جستجو
Close this search box.
آموزش دروس پایه دهم
آموزش دروس پایه یازدهم
آموزش دروس پایه دوازدهم

زمان اعلام نتایج تیزهوشان 1402

زمان اعلام نتایج تیزهوشان 1402
زمان اعلام نتایج تیزهوشان 1402
فهرست مطالب

برای مشاهده نتایج آزمون تیزهوشان، دانش‌آموزان پایه ششم به هفتم و نهم به دهم می‌توانند در تاریخ 11 مرداد به سایت my.medu.ir مراجعه کرده و نتایج آزمون را مشاهده کنند. در این نوشتار همراه شما هستیم تا نحوه مشاهده نتایج آزمون تیزهوشان و نکات مهم در مورد ثبت‌نام در مدارس سمپادی را بیان کنیم.

با گزینه دو همراه باشید.

زمان اعلام نتایج تیزهوشان 1402

نحوه مشاهده نتایج آزمون تیزهوشان 1402

نحوه مشاهده نتایج آزمون تیزهوشان 1402 را به صورت مرحله‌ای در زیر بیان کرده‌ایم.

 1. 1. ورود به سایت medu.ir
 2. 2. واردکردن کد ملی و شماره‌سریال شناسنامه
 3. 3. انتخاب نقش دانش‌آموز
 4. 4. ورود به پنل شخصی
 5. 5. مشاهده نتایج آزمون تیزهوشان

دانش‌آموزانی که در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان شرکت کرده‌اند می‌توانند با مراجعه به سایت my.medu.ir نتایج آزمون خود را مشاهده کنند.

نتایج آزمون‌های تیزهوشان در سال‌های گذشته در سایت pada.medu.ir منتشر می‌شد، اما در سال جاری با توجه به تغییرات سامانه‌ای صورت‌گرفته نتایج این آزمون از طریق سایت پنجره واحد خدمات الکترونیک آموزش‌وپرورش به نشانی my.medu.ir اعلام می‌گردد.

کارنامه آزمون تیزهوشان 1402

کارنامه داوطلبان آزمون تیزهوشان شامل درصدهای هر درس، تراز کل، تراز آخرین نفر پذیرفته شده در مدرسه‌ انتخاب شده توسط داوطلب است. دانش‌آموزانی که در آزمون تیزهوشان 1402 شرکت کرده‌اند، به دودسته پذیرفته‌شدگان و پذیرفته‌نشدگان تقسیم می‌شوند. کارنامه این دو دسته  با همدیگر متفاوت است.

 • 1. برای دانش‌آموزانی که در آزمون تیزهوشان پایه ششم به هفتم و پایه نهم به دهم پذیرفته شده‌اند، کارنامه‌ای صادر نخواهد شد و فقط وضعیت قبولی آن‌ها در پنل داوطلب مشخص می‌شود. دانش‌آموزان باید در زمان تعیین شده اقدام به ثبت‌نام در مدرسه محل قبولی نمایند.
 • 2. داوطلبینی که در آزمون تیزهوشان پایه ششم به هفتم و نهم به دهم پذیرفته نشده‌اند، با ورود به پنل شخصی خود امکان دریافت کارنامه آزمون را دارند. درصورتی‌که داوطلبین نسبت به نتایج آزمون اعتراض دارند، باید در زمان مقرر نسبت به اعتراض خود اقدام کنند.

توضیحات کارنامه تیزهوشان 1403-1402

در ادامه این بخش توضیحات کارنامه تیزهوشان به صورت خلاصه ارائه شده است:

 • 1. نمره آزمون: نمره دریافتی شرکت‌کننده در آزمون تیزهوشان بیانگر نمره کل دانش‌آموز است.
 • 2. تعداد سؤالات صحیح: نشان‌دهنده تعداد سؤالاتی است که داوطلب به آن‌ها پاسخ درست داده است.
 • 3. تعداد سؤالات غلط: تعداد سؤالاتی که داوطلب به آن‌ها پاسخ اشتباه داده است. سؤالات غلط دارای امتیاز منفی است.
 • 4. تعداد سؤالات بی‌پاسخ: سؤالاتی هستند که داوطلب موفق به پاسخگویی به آن‌ها نشده که این عدم پاسخگویی نمره و امتیاز منفی برای او به دنبال نخواهد داشت.
 • 5. اولویت‌های انتخابی: مدارس انتخاب شده توسط دانش‌آموز در زمان ثبت‌نام در این بخش مشخص می‌شود.
زمان اعلام نتایج تیزهوشان 1402

اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان 1403-1402

بعد از اعلام نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم و نهم به دهم درصورتی‌که به نتایج اعتراض دارید، می‌توانید از طریق سایت my.medu.ir اقدام کنید.

سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان برای این داوطلبین حق اعتراض در نظر گرفته تا نسبت به ثبت اعتراض اقدام نمایند. لازم به ذکر است برای دانش‌آموزانی که در آزمون قبول نشده‌اند، کارنامه‌ای مشتمل بر تعداد سؤالات صحیح، اشتباه و نزده منتشر می‌شود. دانش‌آموزان بعد از فعال‌سازی گزینه اعتراض می‌توانند ثبت درخواست خود را انجام دهند. مراحل اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان 1403-1402 در زیر ارائه شده است:

 • 1. مراجعه به سایت پنجره واحد خدمات الکترونیک وزارت آموزش‌وپرورش به نشانی medu.ir
 • 2. انتخاب نقش و وارد کردن کد ملی و سریال شناسنامه
 • 3. انتخاب آزمون سمپاد
 • 4. ثبت درخواست تجدیدنظر

موارد قابل‌قبول برای اعتراض نتایج آزمون تیزهوشان 1402

موارد قابل‌قبول برای اعتراض نتایج آزمون تیزهوشان 1402 در زیر ذکر شده است:

 • 1. مطابقت نداشتن تعداد پاسخ‌های صحیح، نزده و غلط مندرج در کارنامه با تصویر پاسخ برگ دانش‌آموز
 • 2. اشتباه در محاسبه نمره کل آزمون یا تراز
 • 3. عدم تطابق اولویت‌های مندرج در کارنامه با اولویت‌های درج شده بر روی کارت ورود به جلسه
 • 4. اعمال‌نشدن ضوابط و شرایط پذیرش مربوطه به دو قلم‌ها
 • 5. اعلام غیبت در جلسه آزمون با وجود شرکت در آزمون توسط دانش‌آموز

 

جواب اعتراض دانش‌آموزان به عدم قبولی برای مقاطع ششم به هفتم و نهم به دهم پس از یک هفته از طریق سایت پنجره واحد خدمات الکترونیک وزارت آموزش‌وپرورش اعلام می‌شود. دانش‌آموزان از طریق سایت my.medu.ir می‌توانند وارد پروفایل کاربری خود شده و روی “نتیجه اعتراض” کلیک کنند.

زمان اعلام نتایج تیزهوشان 1402

نکات مهم در مورد ثبت‌نام مدارس تیزهوشان

نکات مهم در مورد ثبت‌نام مدارس تیزهوشان در زیر ارائه شده است:

 1. 1. چنانچه در ستون وضعیت قبولی با عبارت “ پذیرفته شده ” مواجه شوید به معنای قبولی داوطلب در این آزمون است و چنانچه با عبارت ” عدم‌پذیرش ” مواجه شوید به معنای مردود شدن داوطلب است که در این صورت، کارنامه تیزهوشان داوطلب نیز قابل رویت است.
 2. 2. چنانچه داوطلبان آزمون تیزهوشان حین تکمیل فرم ثبت‌نام تیزهوشان نهم به دهم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ در اولویت‌هایشان مدارس تیزهوشان را انتخاب نکرده باشد، در ستون وضعیت قبولی با عبارت “ عدم انتخاب ” مواجه خواهند شد.
 3. 3. در قسمت ستون ” محل پذیرش ” داوطلبان می‌توانند نشانی مدارس تیزهوشانی که زمان اعلام نتایج آزمون تیزهوشان پذیرفته شده‌اند را رویت کنند.
 4. 4. در صورت قبولی یکی از دانش‌آموزان دوقلو (همجنس و غیرهمجنس) و همچنین عدم قبولی قل دیگر، لازم است بلافاصله کارنامه بررسی گردد. لازمه قبولی قل دیگر کسب 80 درصد نمره آخرین پذیرفته شده در یکی از اولویت‌های انتخابی است.
 5. 5. عدم مراجعه به‌موقع دانش‌آموزان به مدرسه، به منزله انصراف قطعی بوده و ثبت‌نام بعد از آن امکان‌پذیر نیست.
 6. 6. پذیرفته‌شدگان برای تحصیل در این مدارس ملزم به پرداخت شهریه هستند که مبالغ آن نسبت به عوامل متعددی متغیر است.
زمان اعلام نتایج تیزهوشان 1402

پرسش و پاسخ

 نتایج آزمون مدارس تیزهوشان در تاریخ 11 مرداد 1402 منتشر شده است.

 کارنامه آزمون تیزهوشان ششم به هفتم و نهم به دهم در سایت پنجره واحد خدمات الکترونیک آموزش‌وپرورش به نشانی my.medu.ir قرار می‌گیرد.

داوطلبین بعد از اعلام نتایج آزمون تیزهوشان باید در مهلت تعیین شده برای تشکیل پرونده و ثبت‌نام نهایی خود اقدام کنند.

دانش‌آموزانی که جزو قبول‌شدگان هستند، آدرس مدارس به همراه شماره تماس برای اطلاع از زمان ثبت‌نام نهایی برای آنان قابل رویت است. همچنین بعد از زمان اعلام جواب سمپاد از طریق سایت پنجره واحد خدمات الکترونیک وزارت آموزش‌وپرورش به نشانی my.medu.ir برای قبول‌شدگان  کارنامه نهایی صادر نمی‌شود.

همزمان با اعلام نتایج آزمون، نشانی دقیق دبیرستان‌های استعدادهای درخشان مانند آدرس مدارس استعدادهای درخشان جهت ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان اطلاع‌رسانی خواهد شد.

درصورتی‌که دانش‌آموزی در مدارس تیزهوشان قبول نشد لازم است بعد از مشاهده نتیجه آزمون و همچنین کارنامه صادره، در صورت مشاهده مشکل خاصی در کارنامه نسبت به ثبت اعتراض اقدام کند.  تمامی مراحل ثبت اعتراض تا اعلام نتیجه اعتراض از طریق سایت my.medu.ir انجام می‌شود.

نظرات و پرسش های خود را با ما در میان بگذارید...
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x