جستجو
Close this search box.
آموزش دروس پایه دهم
آموزش دروس پایه یازدهم
آموزش دروس پایه دوازدهم

دفترچه سوالات کنکور انسانی 1401 + پاسخنامه

دفترچه سوالات کنکور انسانی 1401 + پاسخنامه
فهرست مطالب

کنکور انسانی 1401 مطابق زمانبندی اعلام شده صبح روز 9 تیر ماه برگزار گردید. در این سال تعداد شرکت کنندگان کنکور انسانی نسبت به سال قبل افزایش پیدا کرده بود. بیش از 27 درصد کل داوطلبان کنکور سال 1401 در گروه آزمایشی انسانی به رقابت پرداختند. به عبارتی از مجموع 1 میلیون و 489 هزار نفر شرکت کننده کنکور در سال 1401 حدود 412 هزار نفر داوطلب گروه انسانی محسوب می‌شدند.

دفترچه سوالات کنکور انسانی 1401

سوالات کنکور انسانی سال 1401 برای نخستین بار در قالب سه دفترچه ارائه شد. دفترچه نخست شامل سوالات دروس عمومی است. در این دفترچه 100 سوال تستی وجود داشت و داوطلبان باید طی مدت 75 دقیقه به این سوالات پاسخ دهند. در دفترچه اول از هر کدام از دروس ادبیات و زبان فارسی، زبان عربی، فرهنگ و معارف اسلامی و زبان انگلیسی 25 سوال وجود داشت. پس از پایان 75 دقیقه زمان ذکر شده دفترچه نخست جمع آوری شده و دفترچه‌های اختصاصی در اختیار داوطلبان قرار می‌گرفت. 

دفترچه دوم که اولین دفترچه اختصاصی آزمون است شامل زبان عربی، تاریخ، جغرافیا، فلسفه و منطق و روانشناسی بود. داوطلبان برای پاسخ دهی به 90 سوال این دفترچه 80 دقیقه زمان در اختیار داشتند. دفترچه سوم که دومین دفترچه اختصاصی آزمون است شامل سوالات دروس ریاضی، اقتصاد، زبان  ادبیات فارسی و علوم اجتماعی بود. داوطلبان برای پاسخگویی به 85 سوال این دفترچه 80 دقیقه فرصت داشتند.

در مجموع داوطلبان کنکور انسانی در سال 1401 باید طی 235 دقیقه به 275 سوال عمومی و تخصصی پاسخ دهند. شما می توانید از طریق لینک زیر دفترچه سوالات کنکور انسانی 1401 داخل کشور را دانلود نمایید:

شما می توانید از طریق لینک زیر دفترچه سوالات کنکور انسانی 1401 خارج از کشور را دانلود نمایید:

پاسخنامه کنکور انسانی 1401

با انتشار دفترچه سوالات کنکور انسانی در تیر 1401، گروه دبیران و هیئت علمی گزینه دو برای تهیه و تولید کلید آزمون دست به کار شدند. با تلاش این دوستان مطابق انتظار به سرعت پاسخنامه تشریحی و کامل کنکور انسانی ایجاد و در اختیار داوطلبان قرار گرفت. برای دانلود پی دی اف پاسخنامه کنکور انسانی 1401 بر روی لینک‌های زیر کلیک نمایید.

اغلب پاسخنامه‌های کنکور با پاسخنامه رسمی سازمان سنجش تفاوت‌هایی دارد. پاسخنامه تشریحی کنکور انسانی 1401 گزینه دو مطابق با کلید سازمان سنجش می‌باشد.

آمار شرکت کنندگان

در کنکور گروه آزمایشی انسانی سال 1401 مطابق انتظار خانم‌ها اکثریت شرکت‌کنندگان را تشکیل می‌دادند. بیش 249 هزار نفر داوطلب از بانوان و حدود 163 هزار نفر از آقایان در این آزمون حضور داشتند. در جدول زیر می‌توانید با جزئیات از تعداد شرکت کنندگان کنکور انسانی 1401 آشنا شوید

تعداد شرکت کنندگان
درصد از کل شرکت کنندگان
زنان
مردان
412577
27 درصد
60.36 درصد
39.64 درصد

نفرات برتر

در بین نفرات برتر کنکور انسانی 1401 شهر تهران و مشهد هر کدام با سه نماینده عملکرد مطلوبی داشتند. حضور 5 آقا و 5 خانم نشان می‌داد رتبه‌های برتر از لحاظ تفکیک جنسیتی عملکردی مشابه داشتند. محمد بهرامی از کرمانشاه توانست رتبه نخست را کسب کند. رتبه دوم به مائده ملکی از تبریز، رتبه سوم به سیده مهرناز سیدی از مشهد، رتبه چهارم به امیرمهدی تبار از تهران و رتبه پنجم به پرهام ستکیان از مشهد اختصاص یافت.

سوالات متداول

کنکور انسانی 1401 شامل سه دفترچه بود. دفترچه اول به سوالات عمومی و دفترچه دوم و سوم به سوالات اختصاصی مربوط می‌شد.

دفترچه عمومی شامل 100 سوال عمومی از دروس ادبیات فارسی، عربی، دینی و زبان بود. دفترچه دوم به 90 سوال از دروس عربی، تاریخ، جغرافیا، فلسفه و منطق و روانشانسی اختصاص داشت. در دفترچه سوم نیز داوطلبان باید به 85 سوال دروس ریاضی، اقتصاد، زبان و ادبیات فارسی و علوم اجتماعی پاسخ می‌دادند. در مجموع سه دفترچه حاوی 275 سوال بود.

نظرات و پرسش های خود را با ما در میان بگذارید...
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x