جستجو
Close this search box.
آموزش دروس پایه دهم
آموزش دروس پایه یازدهم
آموزش دروس پایه دوازدهم

جدیدترین خبرهای کنکور 1402

جدیدترین خبرهای کنکور 1402
جدیدترین خبرهای کنکور 1402
فهرست مطالب

نتایج کنکور 1402 با همه تغییرات و چالش هایی که ایجاد کرد، به زودی اعلام می شود. نتایج آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ (نوبت تیرماه) دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی در روزهای آتی روی سایت سازمان سنجش و آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قرار می‌گیرد. 

جدیدترین خبرهای کنکور 1402 در این نوشتار ارائه شده است.

با گزینه دو همراه باشید.

جدیدترین خبرهای کنکور 1402

جزئیات در مورد زمان اعلام نتایج کنکور 1402

رئیس سازمان سنجش اعلام کرده است که نتایج اولیه آزمون در هفته جاری اعلام می‌شود. یعنی تا 20 مردادماه نتایج کنکور سراسری 1402 اعلام می‌شود.

زمان انتخاب رشته کنکور 1402

بر اساس جزئیات اعلام شده از سوی رئیس سازمان سنجش، چند روز پس از اعلام نتایج اولیه، به داوطلبین فرصت داده می‌شود تا فرایند انتخاب رشته را انجام دهند.

نحوه تراز نمرات کنکور 1402

سازمان سنجش در تعامل با آموزش‌وپرورش، داده‌های مربوط به سوابق تحصیلی را نهایی کرده است. به عبارتی وزارت آموزش‌وپرورش، نمرات سوابق تحصیلی دانش‌آموزان را به سازمان سنجش ارسال کرده است. این سازمان نمره کنکور داوطلبین را به نسبت 40 به 60 محاسبه کرده و نتایج را استخراج کرده است.

داوطلبین فاقد سوابق تحصیلی در نمره کنکور 1402

اگر داوطلبی فاقد سوابق تحصیلی باشد و آموزش‌وپرورش اعلام کند که این داوطلب سوابق تحصیلی ندارد، به طور طبیعی نمره صفر به‌عنوان صفر در کارنامه وی ثبت می‌شود.

ظرفیت رشته‌های پزشکی کنکور 1402

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به برخی خبرها در رسانه‌ها درباره میزان ظرفیت رشته‌های پزشکی، گفت: دفترچه انتخاب رشته آزمون سراسری ۱۴۰۲ هنوز نهایی نشده است و اطلاعات مربوط به ظرفیت دانشگاه‌ها از جمله دانشگاه‌های علوم پزشکی به‌تدریج در حال تکمیل است.

در هر نوبت آزمون اختصاصی، کارنامه نمرات شامل نمرات خام و نمره کل آزمون اختصاصی (طبق بند ۲-۱ ماده ۲ مصوبه شورای‌عالی انقلاب‌فرهنگی) حاصل از میانگین وزنی نمرات تراز شده دروس تخصصی آن نوبت آزمون، برای هر گروه آزمایشی که داوطلب در آن شرکت کرده، اطلاع‌رسانی می‌شود.

پرسش و پاسخ

درصورتی‌که داوطلب فاقد سوابق تحصیلی باشد، نمره سوابق تحصیلی برای وی صفر در نظر گرفته می‌شود.

نتایج کنکور 1402 تا 20 مرداد سال 1402 در سامانه سنجش قابل مشاهده است.

فرایند انتخاب رشته کنکور سراسری بعد از اعلام نتایج آغاز شده و تا یک هفته مهلت دارد. بنابر اعلام سازمان سنجش انتخاب رشته پذیرفته‌شدگان اولیه نوبت دوم کنکور ۱۴۰۲ اواخر مرداد انجام می‌گیرد. همچنین فهرست اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی نوبت دوم کنکور نیز نیمه دوم شهریور سال جاری اعلام می‌شود.

برخی داوطلبین در هر دو آزمون دی و تیرماه شرکت کرده‌اند. ممکن است حتی گروه‌های آزمایشی آن‌ها نیز با هم یکسان نباشد. در این صورت دانش‌آموزان با مشاهده نمره این آزمون‌ها می‌توانند انتخاب کنند که در گروه انتخاب رشته را انجام دهند.

نظرات و پرسش های خود را با ما در میان بگذارید...
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x