جستجو
Close this search box.
آموزش دروس پایه دهم
آموزش دروس پایه یازدهم
آموزش دروس پایه دوازدهم

تاریخ ترمیم معدل 1403

تاریخ ترمیم معدل 1403
تاریخ ترمیم معدل 1403
فهرست مطالب

معمولاً هر ساله زمان ثبت‌نام ترمیم معدل از طریق سایت آموزش و پرورش به اطلاع افراد می‌رسد. زمان ثبت‌نام ترمیم معدل برای کنکور 1403 مانند سال‌های گذشته معمولاً یک یا دو ماه قبل از تاریخ برگزاری آزمون نهایی خرداد ماه است. شرکت کنندگان می‌توانند در بازه زمان اعلام شده از سوی آموزش و پرورش برای ثبت‌نام ترمیم معدل اقدام کنند. در این نوشتار به ارائه نکات مهم در مورد ترمیم معدل  1403 پرداخته ایم.

با گزینه دو همراه باشید.

تاریخ ترمیم معدل 1403

زمان برگزاری امتحان ترمیم معدل 1403

متقاضیان ترمیم معدل 1403 باید از طریق سایت آموزش و پرورش به نشانی my.medu.ir برای ثبت‌نام ترمیم معدل خرداد ماه اقدام کنند. همان طور که بیان شد، امتحانات نهایی برای ایجاد سابقه یا ترمیم معدل فقط در خرداد ماه برگزار می‌شود.

در بیشتر رشته‌های بدون آزمون دانشگاه‌های سراسری و غیره، ملاک سابقه تحصیلی داوطلبان، معدل کتبی دیپلم است؛ اما در برخی موارد دیگر معدل کل دیپلم مورد سنجش قرار می‌گیرد

ترمیم معدل مجدد برای کنکور 1403

براساس اطلاعیه منتشر شده، داوطلبان بک بار فرصت ترمیم معدل برای هر درس را دارند.  داوطلبینی که معدل کتبی پایین دارند یا از معدل خود ناراضی هستند، می‌توانند با استفاده از ترمیم معدل کنکور سراسری 1403 و با ثبت‌نام در مراکز بزرگسالان برای ترمیم معدل اقدام کنند. اما داوطلبین تنها برای هر درس فقط یک بار مجاز به شرکت در آزمون ترمیم معدل هستند.

پرسش و پاسخ

داوطلبینی که می‌خواهند در کنکور غیرمرتبط با دیپلمشان شرکت کنند، برای ایجاد سابقه تحصیلی باید در امتحانات تخصصی رشته موردنظرشان شرکت کنند.

تعداد مجاز ترمیم معدل براساس مصوبات مجلس تنها یک بار و آن هم در خرداد ماه است. ثبت‌نام برای ترمیم نمره و ایجاد سابقه در شهریور یا دی‌ماه به‌هیچ‌وجه امکان‌پذیر نیست.

زمان ثبت‌نام ترمیم معدل به صورت قطعی اعلام نشده است، اما به صورت معمول از اسفندماه به بعد می‌توان برای ثبت‌نام ترمیم معدل کنکور 1403 اقدام کرد.

اخبار و اطلاعیه‌های مربوط به ترمیم معدل کنکور 1403 و همچنین ثبت‌نام ترمیم معدل از طریق سایت my.medu.ir  انجام می‌شود.

بله ثبت‌نام در ترمیم معدل کنکور 1403 نیازمند پرداخت هزینه است. مبلغ ترمیم معدل کنکور در استان‌های مختلف  با هم متفاوت است.

داوطلبین لازم است برای دروسی که فاقد سابقه تحصیلی هستند یا دارای نمرات پایین در آن دروس هستند، برای ایجاد سابقه تحصیلی یا ترمیم معدل اقدام کنند. داوطلبین لازم است  با مراجعه به سایت آموزش و پرورش به نشانی my.medu.ir اطلاعیه‌های لازم را در مورد نحوه ایجاد سابقه تحصیلی و ترمیم معدل را مطالعه کنند.

تنها یک بار می‌توان در ترمیم معدل کنکور 1403 برای هر درس شرکت کرد. ترمیم معدل

نظرات و پرسش های خود را با ما در میان بگذارید...
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x