جستجو
Close this search box.
آموزش دروس پایه دهم
آموزش دروس پایه یازدهم
آموزش دروس پایه دوازدهم

لیست دانشگاه‌های آزاد بدون کنکور

لیست دانشگاه‌های آزاد بدون کنکور
لیست دانشگاه‌های آزاد بدون کنکور
فهرست مطالب

دانشگاه آزاد در مقاطع کاردانی یا کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته به صورت بدون کنکور اقدام به پذیرش دانشجو می‌کند. دانشگاه آزاد هم به صورت با کنکور و هم به صورت بدون کنکور دانشجو می‌پذیرد. این دانشگاه برای تمامی گروه‌های آزمایشی ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان‌خارجی به صورت بدون کنکور و با معیار معدل کتبی دیپلم اقدام به اخذ دانشجو می‌نماید. در این نوشتار لیست دانشگاه‌های بدون آزمون دانشگاه آزاد و همچنین شرایط پذیرش و ثبت‌نام در رشته‌های بدون کنکور این دانشگاه را ارائه کرده‌ایم.

با گزینه دو همراه باشید.

لیست دانشگاه‌های آزاد بدون کنکور

لیست دانشگاه های آزاد بدون آزمون

در زیر لیست دانشگاه‌های بدون کنکور آزاد ارائه شده است:

لیست دانشگاه های آزاد بدون آزمون
نام استان نام واحد دانشگاهی نام استان نام واحد دانشگاهی
استان تهران تهران شرق استان اصفهان اردستان
تهران شمال بادرود
تهران‌جنوب خمینی‌شهر
تهران مرکزی شاهین‌شهر
تهران غرب کاشان
اسلام‌شهر گلپایگان
پاکدشت شهرضا
استان خراسان رضوی مشهد آران و بیدگل
سبزوار استان فارس کازرون
نیشابور پاسارگاد
تربت‌جام مرودشت
تربت‌حیدریه نی‌ریز
کاشمر فسا
گناباد میمند
- سروستان
- جهرم
- داراب

شرایط ثبت‌نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

در زیر شرایط عمومی و اختصاصی ثبت‌نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ارائه شده است:

شرایط عمومی ثبت‌نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

 1. شرایط عمومی ثبت‌نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در زیر ارائه شده است:

 2. 1. اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان موجود در قانون اساسی

 3. 2. پیروی از قانون اساسی جمهوری اسلامی
 4. 3. نداشتن اعتیاد و انحرافات اخلاقی
 5. 4. داشتن توانایی جسمی متناسب با رشته انتخابی
 6. 5. موافقت با همه شرایط و ضوابط دانشگاه آزاد
 7. 6. قبول عدم تعهد دانشگاه به تأمین خوابگاه برای دانشجویان
 8. 7. عدم داشتن مشکلات برای ادامه تحصیل مانند ممنوعیت از شروع و ادامه تحصیل از لحاظ قوانین کشور
 9. 8. نداشتن مشکل نظام‌وظیفه برای آقایان
 10. 9. ممنوعیت جابه‌جایی، مهمانی و نقل‌وانتقالات دانشجویان مطابق با آیین‌نامه

شرایط اختصاصی ثبت‌نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

شرایط اختصاصی ثبت‌نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در زیر ارائه شده است:

شرایط اختصاصی برای داوطلبین کاردانی پیوسته و کاردانی ناپیوسته، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته با همدیگر متفاوت است که در زیر به تفکیک به هر کدام می‌پردازیم:

لیست دانشگاه‌های آزاد بدون کنکور

شرایط پذیرش کاردانی پیوسته بدون کنکور دانشگاه آزاد

شرایط پذیرش کاردانی پیوسته بدون کنکور دانشگاه آزاد در زیر ارائه شده است:

 • 1. دارا بودن گواهی‌نامه پایان تحصیلات دوره متوسطه نظام جدید شاخه‌های نظری، فنی حرفه‌ای و کاردانش، یا فارغ‌التحصیل از رشته‌های مذکور یا دارنده دیپلم فنی حرفه‌ای دوره چهار‌ساله (نظام قدیم)
 • 2. داشتن توانایی جسمی متناسب با رشته
 • 3. افراد دارای دیپلم کاردانش در صورت قبولی در رشته متناسب با دیپلم خود موظف به گذراندن حداکثر 14 واحد درس جبرانی هستند.
 • 4. افراد دارای دیپلم شاخه‌های کاردانش فقط می‌توانند یک رشته انتخاب کنند.
 • 5. پذیرفته‌شدگان باید دروس جبرانی تعیین شده را بگذرانند.
لیست دانشگاه‌های آزاد بدون کنکور

شرایط پذیرش کاردانی ناپیوسته بدون کنکور دانشگاه آزاد

شرایط پذیرش کاردانی ناپیوسته بدون کنکور دانشگاه آزاد در زیر ارائه شده است:

 • 1. ارائه گواهی‌نامه پایان تحصیلات دوره متوسطه نظام جدید یا گواهینامه دوره پیش‌دانشگاهی، دیپلم نظام قدیم یا مدرک کاردانی (نظام سالی واحدی/ترمی‌واحدی)
 • 2. دارندگان مدرک دیپلم نظام قدیم که فاقد مدرک پیش دانشگاه هستند، می‌توانند در رشته‌های فنی حرفه‌ای ثبت‌نام کنند.
 • 3. تمامی دیپلمه‌های دارای مدرک پیش‌دانشگاهی یا کاردانی می‌بایست معدل کتبی و کل خود را به صورت صحیح درج کنند.
 • 4. متقاضیان دیپلمه فنی حرفه‌ای یا کاردانش دارای مدرک پیش‌دانشگاهی که فاقد معدل کتبی هستند، می‌بایست معدل دیپلم متوسطه خود را درج کنند.
 • 5. دارندگان مدرک حوزوی در صورت نداشتن نظام‌وظیفه می‌توانند در فرایند نام‌نویسی اقدام کنند.
 • 6. داوطلبین با مدرک کاردانی پیوسته یا ناپیوسته چنانچه از لحاظ وضعیت نظام‌وظیفه مشکلی نداشته باشند، می‌توانند مجدداً در دوره کاردانی ناپیوسته ثبت‌نام کنند.
 • 7. داوطلبین فارغ‌التحصیل دوره‌های کاردانی یکی از گروه‌های پزشکی در صورت پایان طرح تعهد خدمت می‌توانند در مقاطع بالاتر ثبت‌نام کنند.
 • 8. داوطلبین رشته‌های تربیت‌بدنی باید علاوه بر نداشتن معلولیت جسمی، مشکلات قلبی و تنفسی توانایی لازم را برای این رشته داشته باشند.
لیست دانشگاه‌های آزاد بدون کنکور

شرایط پذیرش کارشناسی پیوسته بدون کنکور دانشگاه آزاد

شرایط پذیرش کارشناسی پیوسته بدون کنکور دانشگاه آزاد در زیر ارائه شده است:

 • 1. دارا بودن مدرک دیپلم و پیش‌دانشگاهی نظام قدیم متوسطه یا دریافت مدرک دیپلم نظام جدید (3 – 3 – 6) تا پایان شهریورماه ۱۴۰۲
 • 2. آن دسته از داوطلبانی که دارای مدرک دیپلم رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش نظام قدیم هنرستان هستند و مدرک پیش‌دانشگاهی ندارند، مجاز به ثبت‌نام در این دوره تحصیلی نیستند.
 • 3. از آن جایی که پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی است، تمامی داوطلبان می‌بایست معدل کل و کتبی خود را به طور دقیق در فرم ثبت‌نام درج نمایند که در غیر این صورت پذیرش آن‌ها لغو خواهد شد.
 • 4. دیپلمه‌های فنی و حرفه‌ای و کار و دانش نظام جدید و نظام قدیم دارای مدرک پیش‌دانشگاهی و فاقد معدل کتبی کنکور می‌بایست معدل کل خود را در لیست تقاضانامه درج کنند.
 • 5. متقاضیانی که دارای مدرک کاردانی پیوسته یا ناپیوسته هستند، در صورت نداشتن مشکلی از نظر وضعیت نظام‌وظیفه، می‌توانند برای ثبت‌نام این مقطع تحصیلی اقدام کنند.
 • 6. فارغ‌التحصیلان مقطع کاردانی رشته‌های گروه پزشکی، در صورتی مجاز به ثبت‌نام دوره بدون کنکور کارشناسی پیوسته هستند که تعهد خدمت خود را به پایان رسانده باشند. لازم به ذکر است که این دسته از داوطلبان بایستی در زمان ثبت‌نام حضوری، گواهی پایان طرح تعهد خدمت خود را به دانشگاه محل پذیرش ارائه دهند.
 • 7. متقاضیان رشته‌های تربیت‌بدنی ضمن نداشتن معلولیت‌های جسمی، بیماری قلبی تنفسی می‌بایست توانایی متناسب با نظر دانشگاهی را دارا باشند.
 • متقاضیان رشته‌های نمایش – بازیگری و نمایش – کارگردانی ضمن نداشتن معلولیت‌های جسمی، بیماری قلبی تنفسی می‌بایست سلامت بینایی، شنوایی و کلامی داشته باشند.
 • 8. مشمولانی که در گذشته در یکی از دانشگاه‌ها در حال تحصیل بوده‌اند؛ ولی از رشته تحصیلی خود منصرف یا اخراج شده‌اند، مجاز به ثبت‌نام این دوره نیستند مگر آن که دارای کارت پایان خدمت یا گواهی معافیت از خدمت باشند.
 • 9. افرادی که علاقه‌مند به انتخاب رشته مهندسی دریا _ دریانوردی هستند، می‌بایست دارای سلامت کامل جسمانی علی‌الخصوص از نظر بینایی و کوررنگی باشند.
 • 10. داوطلبانی که دارای مدرک حوزوی هستند، مدرک آن‌ها معادل دیپلم کامل نظام قدیم متوسطه تلقی شده و به‌شرط عدم تحصیل هم‌زمان در حوزه و نداشتن مشکل نظام‌وظیفه، منعی برای ثبت‌نام نخواهند داشت.
لیست دانشگاه‌های آزاد بدون کنکور

شرایط پذیرش کارشناسی ناپیوسته بدون کنکور دانشگاه آزاد

شرایط پذیرش کارشناسی ناپیوسته بدون کنکور دانشگاه آزاد در زیر ارائه شده است:

 • 1. متقاضیان باید دارای مدرک کاردانی پیوسته یا ناپیوسته و کاردانی دانشگاه جامع علمی کاربردی مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باشند.
 • 2. داشتن گواهی‌نامه کاردانی رشته‌های مورد تأیید وزارت علوم، وزارت بهداشت، دانشگاه آزاد و همچنین مراکز ضمن خدمت آموزش و پرورش جهت شرکت در پذیرش این مقطع الزامی است.
 • 3. آن دسته از داوطلبانی که در گذشته در مقطع کارشناسی پیوسته مشغول به تحصیل بوده‌اند، ولی بنا به دلایلی ادامه تحصیل نداده‌اند و دارای مدرک کاردانی هستند، درصورتی‌که از لحاظ وضعیت نظام‌وظیفه مشکلی نداشته باشند، می‌توانند در دوره کارشناسی ناپیوسته ثبت‌نام کنند. بدیهی است این دسته از داوطلبان به تشخیص معاونت آموزشی دانشگاه باید دروس جبرانی بگذرانند.
 • 4. دانش آموختگان رشته‌های گروه پزشکی مقطع کاردانی درصورتی‌که طرح تعهد خدمت خود را به پایان رسانده باشند، می‌توانند ثبت‌نام دوره کارشناسی ناپیوسته را انجام دهند. لازم به ذکر است این دسته از داوطلبان باید مدرک پایان طرح تعهد خدمت خود را در زمان ثبت‌نام حضوری به دانشگاه ارائه دهند.
 • 5. متقاضیان توجه کنند که در صورت پذیرفته‌شدن، باید جهت فارغ‌التحصیلی موفق به کسب معدل کل دوره 12 شده باشند. در غیر این صورت فقط گواهی گذراندن دروس دوره دریافت خواهند کرد.

برای مشاهده لیست رشته‌های بدون کنکور دانشگاه آزاد برای مقطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته و همچنین کارشناسی پیوسته و ناپیوسته می‌توانید روی مقاله زیر کلیک کنید.

لیست رشته‌های بدون کنکور دانشگاه آزاد در تمامی مقاطع تحصیلی

شرط معدل دانشگاه آزاد بدون کنکور

اولویت پذیرش با داوطلبین با معدل بالاتر است. البته در این میان پس از اعمال ضریب براساس نوع دیپلم، معدل بالاتر لحاظ می‌شود.

شرط معدل دانشگاه آزاد بدون کنکور برای قبولی در هر کدام از رشته‌ها مهم است. شرط معدل برای پذیرش دانشجویان در رشته‌های بدون کنکور براساس معدل کتبی و کل دیپلم است. توجه داشته باشید که شرط معدل دانشگاه آزاد بدون کنکور برای رشته‌های مختلف با همدیگر تفاوت دارد. حداقل معدل برای رشته‌های بدون کنکور دانشگاه آزاد براساس معدل سایر متقاضیان هر رشته محل تعیین می‌شود. به عبارتی معدل داوطلب صرفاً در مقایسه با معدل دیگر داوطلبین سنجیده می‌شود.

منظور از شرط معدل دانشگاه آزاد بدون کنکور در واقع همان معدل کتبی دیپلم است. بدین معنا که برای قبولی در هر کدام از رشته‌های بدون کنکور دانشگاه آزاد نیاز است تا از معدل لازم و تعیین شده برخوردار باشید. 

ثبت‌نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

ثبت‌نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در مقاطع کاردانی و کارشناسی انجام می‌شود. متقاضیانی که قصد ثبت‌نام دانشگاه آزاد بدون کنکور را دارند می‌توانند پس از خرید کارت اعتباری نسبت به تکمیل روند ثبت‌نام اقدام کنند. ثبت‌نام بدون کنکور دانشگاه‌های آزاد معمولاً در مهر و بهمن‌ماه انجام می‌شود.

سایت ثبت‌نام دانشگاه آزاد بدون کنکور

جهت ثبت‌نام برای رشته‌های بدون کنکور دانشگاه آزاد باید به سایت www.amazoon.org مراجعه کنید.

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد لیست رشته‌های بدون کنکور دانشگاه آزاد و حداقل می‌توانید مقالات زیر را مطالعه کنید.

لیست رشته‌های بدون کنکور دانشگاه آزاد در مقاطع تحصیلی کاردانی تا کارشناسی

حداقل معدل لازم برای پذیرش در رشته‌های بدون کنکور دانشگاه آزاد

پرسش و پاسخ

برای ثبت‌نام بدون کنکور دانشگاه آزاد باید دیپلم نظام آموزشی جدید اعم از شاخه‌های نظری، فنی حرفه‌ای یا کاردانش اخذ شده باشد. دارا بودن مدرک پیش‌دانشگاهی یا دارا بودن مدرک دیپلم نظام قدیم یا مدرک کاردانی برای داوطلبین نظام قدیم الزامی است.

هیچ تفاوتی بین رشته‌های بدون آزمون و با آزمون وجود ندارد، در نتیجه تفاوتی هم در میزان شهریه نیست.

برای استفاده از سهمیه ایثارگری نیز است که نسبت به تکمیل بند مربوطه در فرم اینترنتی اقدام کنید.

 تمامی متقاضیان تحصیل بدون آزمون در این دانشگاه می‌توانند در زمان تعیین شده به سایت دانشگاه آزاد مراجعه کرده و فرایند ثبت‌نام خود را انجام دهند.

شرط معدل دانشگاه آزاد برای رشته‌های بدون کنکور در واقع همان معدل کتبی دیپلم است. افرادی که دارای معدل بالاتری هستند، شانس بیشتری برای پذیرش‌شدن در رشته‌های بدون کنکور دانشگاه آزاد را دارند. معدل داوطلب صرفاً در مقایسه با معدل دیگر داوطلبین سنجیده می‌شود.

 قطعاً اولویت پذیرش متقاضیان ثبت‌نام دانشگاه آزاد بدون کنکور در وهله اول با داوطلبینی است که از معدل بالاتری برخوردار هستند و در وهله دوم براساس ظرفیت هر یک از رشته‌ها در مورد پذیرش داوطلبین تصمیم‌گیری خواهد شد.

رشته‌های بدون کنکور دانشگاه پیام‌نور در مقطع کارشناسی برای رشته‌های نظری از جمله ریاضی، تجربی و انسانی ارائه می‌شود. در این مقاله لیست رشته‌های بدون کنکور دانشگاه پیام‌نور برای تمامی شاخه‌ها ارائه شده است.

تأثیر معدل برای داوطلبینی است که یا دیپلم خود را بعد از سال 1384 دریافت کرده اند و یا  دارای دیپلم نظام جدید هستند و همچنین معدل آنان بالای 10 است.

داوطلبین برای ثبت‌نام در رشته‌های بدون آزمون دانشگاه آزاد می‌توانند به آدرس azmoon.iau.ac.ir مراجعه کنند.

داوطلبین واجد شرایط می‌توانند براساس دانشگاه‌های ارائه‌دهنده این رشته‌ها اقدام به انتخاب رشته نمایند.

با توجه به اینکه رشته‌های تحصیلی ارائه شده در دانشگاه آزاد ظرفیت مناسبی دارند، امکان‌پذیرش با معدل پایین نیز وجود دارد.

متن سربرگ خود را وارد کنید

نظرات و پرسش های خود را با ما در میان بگذارید...
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x