جستجو
Close this search box.
آموزش دروس پایه دهم
آموزش دروس پایه یازدهم
آموزش دروس پایه دوازدهم

اطلاعیه اعلام نتایج پذیرفته‌شدگان نهایی رشته‌های مختلف تحصیلی در دانشگاه

اطلاعیه اعلام نتایج پذیرفته‌شدگان نهایی رشته‌های مختلف تحصیلی در دانشگاه
نکات مهم در مورد ثبت نام دانشگاه کنکور 1402
فهرست مطالب

ثبت نام دانشگاه بعد از اعلام نتایج نهایی کنکور 1402 اقدامی است که توسط پذیرفته شدگان باید به صورت حضوری یا غیرحضوری انجام پذیرد. برای اینکه ثبت‌نام شما در دانشگاه به‌راحتی و بدون هیچ چالشی انجام شود، توصیه می‌کنیم که این مطلب را بادقت مطالعه کنید، زیرا در زیر نکات مهمی که در مورد ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان نهایی در کنکور سراسری ارائه شده است.

با گزینه دو همراه باشید.

نکات مهم در مورد ثبت نام دانشگاه کنکور 1402

زمان ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان در کنکور سراسری 1402

پذیرفته‌شدگان برای اطلاع از نحوه ثبت‌نام، تاریخ و مدارک لازم برای ثبت‌نام نیاز است که علاوه بر مدارک مندرج در تاریخ 17/07/1402 به سایت دانشگاه محل قبولی مراجعه کنند.

نحوه ثبت‌نام در رشته قبولی در دانشگاه آزاد

نتایج مربوط به رشته‌های تحصیلی دانشگاه آزاد به جز رشته‌های تحصیلی پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی، از طریق سایت دانشگاه آزاد اعلام می‌شود. متقاضیانی که هم در دانشگاه‌های دولتی و هم دانشگاه آزاد قبول شده‌اند، منحصراً می‌توانند در یک رشته ثبت‌نام کنند. این افراد مجاز به ثبت‌نام در هر دو محل قبولی نیستند.

نکات مهم در مورد ثبت نام دانشگاه کنکور 1402

زمان انتشار کارنامه سبز کنکور 1402

برای تمامی داوطلبینی که فرم انتخاب رشته را تکمیل کرده‌اند، کارنامه علمی حاوی رتبه داوطلب در هر یک از کد رشته محل‌های انتخابی در بین متقاضیان کد رشته محل مزبور در همان سهمیه و همچنین رتبه آخرین نفر پذیرفته شده در کد رشته محل انتخابی منتشر می‌شود.

کارنامه سبز داوطلب حداکثر تا تاریخ 2507/1402 در سایت سازمان سنجش منتشر می‌شود.

شرایط ثبت‌نام معرفی‌شدگان مرحله دوم برای رشته‌های خاص و رشته‌های بورسیه

شرایط ثبت‌نام معرفی‌شدگان مرحله دوم برای رشته‌های خاص و رشته‌های بورسیه در زیر ارائه شده است:

 • 1. داوطلبینی که برای آنان به جای کد رشته قبولی، یک کد از جدول شماره یک اعلام شده است، به این منزله است که منحصراً در کد رشته مذکور نمره علمی لازم را داشته و در ردیف معرفی‌شدگان به مؤسسات قرار گرفته‌اند و در صورت تمایل به ثبت‌نام در این کد رشته‌ها باید برای انجام مراحل پذیرش از جمله مصاحبه، معاینه و… اقدام کنند.
 • 2. داوطلبینی که علاوه بر کد رشته قبولی اعلام شده یکی از کدهای 2 رقمی مندرج در جدول شماره یک را نیز دریافت کرده‌اند، به این معنی است که به دلیل داشتن نمره علمی لازم، در اولویت قبل از رشته قبولی اعلامی برای مؤسسات مرتبط معرفی شده‌اند.
 • 3. این دسته از داوطلبین براساس برنامه زمان‌بندی‌شده که در تاریخ 23/07/1402 اعلام می‌شود نیاز است که برای مصاحبه به آدرس محل اعلام شده مراجعه کنند. عدم مراجعه برای شرکت در مصاحبه و سایر مراحل گزینش به منزله انصراف تلقی می‌شود. آن دسته از داوطلبینی که دارای کد قبولی دیگری هستند، می‌توانند در کد رشته قبولی اعلام شده ثبت‌نام کرده و به تحصیل بپردازند.
 • 4. داوطلبینی که در کد رشته قبولی دیگری نام آنان اعلام شده است، درصورتی‌که مراحل ثبت‌نام و گزینش را انجام دهند و در ردیف پذیرفته‌شدگان نهایی قرار بگیرند، قبولی آنان در کد رشته اعلام شده قبلی لغو می‌شود.

نحوه مشاهده اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 1402

نتایج نهایی کنکور 1402 به صورت اینترنتی و از طریق سایت sanjesh.org قابل‌مشاهده است. برای مشاهده نتایج کافی است از طریق زیر اقدام کنید:

 1. 1. ورود به سایت سازمان سنجش
 2. 2. کلیک روی مشاهده نتایج نهایی آزمون سراسری 1402
 3. 3. واردکردن اطلاعات خواسته شده
 4. 4. مشاهده نتایج نهایی کنکور

مدارک موردنیاز برای ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان کنکور 1402

مدارک موردنیاز برای ثبت‌نام در دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی محل قبولی برای پذیرفته‌شدگان با آزمون و بدون آزمون باید تهیه شود تا ثبت‌نام بدون هیچ نقصی انجام شود.

 • 1. مدارک موردنیاز برای دانشجویان اخراجی: فرم انصراف از تحصیل
 • 2. مدارک موردنیاز برای دارندگان مدرک معادل کاردانی: اصل مدرک یا گواهی دانش‌آموختگی در دوره معادل
 • 3. مدارک موردنیاز دارندگان مدرک کاردانی دانشگاه‌ها: اصل یا گواهی مدرک دوره کاردانی
 • 4. مدارک موردنیاز مدرک کاردانی پیوسته یا ناپیوسته : اصل یا گواه یمدرک کاردانی پویتسه آموزشدگاهی فنی و حرفه ای، دانشگاه علمی کاربردی یا دانشگاه آزاد به همراه اصل یا گواهی تحصیلی اول تا سوم پایه دبیرستان یا هنرستان و مدرک کاردانی پیوسته و ناپیوسته بدون شرط معدل به جای مدرک پیش دانشگاهی
 • 5. مدارک موردنیاز برای دارندگان مدرک حوزوی: ارائه موافقت‌نامه رسمی مدیریت حوزه‌های علمیه خراسان یا قم و ارائه اصل یا گواهی مدرک فراغت از تحصیل توسط مدیریت حوزه‌های علمیه
 • 6. مدارک موردنیاز برای کارمندان دولت: اصل حکم مرخصی سالانه با موافقت رسمی بدون قیدوشرط، گواهی اشتغال، کپی حکم کارگزینی
 • 7. مدارک موردنیاز برای تمامی پذیرفته‌شدگان: اصل و کپی کارت ملی و شناسنامه به همراه یک عکس 4*3
 • 8. مدارک موردنیاز برای تمامی پذیرفته‌شدگان (آقا): مدرک وضعیت نظام‌وظیفه

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مدارک مورد نیاز برای پذیرفته شدگان کنکور 1402 در ثبت نام دانشگاه ها، مقاله زیر را مطالعه کنید.

پرسش و پاسخ

داوطلبین برای آگاهی از زمان ثبت‌نام و مدارک باید در تاریخ 17/07/1402 به سایت دانشگاه محل قبولی مراجعه کنند.

نتایج مربوط به رشته‌های تحصیلی دانشگاه آزاد از طریق سایت دانشگاه آزاد اعلام می‌شود.

در این مقاله مدارک موردنیاز برای تمامی پذیرفته‌شدگان کنکور 1402 اعم از دانشجویان اخراجی، کارمندان دولت و… اعلام شده است.

نظرات و پرسش های خود را با ما در میان بگذارید...
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x