جستجو
Close this search box.
آموزش دروس پایه دهم
آموزش دروس پایه یازدهم
آموزش دروس پایه دوازدهم

لیست ذخیره نمونه دولتی 1402

لیست ذخیره نمونه دولتی 1402
لیست ذخیره آزمون نمونه دولتی
فهرست مطالب

تکمیل ظرفیت مدارس نمونه دولتی چیست؟ در هنگام اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی ممکن است افرادی بنا به دلایل مختلفی از ثبت‌نام در این مدارس منصرف شوند. در این صورت این مدارس با ظرفیت‌های خالی روبه‌رو خواهند شد و از دانش‌آموزان لیست ذخیره برای جایگزینی استفاده می‌کنند. در این نوشتار همراه شما هستیم تا در مورد لیست ذخیره نمونه دولتی به تشریح مطالب مهمی بپردازیم.

با گزینه دو همراه باشید.

لیست ذخیره آزمون نمونه دولتی

تکمیل ظرفیت مدارس نمونه دولتی چیست؟

مدارس نمونه دولتی از جمله مدارسی است که از لحاظ امکانات آموزشی بسیار عالی بوده و دانش‌آموزان زیادی متقاضی ثبت‌نام در این مدارس هستند. داوطلبان علاقه‌مند به تحصیل در مدارس نمونه دولتی می‌توانند با ثبت‌نام در آزمون، حدنصاب قبولی لازم برای تحصیل در مدارس نمونه دولتی را کسب نمایند.

متقاضیان مدارس نمونه دولتی باید در آزمون ورودی نهم به دهم شرکت کنند تا موفق به کسب حدنصاب لازم برای ورود به این مدارس شوند. پس از برگزاری آزمون نمونه دولتی نهم به دهم، اسامی پذیرفته‌شدگان اعلام می‌شود. در این زمان برخی از دانش‌آموزان به دلایل مختلفی از تحصیل در مدرسه نمونه دولتی انصراف می‌دهند یا برای ثبت‌نام اقدام نمی‌کنند؛ بنابراین ظرفیت‌های مدارس نمونه دولتی تکمیل نمی‌شود. به همین دلیل مدارس نمونه دولتی از لیست ذخیره دانش‌آموزان برای جایگزینی استفاده می‌کند. این گونه دانش‌آموزانی که در کارنامه آن‌ها به‌عنوان ذخیره آزمون نمونه دولتی درج شده است می‌توانند در صورت خالی ماندن ظرفیت مدارس نمونه دولتی، در این مدارس ثبت‌نام کنند.

دانش‌آموزانی که در جلسه آزمون نمونه دولتی حضور داشته‌اند، می‌توانند پس از اعلام نتایج از وضعیت قبولی، عدم قبولی و یا ذخیره نمونه دولتی خود مطلع شوند.

نحوه مشاهده لیست ذخیره آزمون نمونه دولتی 1403-1402

لیست ذخیره آزمون نمونه دولتی  1402 – 1403 همزمان با اعلام نتایج این آزمون در سایت پنجره واحد خدمات الکترونیک آموزش‌وپرورش به نشانی  my.medu.ir منتشر می‌شود؛ لذا، داوطلبان برای اطلاع از جزئیات این لیست می‌توانند هنگام دریافت کارنامه، لیست ذخیره آزمون نمونه دولتی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ را از همان قسمت کارنامه دریافت و مطالعه نمایند.

لازم به ذکر است که ثبت‌نام مدارس نمونه دولتی در پایه ششم حذف شده و این مدارس به مدارس هیئت‌امنایی تبدیل شده‌اند و در نتیجه آزمون مدارس نمونه دولتی فقط در دوره متوسطه دوم صورت خواهد گرفت.

زمان اعلام لیست ذخیره نمونه دولتی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

زمان اعلام لیست ذخیره نمونه دولتی ۱۴۰۲ –  ۱۴۰۳  طبق روال سال‌های تحصیلی گذشته همزمان با اعلام نتایج آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی است. دانش‌آموزانی که در ثبت‌نام آزمون نمونه دولتی شرکت نموده‌اند، می‌توانند همزمان با اعلام نتایج از وضعیت خود مطلع شوند.

لیست ذخیره آزمون نمونه دولتی

گروه‌بندی شرکت‌کنندگان آزمون نمونه دولتی 1402 – 1403

لیست ذخیره آزمون نمونه دولتی 1403-1402 به صورت همزمان با نتایج آزمون این مدارس اعلام می‌شود. به صورت کلی پس از اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی، دانش‌آموزانی که در جلسه آزمون حضور داشته‌اند، در یکی از دسته‌بندی‌های زیر قرار می‌گیرند:

  1. 1. دسته اول پذیرفته‌شدگان
  2. 2. دسته دوم مردود شدگان
  3. 3. دسته سوم ذخیره آزمون نمونه دولتی

مردود شدگان در آزمون نمونه دولتی

گروه دوم پس از اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی، موفق به کسب حدنصاب نمره قبولی نشده‌اند و جزء مردودی‌ها به شمار می‌آیند. این گروه می توانند به نتایج آزمون نمونه دولتی اعتراض داشته باشند. نحوه اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی را می توانید از طریق لینک مربوطه دنبال کنید.

لیست ذخیره آزمون نمونه دولتی

این دسته از افراد موفق به کسب حدنصاب نمره قبولی نشده‌اند؛ اما جز مردودی ها نیز محسوب نمی‌شوند. این افراد در لیست ذخیره نمونه دولتی قرار می‌گیرند تا درصورتی‌که ظرفیت مدارس نمونه با پذیرفته‌شدگان تکمیل نشد، این دانش‌آموزان برای ثبت‌نام اقدام کنند.

لیست ذخیره آزمون نمونه دولتی

زمان اعلام لیست ذخیره آزمون نمونه دولتی 1403-1402

براساس روال گذشته، زمان اعلام لیست ذخیره آزمون نمونه دولتی 1403-1402 همزمان با اعلام نتایج آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی است.  لیست ذخیره معمولاً از طریق سایت ثبت‌نام پنجره خدمات الکترونیکی وزارت آموزش و پرورش اعلام می‌شود. تاکنون اطلاعیه‌ای دررابطه‌با زمان دقیق انتشار لیست ذخیره آزمون مدارس نمونه دولتی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ اعلام نشده است

دانش‌آموزان توجه داشته باشند، تنها مدارسی که دارای ظرفیت خالی هستند، لیست ذخیره نمونه دولتی را منتشر می‌کنند و تمامی مدارس دارای لیست ذخیره نمی‌باشند. لیست مدارسی که نیازمند تکمیل ظرفیت هستند از طریق هر استان باید پیگیری شود.

مراحل پذیرش دانش‌آموزان ذخیره آزمون نمونه دولتی

پس از زمان برگزاری آزمون نمونه دولتی  1402 – 1403 و اعلام نتایج و اسامی پذیرفته‌شدگان این آزمون، تعدادی از این دانش‌آموزان پذیرفته شده در آزمون ممکن است از شرکت در مدارس نمونه دولتی صرف‌نظر کنند که این تصمیم می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد.  از جمله دلایل موجود می‌توان به تغییر محل زندگی دانش‌آموز و یا قبولی همزمان در آزمون تیزهوشان اشاره کرد. در این صورت دانش آموزان ذخیره می توانند جایگزین شوند. راهنمای پذیرش و نحوه ثبت‌نام دانش‌آموزان ذخیره نمونه دولتی 1403-1402 در ادامه بیان شده است:

  1. 1. درصورتی‌که دانش‌آموز پس از قبولی در آزمون و در زمان مقرر ثبت‌نام، به مدرسه مراجعه نکند، ثبت‌نام وی ملغی گردیده و یکی از دانش‌آموزان لیست ذخیره جایگزین او خواهد شد.
  2. 2. بعد از اعلام نتایج آزمون متقاضیانی که در آزمون ورودی پذیرفته نشده‌اند نیز می‌توانند به نتایج آزمون اعتراض نموده و درخواست تجدیدنظر نمایند. با انجام این کار این امکان برای دانش‌آموزان وجود دارد نامشان در لیست ذخیره نمونه دولتی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ قرار گرفته و شانس ورود به مدارس نمونه دولتی را پیدا کنند.
  3. 3. درصورتی‌که اسامی دانش‌آموز در لیست ذخیره نمونه دولتی باشد، پس از انجام مراحل ثبت‌نام و با درنظرگرفتن معدل و نمره و تراز اکتسابی در آزمون، پذیرش وی در مدارس نمونه دولتی انجام می‌شود.

نحوه ثبت‌نام دانش‌آموزان لیست ذخیره آزمون نمونه دولتی

اسامی دانش‌آموزان ذخیره مدارس نمونه دولتی معمولاً در مردادماه توسط سایت مدارس نمونه دولتی هر استان منتشر می‌شود و دانش‌آموزانی که جزو ذخیره‌ها هستند باید با تهیه مدارک لازم برای ثبت‌نام در مدرسه اقدام کنند.

تراز لازم برای ذخیره‌های نمونه دولتی

تراز ذخیره‌های نمونه دولتی تفاوت چندانی با تراز قبولی دانش‌آموزان پذیرفته‌ شده‌ مرحله اول ندارد. همچنین تراز لازم برای قبولی در نمونه دولتی نهم به دهم با توجه به ظرفیت مدرسه تعیین می‌شود اگر در مدرسه ظرفیت بیشتری وجود داشته‌ باشد، دانش‌آموزان با تراز پایین‌تر نیز شانسی برای قبولی خواهند داشت.

تفاوت لیست ذخیره آزمون نمونه دولتی با تکمیل ظرفیت مدارس نمونه دولتی

لیست ذخیره آزمون نمونه دولتی با تکمیل ظرفیت مدارس نمونه دولتی متفاوت است و تکمیل ظرفیت به صورت آزمون میان‌پایه برگزار می‌شد.

لیست ذخیره آزمون نمونه دولتی

پرسش و پاسخ

بعضی از پذیرفته‌شدگان در آزمون از ثبت‌نام در مدارس نمونه دولتی انصراف می‌دهند. داوطلبینی که اسامی آن ها در لیست ذخیره آزمون نمونه دولتی است می توانند در مدارسی ک اعلام تکمیل ظرفیت کرده اند، ثبت نام کنند.

لیست تکمیل ظرفیت مدارس نمونه دولتی از طریق سایت ثبت‌نام نمونه دولتی هر استان منتشر خواهد شد. توجه کنید که ممکن است تمامی مدارس اعلام تکمیل ظرفیت نکنند.

این لیست همزمان با اعلام نتایج در سایت واحد خدمات الکترونیک آموزش‌وپرورش به نشانی  my.medu.ir  منتشر می‌شود. اما برای ثبت‌نام، دانش‌آموزان ذخیره می‌بایست منتظر اطلاع‌رسانی مدارس نمونه دولتی باشند.

نظرات و پرسش های خود را با ما در میان بگذارید...
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x