جستجو
Close this search box.
آموزش دروس پایه دهم
آموزش دروس پایه یازدهم
آموزش دروس پایه دوازدهم

دفترچه سوالات کنکور تجربی اردیبهشت 1403 + پاسخنامه

دفترچه سوالات کنکور تجربی اردیبهشت 1403 + پاسخنامه
دفترچه سوالات و پاسخنامه کنکور تجربی اردیبهشت 1403
فهرست مطالب

کنکور تجربی 1403 در نوبت اردیبهشت و تیر برگزار می‌شود. 50 درصد نمره کنکور داوطلبان براساس سوابق تحصیلی پایه دوازدهم و 50 درصد دیگر براساس آزمون کنکور آنها تعیین می‌شود. دو مرحله شدن کنکور و تاثیر سوابق تحصیلی باعث شده تا داوطلبان رشته تجربی چالش‌های بیشتری را تجربه نمایند. نوبت اول کنکور تجربی 1403 در اردیبهشت برگزار گردید. برای دسترسی به دفترچه سوالات آزمون، کلید و پاسخنامه کنکور تجربی، نظرات دبیران درباره هر درس، نتایج نظرسنجی دانش آموزان و ویدئوهای تحلیل درس به درس آزمون با گزینه دو همراه باشید:

دفترچه سوالات کنکور تجربی 1403

کنکور تجربی در سال 1403 شامل سه دفترچه است که هر سه دفترچه شامل سوالات دروس اختصاصی می‌باشد. دفترچه نخست مربوط به سوالات درس زیست با 45 سوال است. داوطلبان باید طی مدت 45 دقیقه به این سوالات پاسخ دهند. پس از پایان زمان ذکر شده دفترچه نخست جمع گردیده و دفترچه دوم در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد. دفترچه دوم نیز شامل 2 درس شیمی با 35 سوال و فیزیک با 30 سوال می‌باشد. مدت زمان پاسخگویی به سوالات دفترچه دوم 75 دقیقه است. دفترچه سوم هم به 15 سوال زمین شناسی و 30 سوال ریاضی اختصاص دارد. داوطلبان باید به سوالات دفترچه سوم طی 60 دقیقه پاسخ دهند. البته داوطلبان بهیاری دفترچه دیگری نیز دریافت خواهند کرد.

نوبت اول کنکور تجربی 1403 در تاریخ 7 اردیبهشت برگزار گردید. شما می توانید از طریق لینک زیر دفترچه سوالات کنکور تجربی 1403 (نوبت اول) را دانلود نمایید:

داوطلبان عزیز توجه نمایید که فایل های بالا شامل هر سه دفترچه آزمون علوم تجربی می باشد و سوالات هر 5 درس این گروه آرمونی در قالب سه فایل گنجانده شده است.

پاسخنامه سوالات تجربی اردیبهشت 1403

کنکور تجربی نوبت اول اردیبهشت 1403 صبح روز جمعه 7 اردیبهشت برگزار گردید. به محض انتشار دفترچه سوالات گروه دبیران و هیئت علمی گزینه دو به صورت مشورتی پاسخنامه احتمالی این آزمون را در کوتاه‌ترین زمان ممکن ایجاد کرده و در اختیار شما قرار دادند. پس از یک هفته از برگزاری آزمون، سازمان سنجش نیز کلید اصلی آزمون را منتشر نمود. هیئت علمی گزینه دو نیز پس از آن پاسخنامه تشریحی آزمون را تهیه و در اختیار داوطلبان قرار داد. برای دانلود پی دی اف کلید و پاسخنامه تشریحی کنکور تجربی 1403 نوبت اول بر روی لینک‌های زیر کلیک نمایید:

پس از انتشار پاسخنامه کنکور علوم تجربی 1403 توسط سازمان سنجش، برخی داوطلبان و اساتید همچنان نسبت به پاسخ برخی سوالات ابهام دارند. سازمان سنجش پس از انتشار اولیه کلید آزمون همواره به دبیران و داوطلبان فرصت می‌دهد تا اعتراضات خود را نسبت به پاسخنامه این آزمون اعلام کنند. داوطلبانی که نسبت به سوالات و کلید آزمون اعتراض دارند می‌توانند در تاریخ اعلامی سازمان سنجش اعتراضات خود از طریق سیستم پاسخگویی با سنجش در میان بگذراند. تجربه نشان داده است که در صورت بروز خطا در طراحی یا کلید سوال سنجش اصلاحات مربوط به آن را اعمال خواهدکرد.

تحلیل آزمون

کادر دبیران و هیئت علمی گزینه دو با همراهی گروه مشاوره این موسسه اقدام به تحلیل درس به درس نوبت اول کنکور تجربی 1403 کرده‌اند. در جدول زیر شما می توانید از نظرات این عزیزان در رابطه با کنکور تجربی مطلع شوید:

نام درس
دبیر
توضیحات
زیست
محمد پازوکی
طراحان سوال درس زیست شناسی کنکور 1403 افرادی باتجربه هستند. در حالی که متن سوالات بسیار ساده طراحی شده بود برای پاسخ به آن باید مفاهیم و نکات ریز هم مورد توجه قرار می‌گرفت.
شیمی
ماشاالله سلیمانی طبع
تعداد سوالات شمارشی شیمی کنکور تجربی کمتر شده اما محاسبات مطابق انتظار دشوار بود. البته نسبت به کنکور گذشته تعداد سوالاتی که در زمان کوتاه پاسخ داده می‌شد نیز افزایش یافته است.
فیزیک
بهمن شاهمرادی
سطح سوالات فیزیک تجربی متوسط بود و داوطلبی که مطالب کتاب درسی را خوانده باشد، می‌تواند به درصد بالایی از سوالات پاسخ دهد. سوالاتی از تمرینات آخر فصل نیز به چشم می‌خورد.
زمین شناسی
شکیبا کریمی
سطح سوالات زمین شناسی کنکور اردیبهشت بسیار مناسب بود. دانش‌آموزانی که به متن کتاب درسی تسلط کافی داشتند به راحتی می‌توانستند درصد 80 را در این درس کسب نمایند.
ریاضی
مهرداد کیوان
سوال‌های درس ریاضی رشته تجربی متناسب با مباحث کتاب درسی است. تنها برخی سوالات درس هندسه دشوار به نظر می‌آید. بعد از چندسال دوباره یک آزمون استاندارد را تجربه کردیم.

پس از پایان کنکور تجربی گزینه دو نظرسنجی بین برخی داوطلبان در شبکه های مجازی برگزار می‌کند تا میزان سختی سوالات را از منظر آنها بررسی کند. در این نظرسنجی از داوطلبان یک سوال ساده پرسیده می شود و داوطلبان باید یکی از سه گزینه زیر را انتحاب نمایند.

سطح سوالات کنکور تجربی اردیبهشت 1403 را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ (سخت، متوسط یا آسان)

سخت 24%
متوسط 65%
آسان 11%

همانطور که مشاهده می‌کنید حدود 65 درصد داوطلبان کنکور تجربی 1403 سوالات این آزمون را معمولی می‌دانند. نتایج نظرسنجی این آزمون نشان می‌دهد که ظاهرا داوطلبان تجربی در اردیبهشت 1403 آزمونی مشابه داوطلبان سایر گروه‌های آزمایشی تجربه کرده‌اند. همچنین 52 درصد داوطلبان شیمی را دشوارترین درس آزمون می‌دانند. شما نیز دیدگاه خود را در رابطه با سطح سوالات کنکور تجربی در قسمت نظرات در انتهای همین پست با ما در میان بگذارید.

تحلیل درس به درس

تحلیل سوالات کنکور می‌تواند برای داوطلبان نوبت دوم کنکور 1403 و داوطلبان کنکور 1404 بسیار مفید باشد. بنابراین برای آگاهی و آمادگی بیشتر داوطلبان کنکورهای پیش‌ رو، فیلم تحلیل درس به درس نوبت اول کنکور علوم تجربی که توسط اساتید و هیئت علمی گزینه دو آماده شده است در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

پخش ویدئو
تحلیل جامع کنکور تجربی 1403 (نوبت اول)
پخش ویدئو
تحلیل درس زیست
پخش ویدئو
تحلیل درس شیمی
پخش ویدئو
تحلیل درس فیزیک
پخش ویدئو
تحلیل درس زمین شناسی
پخش ویدئو
تحلیل درس ریاضی

سوالات متداول

کنکور تجربی 1403 شامل 3 دفترچه اختصاصی است. دفترچه اول سوالات دروس زیست و دفترچه دوم شامل دروس شیمی و فیزیک و دفترچه سوم هم شامل دروس زمین شناسی و ریاضی است.

داوطلبان برای پاسخگویی به 45 سوال از درس زیست 45 دقیقه زمان پاسخگویی دارند. همچنین برای پاسخگویی به 35 سوال شیمی و 30 سوال فیزیک 75 دقیقه زمان پاسخگویی دارند. همچنین برای پاسخگویی به 15 سوال زمین شناسی و 30 سوال درس ریاضی برای داوطلبان 60 دقیقه زمان در نظر گرفته شده است. در مجموع داوطلبان باید 155 سوال را در 170 دقیقه پاسخ دهند.

نظرات و پرسش های خود را با ما در میان بگذارید...
اشتراک در
اطلاع از
guest
8 Comments
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مهدی
مهدی
2 ماه قبل

چرا ده ساعت پیشه

دختر تجربی
دختر تجربی
2 ماه قبل

به نظر شما سطح سوالای کنکور تجربی چطوری بود؟
من که یکم استرس داشتم اما خوب نوشتم.

پزشک آینده
پزشک آینده
2 ماه قبل

کنکور اردیبهشت امسال عالی بود.
خوشبحال اونایی که زیست رو خوب زدن.
من تیر عملکردم بهتر هم میشه

حسین
حسین
19 روز قبل

بابا بارکد تجربی و ریاضی در پشت دفترچه سوالات دفترچه شماره ۳ تجربی برعکسه لطفا رسیدگی کنید این دیگه چه وضعشه

علی
علی
14 روز قبل

پاسخنامه تشریحی نداره ؟
فقط کلیدش هست

8
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x