جستجو
Close this search box.
آموزش دروس پایه دهم
آموزش دروس پایه یازدهم
آموزش دروس پایه دوازدهم

مدارک موردنیاز برای ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان کنکور 1402

مدارک موردنیاز برای ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان کنکور 1402
مدارک مورد نیاز برای ثبت نام دانشگاه 1402
فهرست مطالب

تمامی داوطلبین که در رشته محل‌های با آزمون و بدون آزمون پذیرفته شده‌اند، برای ثبت‌نام در دانشگاه موردنظر نیاز به ارائه مدارک مخصوصی دارند. برای اینکه ثبت‌نام شما به صورت کامل انجام شود و تمامی مدارک را به دانشگاه ارائه دهید و مشکلی ایجاد نشود، بهتر است این نوشتار را با دقت مطالعه کنید.  در این مطلب به تمام مدارکی که برای ثبت‌نام در دانشگاه نیاز است، پرداخته‌ایم.

با گزینه دو همراه باشید.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام دانشگاه 1402

مدارک موردنیاز ثبت‌نام دانشگاه برای داوطلبین با آزمون و بدون آزمون

هر یک از پذیرفته‌شدگان کد رشته‌های قبولی با آزمون و بدون آزمون نیاز است که برحسب مدارک مندرج در جدول زیر برای ثبت‌نام اقدام کنند.

مدارک موردنیاز ثبت‌نام دانشگاه برای داوطلبین با آزمون و بدون آزمون
وضعیت پذیرفته شدگان مدرک مورد نیاز توضیحات
دانشجویان اخراجی فرم انصراف از تحصیل دانشجوی اخراجی آموزشی یا دانشجوی انصرافی دوره روزانه دانشگاه‌ها قبل از ثبت‌نام در رشته قبولی جدید نسبت به انصراف از رشته قبلی و دریافت گواهی تسویه‌حساب کامل اقدام کنند.
دارندگان مدرک معادل کاردانی اصل مدرک یا گواهی دانش‌آموختگی در دوره معادل همه دارندگان مدرک معادل که تا سال 1381 برای ادامه تحصیل در مقاطع رسمی بالاتر برخوردار می‌شوند.
دارندگان مدرک کاردانی دانشگاه و مؤسسات آموزش عالی اصل یا گواهی مدرک دوره کاردانی – فوق‌دیپلم تاریخ اخذ مدرک کاردانی برای رشته‌های تحصیلی نیمسال اول باید حداکثر تا پایان سال 31/06/1402 و برای نیمسال دوم باید حداکثر تا تاریخ 30/11/1402 باشد. مشخص‌بودن وضعیت نظام‌وظیفه برای آقایان ضروری است و در غیر این صورت قبولی داوطلب باطل می‌شود.
دارندگان مدرک کاردانی گروه آموزشی پزشکی
دارندگان مدرک کاردانی پیوسته و ناپیوسته اصل یا گواهی مدرک کاردانی پیوسته آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای، دانشگاه جامع علمی کاربردی یا دانشگاه آزاد با قید تاریخ اخذ مدرک کاردانی برای رشته‌های تحصیلی نیمسال اول باید حداکثر تا پایان 31/06/1402 و برای رشته‌های تحصیلی پذیرش با نیمسال دوم باید حداکثر تا تاریخ 30/11/1402 باشد. در غیر این صورت قبولی داوطلب لغو می‌شود.
اصل یا گواهی تحصیلی سال اول، دوم و سوم دبیرستان یا هنرستان با مهر امضا مدیر دبیرستان با درج بخش و شهرستان محل اخذ مدرک
مدرک کاردانی پیوسته و ناپیوسته بدون شرط معدل به جای مدرک پیش‌دانشگاهی برای پذیرفته‌شدگان
دارندگان مدرک حوزوی ارائه موافقت‌نامه رسمی و بدون قیدوشرط مدیریت حوزه‌های علمیه خراسان یا قم طلاب حوزه علمیه دارای مدرک سطح یک، صرفاً مجاز به ادامه تحصیل در رشته‌های گروه آزمایشی علوم انسانی و مشروط به گذراندن دروس پیش‌نیاز به تشخیص گروه آزمایشی هستند.
ارائه اصل یا گواهی مدرک فراغت از تحصیل توسط مدیریت حوزه‌های علمیه
کارمندان دولت اصل حکم مرخصی سالانه با موافقت رسمی و بدون قیدوشرط و همچنین گواهی اشتغال -
تصویر حکم کارگزینی برای کارکنان رسمی، پیمانی، شاغلین و بازنشستگان وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سایر مؤسسات آموزشی تابعه وزارتخانه‌های مذکور
تمامی پذیرفته‌شدگان اصل شناسنامه به انضمام 1 نسخه کپی از تمام صفحات آن
اصل کارت ملی به انضمام یک کپی از پشت و روی آن یا رسید درخواست (برای داوطلبینی که درخواست کارت ملی داده‌اند و هنوز دریافت نکرده‌اند.)
عکس تمام‌رخ 4*3 تهیه شده در سال جاری به تعداد اعلام شده از سوی دانشگاه محل قبولی
داوطلبین باید واجد شرایط عمومی قید شده در دفترچه راهنمای ثبت‌نام و شرکت در آزمون باشند.
تمامی پذیرفته‌شدگان (برادران) مدرک وضعیت نظام‌وظیفه وضعیت نظام‌وظیفه باید با توجه به یکی از بندهای مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام و شرکت در آزمون باشند.

نحوه دریافت مدارک تاییده تحصیلی و سوابق تحصیلی برای ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان کنکور 1402

امکان ارائه دو مدرک تاییده تحصیلی و سوابق تحصیلی برای پذیرفته‌شدگان از طریق سایت emt.medu.ir امکان‌پذیر است. برای دریافت مدارک نیاز است که مراحل زیر را انجام دهید:

  1. 1. مراجعه به سایت emt.medu.ir و مشخص‌کردن وضعیت نظام آموزشی
  2. 2. تکمیل فرم‌های مربوط و سپس اقدام به ثبت درخواست ارسال مدارک درخواستی به دانشگاه محل پذیرش
  3. 3. دریافت کد پیگیری
  4. 4. ارائه کد به دانشگاه محل پذیرش
  5. 5. مدارک درخواست شده از سامانه kemt.medu.ir توسط دانشگاه مذکور قابل دریافت است.

دارندگان دیپلم شاخه نظری (نظام ترمی‌واحدی یا سالی واحدی) در زمان ثبت‌نام درخواست مدرک فوق علاوه بر مدرک دیپلم باید برای مراحل فوق را برای درخواست مدرک پیش‌دانشگاهی نیز اجرا کنند.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام دانشگاه 1402
مدارک مورد نیاز برای ثبت نام دانشگاه 1402

نحوه دریافت مدارک برای فارغ‌التحصیلان بعد از سال 1395 و قبل از آن

فارغ‌التحصیلان شهریور سال 1395 به بعد نیازی به مراجعه حضوری به مدارس و مناطق آموزش‌وپرورش محل تحصیل خود ندارند. فارغ‌التحصیلان خرداد سال 1395 و قبل از آن با کد پیگیری صادر شده از سامانه فوق به همراه مدرک تحصیلی که توسط سازمان سنجش آموزش کشور برای ثبت‌نام در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی اعلام شده است، باید به ادارت آموزش‌وپرورش محل فارغ‌التحصیلی خود مراجعه کنند تا مسئول سنجش آموزش‌وپرورش منطقه پس از بررسی و تایید مدارک تحصیلی را اسکن و در سامانه بارگذاری کند.

پرسش و پاسخ

اصل کارت ملی و کپی از پشت و روی آن، اصل شناسنامه و کپی از تمام صفحات آن، عکس رنگی، مدارک تحصیلی که در این نوشته درج شده است.

علاوه بر مدارک موردنیاز که برای تمامی پذیرفته‌شدگان نیاز است، مدرک وضعیت نظام‌وظیفه نیز باید در زمان ثبت‌نام همراه داشته باشید.

مدارک موردنیاز برای ثبت‌نام متقاضیان با شرایط مختلف به تفکیک براساس اطلاعیه سازمان سنجش در این مقاله ارائه شده است.

نظرات و پرسش های خود را با ما در میان بگذارید...
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x