جستجو
Close this search box.
آموزش دروس پایه دهم
آموزش دروس پایه یازدهم
آموزش دروس پایه دوازدهم

شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان 1403

شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان 1403
شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان 1403
فهرست مطالب

شرط سنی دانشگاه فرهنگیان در کنکور 1403 از مهم‌ترین شرایط برای پذیرش در این دانشگاه است. هر سال اخباری مبنی بر کاهش یا افزایش شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان منشتر می‌شود. داوطلبین باید به این نکته توجه کنند که تا زمان انتشار دفترچه‌ها هر خبری مبنی بر کاهش یا افزایش سن پذیرش دانشگاه فرهنگیان 1403 قطعی نیست.

 

با گزینه دو همراه باشید.

شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان 1403

کاهش یا افزایش شرایط سنی پذیرش دانشگاه فرهنگیان

امکان تغییر شرایط سنی پذیرش در دانشگاه فرهنگیان وجود دارد، اما درهرحال حاضر اخبار قطعی در این زمینه منتشر نشده است. در صورت قطعی‌شدن خبر افزایش یا کاهش سن برای پذیرش دانشگاه فرهنگیان 1403 اطلاع رسانی‌ها انجام خواهد شد.

تا زمانی که اطلاعیه از سوی آموزش‌وپرورش جهت تعیین شرط سنی ورود به دانشگاه فرهنگیان منتشر نشود، شرط سنی پذیرش همان حداکثر 24 سال است.

شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان در کنکور 1402

در کنکور 1402 شرایط سنی پذیرش دانشگاه فرهنگیان 24 سال قید شده بود. متولدین 01/01/1378 به بعد می‌توانستند در کتکور 1402 ثبت نام کنند. براساس اخبارهای منتشر شده برای سال 1403 امکان پذیرش سن حداکثر 40 سال وجود دارد، از طرف دیگر برخی اخبار کاهش سن تا 22 سال را بیان می‌کنند.  تا زمان انتشار دفترچه کنکور دانشگاه فرهنگیان 1403 نمی‌توان به صورت قطعی بر این گمانه زنی‌ها مهر اعتبار زد.

برگزاری کنکور دانشگاه فرهنگیان 1403

بر اساس اطلاعیه منتشر شده در سایت سازمان سنجش مسیر پذیرش دانشگاه فرهنگیان و تربیت‌معلم از کنکور سراسری جدا می‌شود. زمان برگزاری کنکور دانشگاه فرهنگیان درهرحال حاضر به صورت دقیق اعلام نشده است، اما بر اساس صحبت‌های رئیس سازمان سنجش امکان برگزاری کنکور دانشگاه فرهنگیان در بهمن ماه 1402 وجود دارد. جزئیات دقیق در مورد شرایط سنی، شرایط معدل، نحوه گزنیش در مصاحبه، روند برگزاری کنکور دانشگاه فرهنگیان و …. در دفترچه کنکور سراسری منتشر خواهد شد.

جزئیات افزایش شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان

جزئیات افزایش شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان در زیر بیان شده است:

  • 1. تا قبل از کنکور 92 شرط سنی پذیرش دانشگاه فرهنگیان تا 24 سال تمام بود.
  • 2. بعد از کنکور 92 شرط جدید سنی دانشگاه فرهنگیان تا 22 سال تمام کاهش پیدا کرد.
  • 3. در کنکور سال 96 مجدداً شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان تغییر پیدا کرد و تصمیم بر آن شد تا شرط سنی دانشگاه فرهنگیان از 22 سال به 20 سال تغییر کند.
  • 4. به دلیل اعتراضات شدید داوطلبین دانشگاه فرهنگیان، این شرط سنی تغییر کرد و همان 22 سال تمام باقی ماند.
  • 5. در کنکور سال 1402 شرط سنی 22 سال لغو شد و شرط سن به 24 سال تمام بازگشت.
  • 6. بر اساس رأی دیوان عدالت امکان ابطال شرط سنی وجود دارد که این بدین معنا است که داوطلب با حداقل سن 18 سال و حداکثر سن 40 سال می‌تواند برای دانشگاه فرهنگیان 1403 ثبت‌نام کند.

شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان برای جانبازان و ایثارگران

شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان برای تمامی داوطلبین یکسان است. سهمیه جانبازان و ایثارگران که در کنکور دانشگاه فرهنگیان اعمال می‌شود، سبب افزایش شانس قبولی آن‌ها در این آزمون می‌شود. به عبارتی سهمیه جانبازی و ایثارگری نوعی امتیاز محسوب می‌شود.

سهمیه جانبازی و ایثارگری تأثیری در افزایش حداکثر سن پذیرش در دانشگاه فرهنگیان ندارد. این سهمیه‌ها منجر به افزایش شانس قبولی افراد در پذیرش دانشگاه فرهنگیان می‌شود.

پرسش و پاسخ

در حال حاضر اطلاعیه شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان منتشر نشده است. اما برای کنکور سال 1402 حداکثر شرایط سنی 24 بوده است.

بر اساس اطلاعیه منتشر شده کنکور فرهنگیان 1403 از کنکور سراسری جدا شده است.

برای کنکور 1402 شرط سنی 24 سال تمام قطعی شده بود. برای سال 1403 تا زمان انتشار دفترچه کنکور دانشگاه فرهنگیان نمی‌توان به صورت قطعی از شریاط سنی پذیرش این دانشگاه، صحبت کرد.

شرط سنی دانشگاه فرهنگیان برای تمامی داوطلبین یکسان است. به‌طورکلی افراد با سهمیه جانبازان و ایثارگران برای پذیرش در دانشگاه فرهنگیان نسبت به داوطلبین عادی شانس قبولی بیشتری دارند، اما شرط سنی برای تمامی داوطلبین مانند هم است.

شرایط سنی برای متأهلین خانم و آقا با سایر داوطلبین یکسان است. هیچ داوطلبی برای شرایط سنی مستثنی نیست.

شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان در حال حاضر تا کنکور ۱۴۰۲ سقف ۲۴ سال تمام هست. اما با خبر ابطال شرط سنی دانشگاه فرهنگیان توسط دیوان عدالت امکان حذف شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان برای کنکور ۱۴۰۳ از ۱۸ سال تا ۴۰ سال تمام وجود دارد.

نظرات و پرسش های خود را با ما در میان بگذارید...
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x