جستجو
Close this search box.
آموزش دروس پایه دهم
آموزش دروس پایه یازدهم
آموزش دروس پایه دوازدهم

تأیید یا عدم تأیید معدل کل و معدل کتبی داوطلبین پذیرش بدون کنکور 1402

تأیید یا عدم تأیید معدل کل و معدل کتبی داوطلبین پذیرش بدون کنکور 1402
تأیید یا عدم تأیید معدل کل و معدل کتبی
فهرست مطالب

داوطلبین که متقاضی رشته‌های بدون کنکور 1402 هستند صرفاً براساس سوابق تحصیلی و معدل دیپلم پذیرش می‌شوند. این دسته از داوطلبین باید به سایت سنجش مراجعه کرده و تایید یا عدم تایید خود را نسبت به معدل اعلام شده از سوی وزارت آموزش‌وپرورش اعلام کنند تا براساس آن پذیرش آنها در کد رشته محل‌ها اعمال شود. در این نوشتار توضیحات کامل‌تری در این زمینه ارائه کرده‌ایم.

با گزینه دو همراه باشید.

تأیید یا عدم تأیید معدل کل و معدل کتبی

ضرورت مشاهده معدل كل و معدل كتبی مؤثر داوطلبان رشته‌های پذیرش بدون آزمون سال 1402

داوطلبین تمامی گروه‌های آزمایشی برای رشته‌های پذیرش براساس سوابق تحصیلی می‌توانند اطلاعات مربوط به معدل کتبی شاخه نظری و شاخه‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش را از روز چهارشنبه 22 شهریورماه تا 27 شهریورماه از طریق سامانه  my.sanjesh.org مشاهده و تایید یا عدم تایید خود را اعلام نمایند.

مطالعه دقیق اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور در مورد پذیرش رشته‌های بدون کنکور برای پیشگیری از هر گونه اشتباهی ضروری است. داوطلبانی که برای ثبت‌نام و انتخاب رشته محل‌های صرفاً براساس سوابق تحصیلی از تاریخ 31 مرداد تا 20 شهریور اقدام کرده‌اند معدل دریافتی آنها متعاقباً در اوایل مهرماه از آموزش‌وپرورش اخذ و برای تأیید نمایش داده خواهد شد.

تایید یا عدم تایید معدل اعلامی از سوی سازمان سنجش برای شرکت در رشته‌های بدون آزمون

داوطلبین در صورت مشاهده مغایرت در معدل خود می‌توانند با گزینه “مورد تایید نیست و سازمان سنجش مجدداً از آموزش‌وپرورش استعلام بگیرد” اعتراض خود را ثبت کنند. موارد عدم تایید توسط داوطلبین برای بررسی مجدد به وزارت آموزش‌وپرورش ارسال می‌شود. سازمان سنجش پس از دریافت معدل تصحیح شده، نسبت به اعمال گزینش نهایی در رشته محل‌های پذیرش براساس سوابق تحصیلی در آزمون سراسری 1402 اقدام می‌کند.

تأیید یا عدم تأیید معدل کل و معدل کتبی

تعیین تکلیف داوطلبینی که معدل آن‌ها توسط سازمان آموزش و پرویش اعلام نشده است.

داوطلبینی که معدل آن‌ها توسط سازمان آموزش‌وپرورش اعلام نشده است، در زمان انتخاب رشته امکان مشاهده و ویرایش معدل به آن‌ها داده شده بود. در نتیجه معدل خوداظهاری در گزینش نهایی رشته محل‌های پذیرش صرفاً با سوابق تحصیلی در نظر گرفته می‌شود، در صورت مغایرت، قبولی داوطلب لغو شده و هیچ‌گونه اعتراضی قابل‌پذیرش نیست.

پرسش و پاسخ

 اطلاعات معدل این دسته از داوطلبان متعاقباً از سوی آموزش‌وپرورش ارسال شود؛ لذا در صورت ارسال معدل آن‌ها از سوی آموزش‌وپرورش به این سازمان، معدل ارسالی اوایل مهرماه در سامانه برای مشاهده و تأیید درج خواهد شد.

برای داوطلبانی که معدل آن‌ها توسط آموزش‌وپرورش ارائه نشده است، با توجه به اینکه در زمان مشاهده کارت ورود به جلسه و همچنین در زمان انتخاب رشته امکان مشاهده و ویرایش معدل به آن‌ها داده شده بود، معدل خوداظهاری در گزینش نهایی رشته محل‌های پذیرش صرفاً با سوابق تحصیلی، در نظر گرفته خواهد شد. در صورت مغایرت، قبولی داوطلب لغو می‌شود و هیچ اعتراضی مورد پذیرش نیست.

داوطلبین می توانند از طریق سامانه  my.sanjesh.org مشاهده و تایید یا عدم تایید خود را اعلام نمایند.

نظرات و پرسش های خود را با ما در میان بگذارید...
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x