جستجو
Close this search box.
آموزش دروس پایه دهم
آموزش دروس پایه یازدهم
آموزش دروس پایه دوازدهم

دفترچه سوالات کنکور تجربی تیر 1402 + پاسخنامه

دفترچه سوالات کنکور تجربی تیر 1402 + پاسخنامه
دفترچه سوالات کنکور تجربی 1402 با پاسخنامه
فهرست مطالب

کنکور تجربی 1402 نسبت به سالهای قبل تغییرات زیادی داشت. حذف دروس عمومی، تاثیر سوابق تحصلی، دومرحله‌ای شدن آزمون و… برخی از مهمترین تغییرات آن بودند. همین موضوع باعث شد تا داوطلبان رشته تجربی کسب نتیجه مناسب چالش‌های بیشتری را تجربه نمایند. دفترچه سوالات کنکور نیز سطح سوالات این آزمون را به خوبی مشخص کرده است. برای دسترسی به دفترچه سوالات آزمون، کلید و پاسخنامه کنکور تجربی، نظرات دبیران درباره هر درس، نتایج نظرسنجی دانش آموزان و ویدئوهای تحلیل درس به درس آزمون با گزینه دو همراه باشید:

دفترچه سوالات کنکور تجربی 1402

کنکور تجربی در سال 1402 شامل سه دفترچه است که همگی شامل سوالات دروس اختصاصی می‌باشد. دفترچه نخست شامل سوالات درس زیست با 45 سوال است. داوطلبان باید طی مدت 45 دقیقه به این سوالات پاسخ دهند. پس از پایان زمان ذکر شده دفترچه نخست جمع گردیده و دفترچه دوم در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد. دفترچه دوم نیز شامل 2 درس شیمی با 35 سوال و فیزیک با 30 سوال می‌باشد. مدت زمان پاسخگویی به سوالات دفترچه دوم 75 دقیقه است. دفترچه سوم هم به 15 سوال زمین شناسی و 30 سوال ریاضی اختصاص دارد. داوطلبان باید به سوالات دفترچه سوم طی 60 دقیقه پاسخ دهند.

نوبت دوم کنکور تجربی 1402 در صبح روز 15 تیر برگزار گردید. شما می توانید از طریق لینک زیر دفترچه سوالات کنکور تجربی 1402 (نوبت دوم) را دانلود نمایید:

داوطلبان عزیز توجه نمایید که فایل های بالا شامل هر سه دفترچه آزمون علوم تجربی می باشد و سوالات هر 5 درس این گروه آرمونی در قالب سه فایل گنجانده شده است.

پاسخنامه سوالات کنکور تجربی 1402

کنکور تجربی تیر 1402 در نوبت صبح روز پنج شنبه 15 تیر برگزار گردید. به محض انتشار دفترچه سوالات گروه دبیران و هیئت علمی گزینه دو به صورت مشورتی پاسخنامه احتمالی این آزمون را در کوتاه‌ترین زمان ممکن ایجاد کرده و در اختیار شما قرار دادند. پس از یک هفته از برگزاری آزمون، سازمان سنجش نیز پکلید اصلی آزمون را منتشر نمود. هیئت علمی گزینه دو نیز پس از آن پاسخنامه تشریحی آزمون را تهیه و در اختیار داوطلبان قرار داد. برای دانلود پی دی اف کلید و پاسخنامه تشریحی کنکور تجربی 1402 نوبت دوم بر روی لینک‌های زیر کلیک نمایید:

پس از انتشار پاسخنامه کنکور علوم تجربی 1402 توسط سازمان سنجش مطابق انتظار کلید احتمالی آزمون، دارای چند اختلاف جزئی با آن بود. سازمان سنجش پس از انتشار اولیه کلید آزمون به دبیران و داوطلبان فرصت می‌دهد تا اعتراضات خود را نسبت به پاسخنامه این آزمون اعلام کنند. داوطلبانی که نسبت به سوالات و کلید آزمون اعتراض دارند می‌توانند از تاریخ 21 تیر تا 24 تیر اعتراضات خود از طریق سیستم پاسخگویی با سنجش در میان بگذراند. تجربه نشان داده است که در صورت بروز خطا در طراحی یا کلید سوال سنجش اصلاحات مربوط به آن را اعمال خواهدکرد.

تحلیل آزمون

کادر دبیران و هیئت علمی گزینه دو با همراهی گروه مشاوره این موسسه اقدام به تحلیل درس به درس نوبت دوم کنکور تجربی 1402 کرده‌اند. در جدول زیر شما می توانید از نظرات این عزیزان در رابطه با کنکور تجربی مطلع شوید:

نام درس
دبیر
توضیحات
زیست
محمد پازوکی
سوالات مطابق انتظار زمان بر بود و حتی سخت تر از کنکورهای قبلی
حسن همت یار
سوالات زیست نسبت به آزمون های گذشته کمی سخت تر بود.
شیمی
ماشاالله سلطانی
سوالاتی معمولی که پاسخ دهی به آن نیاز به زمان بالایی داشت!
حسن همت یار
سوالات درس شیمی زیبا و دشوار طراحی شده بود.
فیزیک
علی نعیمی
مدیریت زمان دشوار بود زیرا اغلب سوالات بار محاسباتی بالایی داشتند!
حسن همت یار
سوالات فیزیک مناسب و قابل پیش بینی اما کمی زمانبر
زمین شناسی
فرزانه رجایی
سوالات در سطوح متنوعی بود که سطح داوطلبان را مشخص می کرد.
حسن همت یار
سوالات زمین شناسی استاندارد، متنوع و خلاقانه بود.
ریاضی
مهرداد کیوان
سوالات زمانبر و فراتر از حد کتاب درسی و کنکورهای سال قبل بود
حسن همت یار
سوالات ریاضی بسیار دشوار و فراتر از حد انتظار داوطلبان

پس از پایان کنکور تجربی گزینه دو نظرسنجی بین برخی داوطلبان در شبکه های مجازی برگزار می‌کند تا میزان سختی سوالات را از منظر آنها بررسی کند. در این نظرسنجی از داوطلبان یک سوال ساده پرسیده می شود و داوطلبان باید یکی از سه گزینه زیر را انتحاب نمایند.

سطح سوالات کنکور تجربی در تیر 1402 را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ (سخت، متوسط یا آسان)

سخت 69%
متوسط 21%
آسان 10%

همانطور که مشاهده می‌کنید اغلب داوطلبان کنکور تجربی 1402 سوالات این آزمون را دشوار می‌دانند. نتایج نظرسنجی این درس نشان می‌دهد که ظاهرا داوطلبان تجربی در سال 1402 نسبت به داوطلبان سایر رشته ها آزمون سخت‌تری را تجربه کرده‌اند. همچنین 79 درصد داوطلبان ریاضی را دشوارترین درس آزمون می‌دانند. شما نیز دیدگاه خود را در رابطه با سطح سوالات کنکور تجربی در قسمت نظرات در انتهای همین پست با ما در میان بگذارید.

در بخش زیر نیز بنا به درخواست شما داوطلبان کنکور امسال و براساس نیاز داوطلبان کنکور 1403 فیلم تحلیل درس به درس کنکور علوم تجربی که توسط اساتید و هیئت علمی گزینه دو آماده شده است را مشاهده خواهید کرد.

پخش ویدئو
تحلیل جامع کنکور تجربی
پخش ویدئو
تحلیل درس زیست
پخش ویدئو
تحلیل درس شیمی
پخش ویدئو
تحلیل درس فیزیک
پخش ویدئو
تحلیل درس زمین شناسی
پخش ویدئو
تحلیل درس ریاضی

سوالات متداول

کنکور تجربی 1402 شامل 3 دفترچه اختصاصی است. دفترچه اول سوالات دروس زیست و دفترچه دوم شامل دروس شیمی و فیزیک و دفترچه سوم هم شامل دروس زمین شناسی و ریاضی است.

داوطلبان برای پاسخگویی به 45 سوال از درس زیست 45 دقیقه زمان پاسخگویی دارند. همچنین برای پاسخگویی به 35 سوال شیمی و 30 سوال فیزیک 75 دقیقه زمان پاسخگویی دارند. همچنین برای پاسخگویی به 15 سوال زمین شناسی و 30 سوال درس ریاضی برای داوطلبان 60 دقیقه زمان در نظر گرفته شده است. در مجموع داوطلبان باید 155 سوال را در 170 دقیقه پاسخ دهند.

نظرات و پرسش های خود را با ما در میان بگذارید...
اشتراک در
اطلاع از
guest
11 Comments
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سمیرا
سمیرا
1 سال قبل

هدف از طرح این سوالات با این زمان بندی چی میتونه باشه؟سنجش سواد هست؟سوالا ریاضی و قیزیک سخت بود سوالات شیمی زمانبر بود.تو اون زمان اندک فقط میشد روی سوال رو خوند.خداییش طراح های محترم خودشون میتونن تو اون مدت به اون سوالا جواب بدن؟

مهدی
مهدی
1 سال قبل

سلام کلید جواب براساس کدوم دفترچه ست

کنکوری
کنکوری
1 سال قبل

اگه سوالی تو کنکور اشتباه طرح شده باشه و ما به اون پاسخ بدیم چی میشه

سمیر
سمیر
1 سال قبل

اخرین رتبه مجاز به انتخاب رشته دانشگاه ازاد چندباید باشه؟

دانشجو
دانشجو
4 ماه قبل

سلام
اخرین رتبه مجاز قبولی شیمی کاربردی دانشگاه تبریز چنده؟

رضا
رضا
15 روز قبل

پاسخ نامه تشریحی کنکور خیلی خوب و مرتب است. متشکرم

11
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x