جستجو
Close this search box.
آموزش دروس پایه دهم
آموزش دروس پایه یازدهم
آموزش دروس پایه دوازدهم

تمدید و مهلت مجدد ثبت‌نام کنکور سراسری 1403

تمدید و مهلت مجدد ثبت‌نام کنکور سراسری 1403
تمدید زمان ثبت‌نام کنکور 1403
فهرست مطالب

زمان  ثبت نام کنکور سراسری 1403 تمدید شد. سازمان سنجش هر ساله بعد از اتمام زمان کنکور سراسری 1403 زمان جدیدی را تمدید می‌کند. افرادی که در بازه اولیه ثبت‌نام موفق به نام نویسی نشده اند، می‌توانند در زمان تعیین شده اقدام به ثبت‌نام کنکور نمایند. در این نوشته تمدید و مهلت مجدد ثبت‌نام کنکور 1403 ارائه شده است.

با گزینه دو همراه باشید.

تمدید زمان ثبت‌نام کنکور 1403

تمدید زمان ثبت‌نام کنکور 1403

سازمان سنجش برای داوطلبینی که در کنکور 1403 ثبت‌نام نکرده اند، مهلت جدیدی تعیین کرده است. داوطلبین می‌توانند  در 27 و 28 آذر ماه از طریق سایت sanhesh.org اقدام به ثبت‌نام کنند.

زمان ثبت‌نام و برگزاری کنکور سراسری 1403

در جدول زیر فرایندهای مختلف کنکور سراسری 1403 ارائه شده است:

زمان ثبت‌نام و برگزاری کنکور سراسری 1403
مرحله زمان انجام توضیحات
ثبت‌نام 5 تا 11/9/1402 -
مشاهده، کنترل و ویرایش اطلاعات ثبت‌نامی 5 تا 11/9/1402 بعد از ثبت‌نام: تا آخر مهلت ثبت‌نام می‌توانید اطلاعاتی را که وارد کرده‌اید ویرایش کنید.
انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان اواخر دی‌ماه 1402
دریافت کارت ورود به جلسه از دوشنبه 3/2/1403 تا 5/2/1403 اطلاعات تکمیلی در درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش و نشریه پیک سنجش 29 فروردین ماه (1403اعلام می‌شود.
برگزاری آزمون سراسری پنجشنبه 6/2/1403 و جمعه 7/2/1403 زمان دقیق آزمون هر یک از گروه‌های آزمایشی در اطلاعیه به تاریخ 29 فروردین ماه 1403اعلام می‌شود.
اعلام نمرات خام نیمه دوم خردادماه 1403
ارائه کارنامه نهایی و انتخاب رشته نیمه دوم مردادماه 1403 متقاضیان مجاز به انتخاب رشته در مهلت اعلام شده و براساس ظرفیت‌های اعلام شده در دفترچه راهنمای انتخاب رشته، رشته‌های موردعلاقه خود را به صورت اینترنتی انتخاب می‌کنند.
اعلام نتیجه نهایی و بارگذاری کارنامه نتایج در درگاه اطلاع‌رسانی سازمان نیمه دوم شهریورماه 140

ویرایش اطلاعات ثبت نامی در کنکور سراسری 1403

درصورتی‌که داوطلبین نیاز به ویرایش اطلاعات ثبت نامی دفترچه کنکور سراسری 1403 را دارند، می‌توانند تا تاریخ 27 و 28 آذر 1403 نسبت به ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود اقدام کنند.

داوطلبین نیاز است که در تکمیل اطلاعات ثبت‌نام در سایت سازمان سنجش دقت کافی را داشته باشند، در صورت اتمام مهلت ثبت‌نام و ویرایش به‌هیچ‌وجه امکان تغییر اطلاعات اعم از مشخصات فردی، اقامتی یا آزمونی میسر نیست.

شرایط داوطلبین متقاضی گزینش با نمرات کنکور سراسری 1402

داوطلبانی که متقاضی گزینش با نمرات اختصاصی آزمون سراسری سال 1402  هستند لازم است جهت انتخاب رشته و گزینش در آزمون سراسری سال 1403 حداقل در یک نوبت از آزمون‌های سراسری سال 1403 ثبت‌نام نمایند. این دسته از داوطلبان نیازی به شرکت در جلسه آزمون و پاسخ‌گویی به سؤالات آزمون را ندارند.

ثبت‌نام در گروه‌های آزمایشی هنر و زبان خارجی در کنکور 1403

به دلیل هم‌زمانی نوبت برگزاری آزمون گروه‌های آزمایشی هنر و زبان‌های خارجی، داوطلبان منحصراً مجاز به ثبت‌نام در یکی از گروه‌های آزمایشی هنر و یا زبان‌های خارجی هستند.

شرایط و ضوابط ثبت‌نام و شرکت در آزمون سراسری، در دفترچه راهنمای شماره 1 آزمون درج شده است و هرگونه تغییر احتمالی در شرایط و ضوابط ثبت‌نام این آزمون، به صورت اطلاعیه رسمی از طریق درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان و نشریه پیک سنجش و در صورت لزوم از طریق رسانه‌های گروهی اعلام خواهد شد.

هزینه ثبت‌نام در کنکور سراسری 1403

هزینه ثبت‌نام در کنکور سراسری 1403 مبلغ دویست و هشت هزار تومن است. داوطلبین پس از تکمیل اطلاعات خود در سامانه سنجش نیاز است که نسبت به پرداخت این هزینه به صورت الکترونیکی اقدام کنند.

  • 1. هر داوطلب می‌تواند در یکی از گروه‌های آزمایشی اصلی شامل گروه‌های علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی و همچنین یکی از گروه‌های آزمایشی (هنر یا زبان‌های خارجی) شرکت کنند. چنانچه تمایل به ثبت‌نام در دو گروه آزمایشی یکی از (گروه‌های اصلی شامل گروه‌های علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی و همچنین یکی از گروه‌های هنر یا زبان‌های خارجی) دارید، باید نسبت به‌ازای هر گروه آزمایشی مبلغ دویست و هشت هزار تومان پرداخت کنند.
  • 2. متقاضیان یکه تمایل به شرکت در آزمون اختصاصی دانشگاه فرهنگیان دارند، نیاز است که مبلغ دویست و هشت هزار تومان و برای متقاضیانی که تمایل به ثبت‌نام در هر دو آزمون (آزمون سراسری و آزمون اختصاصی دانشگاه فرهنگیان) دارند، لازم است تا علاوه بر پرداخت هزینه شرکت در آزمون سراسری، نسبت به خرید کارت اعتباری به صورت جداگانه برای آزمون اختصاصی دانشگاه فرهنگیان نیز اقدام کنند.
  • 3. متقاضیان پذیرش در رشته‌های صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی نیز می‌توانند با پرداخت مبلغ دویست و هشت هزار تومان در یکی از دو نوبت اول یا دوم آزمون سراسری 1403، مانند سایر داوطلبان، ثبت‌نام نموده و بدون شرکت در جلسه آزمون‌های مذکور، در دهۀ سوم مردادماه 1403، نسبت به انتخاب این‌گونه رشته‌ها اقدام نمایند.
تمدید زمان ثبت‌نام کنکور 1403

زمان ثبت‌نام ترمیم معدل برای کنکور 1403

متقاضیان شرکت در امتحانات نهایی ترمیم می‌بایست بین ۳۰ تا ۴۵ روز پیش از امتحانات به مدارس بزرگسالان منطقه خود یا سایت آموزش‌وپرورش به نشانی my.medu.ir مراجعه کرده و در امتحانات ترمیم ثبت‌نام به عمل آورند.

زمان برگزاری آزمون ترمیم معدل کنکور 1403

از نوبت امتحانات خرداد سال  1402 و پس از آن، سابقه تحصیلی صرفاً شامل نتایج آزمون‌های نوبت خرداد است. زمان ثبت‌نام ترمیم معدل کنکور 1403 توسط سایت آموزش و پرروش اعلام می‌شود.

به‌عبارت‌دیگر، از این نوبت امتحانات به بعد، نمرات کسب شده در نوبت‌های شهریور و دی‌ماه به‌عنوان سابقه تحصیل لحاظ نخواهند شد.

هزینه ترمیم معدل برای کنکور 1403

هزینه ترمیم معدل برای کنکور 1403 در حال حاضر اعلام نشده است. اما براساس پیش بینی‌های انجام شده، هزینه ثبت‌نام ترمیم معدل 1403 ااز 20 هزار تومان تا 100 هزار تومان متغیر است. هزینه ترمیم معدل برای کنکور 1403 در برخی از مدارس متناسب با نوع منطقه، درس و یا واحدهای درسی متفاوت است. خشی از هزینه ثبت‌نام ترمیم معدل 1403، تحت عنوان مبلغ ثابت و بخش دیگر آن تحت عنوان هزینه متغیر از داوطلبان دریافت خواهد شد.

شرکت در آزمون ترمیم معدل که در امتحانات نهایی خردادماه برگزار می‌شود، مستلزم پرداخت هزینه خواهد بود. هزینه ثبت‌نام ترمیم معدل، هزینه‌ای است که برای هر یک از دروس به صورت مجزا در نظر گرفته شده است.

معدل در کنکور 1403 چقدر تأثیر دارد؟

سهم نمره کل سابقه تحصیلی پایه دوازدهم نظام  3-3-6 گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی آزمون سراسری سال  1403به میزان  50 درصد با تأثیر قطعی است.

میزان تأثیر سوابق تحصیلی دیپلم نظام سالی – واحدی در گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی آزمون سراسری سال،1403 به میزان 37.5 درصد با تأثیر قطعی و میزان تأثیر سوابق تحصیلی پیش‌دانشگاهی نظام سالی – واحدی  12/5درصد با تأثیر قطعی در نمره کل سابقه تحصیلی (در مجموع دیپلم و پیش‌دانشگاهی)  50درصد است. همچنین سهم نمره کل آزمون اختصاصی (کنکور) 50درصد است.

سهم نمره کل سابقه تحصیلی پایه دوازدهم نظام  3-3-6 در گروه‌های آزمایشی هنر و زبان‌های خارجی آزمون سراسری سال،1403به میزان  28درصد با تأثیر قطعی و همچنین میزان تأثیر سوابق تحصیلی دیپلم نظام سالی – واحدی در این گروه‌ها،  21درصد با تأثیر قطعی و میزان تأثیر سوابق تحصیلی پیش‌دانشگاهی نظام سالی – واحدی  7درصد با تأثیر قطعی در نمره کل سابقه تحصیلی (در مجموع دیپلم و پیش‌دانشگاهی  28درصد) است. شایان ذکر است سهم نمره کل سابقه تحصیلی در گروه‌های آزمایشی هنر و زبان‌های خارجی فقط شامل دروس عمومی سابقه تحصیلی است و سهم نمره کل آزمون اختصاصی (کنکور)  72درصد است.

پرسش و پاسخ

نام‌نویسی برای شرکت در آزمون ورودی دانشگاه‌های سراسری و آزاد، از طریق مراجعه به سایت sanjesh.org انجام می‌گیرد.

بله. هرساله سایت سازمان سنجش زمانی را برای مهلت مجدد در نظر می‌گیرد که این تاریخ برای نوبت اول تا 15 آذر ماه 1402 تمدید و در روزهای 27 و 28 مهلت مجدد داده شد.

به دلیل هم‌زمانی نوبت برگزاری آزمون گروه‌های آزمایشی هنر و زبان‌های خارجی، داوطلبان منحصراً مجاز به ثبت‌نام در یکی از گروه‌های آزمایشی هنر و یا زبان‌های خارجی هستند.

متقاضیان آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو – معلم برای پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان نمی‌توانند متقاضی استفاده از سهمیه بهیاری در گروه آزمایشی تجربی شوند.

داوطلبانی که در زمان ثبت‌نام آزمون سراسری سال 1403 (نوبت اول)، نوع آزمون خود را “فقط متقاضی شرکت در آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو – معلم هستم” انتخاب می‌نمایند، در صورت قبولی و یا عدم قبولی در آزمون پذیرش دانشجو – معلم حق انتخاب رشته در رشته‌های تحصیلی آزمون سراسری سال 1403 را نخواهند داشت.

داوطلبانی که در زمان ثبت‌نام، نوع آزمون خود را “متقاضی شرکت در آزمون سراسری و همچنین آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو – معلم هستم” انتخاب می‌نمایند، در صورت قبولی نهایی در آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو – معلم حق انتخاب رشته در آزمون سراسری سال 1403 را ندارند. لازم به یادآوری است اعلام نتیجه نهایی آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو – معلم در سال 1403 قبل از انتخاب رشته متقاضیان آزمون سراسری اعلام خواهد شد و به قبولین نهایی آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو – معلم، کارنامه ملاک عمل برای انتخاب رشته در آزمون سراسری داده نخواهد شد.

بعد از اعلام نتایج نهایی آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو – معلم در سال 1403، مهلت چند روزه به این  دسته از داوطلبان داده می‌شود که چنانچه از قبولیِ خود در دانشگاه فرهنگیان منصرف شدند، امکان انتخاب رشته در آزمون سراسری سال 1403 را داشته باشند. این دسته از داوطلبان لازم است در فرصت تعیین شده که از طرف سازمان سنجش آموزش کشور اعلام خواهد شد درخواست انصراف خود را قبل از صدور کارنامه ملاک عمل برای انتخاب رشته، به آموزش‌وپرورش ارائه دهند.

چنانچه تمایل به ثبت‌نام در 2 گروه آزمایشی (یکی از گروه‌های آزمایشی اصلی شامل گروه‌های علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی و همچنین یکی از گروه‌های آزمایشی هنر و یا  زبان‌های خارجی) را دارید، لازم است به ازای هر گروه آزمایشی، مبلغ دویست و هشت هزار تومان پرداخت نمایید.

متقاضیانی که فقط تمایل به شرکت در آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو – معلم در دانشگاه فرهنگیان را دارند، مبلغ دویست و هشت هزار تومان و برای متقاضیانی که تمایل به ثبت‌نام در هر دو آزمون (آزمون سراسری و آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو – معلم) را دارند لازم است علاوه بر پرداخت هزینه شرکت در آزمون سراسری، نسبت به خرید کارت اعتباری به‌صورت جداگانه برای آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو – معلم نیز اقدام کنند.

اعلام علاقه‌مندی به رشته‌های دانشگاه‌های پیام‌نور و مؤسسات غیرانتفاعی در مرحله انتخاب رشته (نیمه دوم مردادماه سال 1403) انجام خواهد شد.

هزینه ثبت‌نام در این آزمون مبلغ دویست و هشت هزار تومان است که داوطلبان پس از تکمیل اطلاعات در سامانه می‌بایست نسبت به پرداخت آن به‌صورت الکترونیکی اقدام نمایند.

متقاضیان پذیرش در رشته‌های صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی نیز می‌توانند با پرداخت مبلغ دویست و هزار تومان در یکی از دو نوبت اول یا دوم آزمون سراسری 1403، مانند سایر داوطلبان، ثبت‌نام نموده و بدون شرکت در جلسه آزمون‌های مذکور، در دهۀ سوم مرداد ماه 1403، نسبت به انتخاب این گونه رشته‌ها اقدام نمایند.

هر داوطلب مطابق ضوابط آزمون می‌تواند در یکی از گروه‌های آزمایشی اصلی (شامل گروه‌های علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی) و همچنین یکی از گروه‌های آزمایشی (هنر و یا  زبان‌های خارجی) شرکت نماید.

دانش‌آموزان و فارغ‌التحصیلان شاخه‌های نظری، فنی و حرفه‌ای و کار و دانش در تمام نظام‌های آموزش‌وپرورش، طلاب حوزه‌های علمیه، متقاضیانی که نمره خود را قبل از خرداد سال 1384 اخذ کرده‌اند، فارغ‌التحصیلان مدارس بین‌الملل و دارندگان گواهینامه معادل دوره متوسطه و پیش‌دانشگاهی) باید نسبت به ایجاد سابقه تحصیلی برای دروس عمومی و اختصاصی از طریق شرکت در امتحانات نهایی (نظام 3-3-6) که وزارت آموزش‌وپرورش برگزار می‌کند اقدام کنند.

داوطلبانی که متقاضی گزینش با نمرات اختصاصی آزمون سراسری سال 1402  هستند لازم است جهت انتخاب رشته و گزینش در آزمون سراسری سال 1403 حداقل در یک نوبت از آزمون‌های سراسری سال 1403 ثبت‌نام نمایند. این دسته از داوطلبان نیازی به شرکت در جلسه آزمون و پاسخ‌گویی به سؤالات آزمون را ندارند.

نظرات و پرسش های خود را با ما در میان بگذارید...
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x