریت زمانی داشته باشید تا قادر به پاسخگویی تمام سوالات باشید. تعداد دفترچه های آزمون، تعداد سوالات، سهم امتیاز هر یک از دفترچه ها و همچنین مدت زمان پاسخگویی به سوالات یک هفته قبل از تاریخ برگزاری آزمون تیزهوشان از طریق سایت  my.medu.ir اطلاع رسانی می شود.

تاریخ برگزاری آزمون ورودی مدارس تیزهوشان 1402

تعداد دفترچه ها و تعداد سوالات برای آزمون تیزهوشان هفتم 1403-1402

به طور معمول در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم دو دفترچه در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد. این دفترچه ها مانند دفترچه های کنکور سراسری است. دانش آموز باید در موعد مقرر ابتدا دفترچه شماره یک را به پایان برساند. بعد از جمع آوری دفترچه اول، دفترچه دوم در اختیار دانش آموز قرار می گیرد. سوالات آزمون تیزهوشان ششم به هفتم صرفا استعداد تحصیلی است و دیگر در آزمون تیزهوشان این پایه، سوالات از کتب درسی مطرح نمی شود. سوالات شامل تست های هوش، استعداد و خلاقیت است.

  • تعداد سوالات در دفترچه اول 60 سوال است که هر دانش آموز برای هر سوال می تواند 60 ثانیه یا 1 دقیقه زمان بگذارد. زمان پاسخگویی به دفترچه اول آزمون تیزهوشان پایه ششم به هفتم در کل 60 دقیقه است. سپس بعد از زمان تعیین شده، دفترچه شماره 2 بین دانش آموزان توزیع می شود.
  • تعداد سوالات در دفترچه دوم 40 سوال است. دانش آموزان باید این سوالات را در مدت 20 دقیقه پاسخ دهند. یعنی برای هر سوال 30 ثانیه و یا نیم دقیقه زمان باید صرف شود.

در صورت تغییر در مدت زمان پاسخگویی و یا تعداد سوالات، اخبار جدید به روزرسانی خواهد شد.

تعداد دفترچه ها و تعداد سوالات برای آزمون تیزهوشان دهم 1403-1402

در آزمون تیزهوشان پایه دهم مانند سال های قبل دو دفترچه در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد. ابتدا دفترچه شماره یک توزیع می شود و سپس بعد از جمع آوری دفترچه اول، دفترچه دوم بین دانش آموزان توزیع می شود. برخلاف سوالات آزمون تیزهوشان پایه هفتم، سوالات آزمون تیزهوشان پایه دهم شامل دو دسته سوالات استعدادهای تحلیلی و استعداد تحصیلی است. پرسش های استعداد تحصیلی از کتاب های پایه هشتم و نهم طرح می شوند.

  • دفترچه شماره یک دفترچه سوالات تحلیلی آزمون تیزهوشان پایه دهم 1403-1402 است.این دفترچه شامل 50 عدد سوال تحلیلی بوده و زمان پاسخگوی آن 50 دقیقه است.
  • دفترچه شماره دوم نیز مانند دفترچه اول دارای 50 عدد سوال است. زمان پاسخگویی به سوالات دفترچه دوم 70 دقیقه است. دفترچه دوم دارای سوالات تحصیلی بوده و 10 سوال از دروس مربوط به معارف، قرآن، زبان و ادبیات فارسی، مطالعات اجتماعی، علوم تجربی و ریاضیات است.

در صورت تغییر در مدت زمان پاسخگویی و یا تعداد سوالات، اخبار جدید به روزرسانی خواهد شد.

نکاتی در مورد سوالات آزمون تیزهوشان 1403-1402

سوالات آزمون تیزهوشان 1403-1402 به صورت تستی بوده که باید گزینه ای که در مقایسه با سایر گزینه ها انتخاب مناسب تری است را انتخاب کرد. نکات زیر را در مورد سوالات آزمون تیزهوشان 1403-1402 در نظر بگیرید.

موفقیت در آزمون تیرهوشان 1403-1402

سوالات آزمون تیزهوشان تحلیلی است. منظور از تحلیلی بودن سوالات این است که دانش آموز باید از دیدگاه معمولی خود نسبت به سوالات امتحانی فاصله بگیرد و با دید تحیلی وارد جلسه آزمون شود. با توجه به اینکه سوالات آزمون تیزهوشان، تحلیلی و هوشی است، موفقیت دانش آموزان نیازمند درک عمیقی از نوع سوالات آزمون، مدیریت زمان در پاسخگویی سوالات و آگاهی از منابع آزمون است.

مرکز سمپاد هر ساله با برگزاری آزمون های تیزهوشان برای دوره متوسط اول و متوسط دوم اقدام به جذب دانش آموزان پرتلاش و برتر می نماید. برای موفق شدن باید فرمول موفقیت (تلاش+تلاش+تلاش) را فراموش نکرد.

پرسش و پاسخ

آزمون مدارس تیزهوشان پایه هفتم در تاریخ  1 تیرماه 1402 و آزمون تکمیل ظرفیت مدارس تیزهوشان پایه دهم در تاریخ 2 تیرماه 1402 برگزار می شود.

آزمون مدارس تیزهوشان پایه هفتم در تاریخ پنجشبه  1 تیرماه 1402 ساعت 9 صبح برگزار می شود.

آزمون تکمیل ظرفیت مدارس تیزهوشان پایه دهم در تاریخ جمعه 2 تیرماه 1402 ساعت 9 صبح برگزار می شود.

معمولا کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان پایه هفتم و دهم یک هفته قبل از آزمون و در سایت my.medu.ir قابل دسترس است.

سوالات آزمون تیزهوشان نهم به دهم از دو مبحث استعداد تحصیلی و استعداد تحلیلی ارائه می شود.

سوالات آزمون تیزهوشان ششم به هفتم فقط مربوط به استعداد تحلیلی است و سوالات درسی در این آزمون مطرح نمی شود.

نظرات و پرسش های خود را با ما در میان بگذارید...
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x