جستجو
Close this search box.
آموزش دروس پایه دهم
آموزش دروس پایه یازدهم
آموزش دروس پایه دوازدهم

سماجت چگونه باعث موفقیت افراد خواهد شد؟

سماجت چگونه باعث موفقیت افراد خواهد شد؟
سماجت در موفقیت
فهرست مطالب

یکی از کلیدهای موفقیت در هر کاری پافشاری و ثابت قدمی است. وقتی که فهمیدید که دقیقاً چه کاری می‌خواهید انجام دهید، ناگهان در برابر خود فهرست بزرگی از کارهایی می‌بینید که لازم است انجام دهید. معمولاً در آغاز هر کاری شور و شوق بیشتری برای انجام کارها وجود دارد، ولی برای موفقیت درست زمانی که شور و شوق شما کم می‌شود یک چیز دیگر هم احتیاج دارید آن سماجت در انجام کارهاست.

سماجت چیست؟

چگونه از موانع موفقیت عبور کنیم؟

در راه رسیدن به هدف همیشه موانعی ایجاد می‌شود که در برخورد اول عبور از آن‌ها غیر ممکن به نظر می‌رسد. این موانع را به عنوان قسمتی از زندگی خود فرض کنید. فرض کنید شغل شما پایداری در پیمودن مسیر برای عبور از این موانع است.

اگر این موانع در زندگی شما وجود نداشتند شانسی برای به مبارزه طلبیدن خود نداشتید. در این صورت زمانی که به موفقیت می‌رسیدید دیگر شیرینی آن موفقیت را نمی‌چشیدید. هدف خود را تبدیل به یک مبارزه یا رقابت کنید.

سماجت همانند یک عضله است هر چه بیشتر تقویت شود، قوی‌تر می‌گردد. به علاوه با گذر زمان شما هم قوی‌تر می‌شوید و مهارت‌ها و تجارب بیشتری بدست می‌آورید. پس به موفقیت نزدیک‌تر می‌شوید.

سماجت رمز موفقیت

اگر زندگی افراد موفق را مطالعه کرده باشید متوجه می‌شوید که اکثریت آن‌ها پیش از موفقیت با شکست مواجه شده‌اند. ولی آن‌ها با عموم افراد یک تفاوت اساسی دارند و آن سماجت در رسیدن به هدف است.

هر بار که فردی موفق به مانعی برخورد می‌کند یا شکستی جدید را تجربه می‌کند، دوباره باز می‌گردد و با قدرت بیشتر ادامه می‌دهد و در نهایت به موفقیت مورد نظرش دست می‌یابد.

در پشت هر موفقیت بزرگ، شکست‌های کوچک و بزرگی وجود دارد که در صورت ثابت قدم نبودن، هر کدام‌شان برای به زانو در آوردن فردی کافی است و موفق‌ها اگر بعد از هر ناکامی متوقف می‌شدند، هرگز صاحب موفقیت‌های بزرگ نبودند.

مثال‌هایی از موفقیت افراد سمج

والت دیزنی نمونه‌ای از یک فرد سمج و موفق است. 302 بار برای پروژه ی اول خود از طرف سرمایه گذاران جواب رد شنید و هر بار از نوع شروع کرد. این پافشاری و سماجت در رسیدن به هدف سبب شده است که اکنون پس از سال‌ها میلیاردها نفر از برنامه‌های دیزنی لذت ببرند و طرفدار آن باشند.

والت دیزنی
والت دیزنی؛ نمونه‌ای از یک فرد سمج و موفق

کلنل ساندرز برای ارائه‌ی بهترین دستور پخت جوجه سرتاسر ایالات متحده آمریکا را رانندگی کرد و در 1009 رستوران پاسخ منفی شنید ولی اکنون مرغ سوخاری او در تمام دنیا میلیون‌ها طرفدار دارد.

با تغییر روش، موفقیت را جستجو کنید!

همیشه روش‌های خود را مورد ارزیابی مجدد قرار دهید. همیشه راه بهتری وجود دارد. اگر کاری را اشتباه انجام داده‌اید، اکنون وقت تغییر روش است. با هر بار بازنگری کار خود، چیزهای جدیدی می‌آموزید، و راه جدیدتری برای رسیدن به هدف پیدا می‌کنید.

افراد موفق بیشترین زمان خود را به تفکر درباره‌ی اهداف‌شان و این که چگونه می‌توانند آن را به دست آورند، صرف می‌کنند. ناموفق‌ها زمان زیادی را در مشکلات و انتقاد از روزگار و نالیدن از بخت می‌گذرانند.

جهت‌یابی درست برای آینده بادید طولانی مدت امکان پذیر است. گاه جهت‌یابی آن قدر دقیق است که آشکارا اثر آن را لمس می‌کنید. کلید تنظیم کردن جهت حرکت، اهداف هستند و راز تمرکز بر اهداف این است که آن‌ها را روی کاغذ بیاورید. نوشتن اهداف ذهنیت مثبت را فعال می‌کند و به شما انرژی می‌دهد. هم چنین توانایی‌های بالقوه را به توانمندی بالفعل تبدیل می‌کند.

با نوشتن اهداف، پروژه‌ی مورد نظرتان را کنترل می‌کنید، ذهن تان را برای اجرای آن مهیا می‌نمایید و سرانجام نتیجه همانی می‌شود که تصور می‌کرده‌اید، مطمئن باشید.

امروز روزی است که باید سفر خود را آغاز کنید. از سماجت و پافشاری امروز برای موفقیت فردا استفاده کنید.

نظرات و پرسش های خود را با ما در میان بگذارید...
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x