جستجو
Close this search box.
آموزش دروس پایه دهم
آموزش دروس پایه یازدهم
آموزش دروس پایه دوازدهم

قبولی پزشکی با معدل پایین امکان پذیر است؟

قبولی پزشکی با معدل پایین امکان پذیر است؟
قبولی پزشکی با معدل پایین
فهرست مطالب

معدل لازم برای پزشکی 1403 باید چقدر باشد تا بتوان با خیال راحت در این رشته قبول شد؟ این سوال داوطلبین زیادی است که معدل پایینی دارند و در عین حال به دنبال قبولی پزشکی در دانشگاه های تاپ کشور هستند.

به دلیل اینکه سوابق تحصیلی تاثیر 50 درصدی در کنکور دارند، اگر داوطلب معدل پایین داشته باشد، باید در دروس اختصاصی درصد بالایی کسب کند. اما به صورت کلی با معدل خیلی پایین، شانس قبولی در رشته پزشکی پایین است.

با گزینه دو همراه باشید.

قبولی پزشکی با معدل پایین امکان پذیر است؟

معدل لازم برای رشته پزشکی 1402

با توجه به اینکه رشته تجربی پرمتقاضی‌ترین گروه آزمایشی است هر چقدر معدل بالاتر باشد، شانس قبولی افزایش خواهد یافت. برای کسب رتبه برتر و تراز خوب باید حداقل معدل لازم برای قبولی در رشته پزشکی را به دست آورید.

حداقل معدل قبولی در پزشکی بسته به معدل سایر داوطلبین دارد، اما به طور کلی معدل بالای 17 شانس قبولی را افزایش می‌دهد.

  • 1. با توجه به معدل داوطلبین کنکور تجربی که در پزشکی قبول شده‌اند، می‌توان گفت که اگر معدل بالای 19 باشد، با خیال راحت می‌توان برای رشته پزشکی سرمایه گذاری کرد.
  • 2. در صورتی که معدل بالای 18 باشد، شانس قبولی در برخی از دانشگاه‌های علوم پزشکی وجود دارد.
  • 3. اگر معدل بالای 17 باشد، شانس قبولی بسته به این دارد که درصدهای دروس کنکور را چقدر بالا بزنید.
بانک سوال گزینه دو و ارزشیابی تشریحی می تواند شانس موفقیت شما را برای قبولی در رشته پزشکی افزایش دهد.  زیرا با بانک سوال با نمونه سوالات مختلفی آشنا می شوید و دیگر هیچ سوالی شما را شوکه نمی کند، همچنین با ارزشیابی تشریحی می توانید در ترمیم معدل، نمرات خود را ارتقا دهید. 
قبولی پزشکی با معدل پایین امکان پذیر است؟

رتبه‌های تک رقمی با معدل پایین

توجه داشته باشید که در سال‌های گذشته و قبل از تاثیر قطعی معدل در کنکور، امیدی وجود داشت که با معدل پایین رتبه‌های تک رقمی کسب کرد، اما با توجه به اینکه تاثیر معدل در کنکور 1403 پنجاه درصد است، از این رو معدل پایین حتی با تراز بالای آزمون اختصاصی، تراز کل را خیلی کاهش می‌دهد.

در سال‌های 1399 و قبل از آن رتبه‌های تک رقمی با معدل 12 نیز وجود داشتند، اما اینکه بخواهید با این معدل و بدون ترمیم معدل آرزوی تک رقمی شدن را داشته باشید، سخت و تقریبا غیرممکن است.

چرا در زیست پیشرفت نمی کنم؟

معدل لازم برای رشته پزشکی 1402

معدل رتبه برترهای کنکور 1402 چقدر بوده است؟

در ادامه معدل رتبه برترهای کنکور 1402 ارائه شده است. با آگاهی در مورد معدل رتبه برترها می‌توانید یک تخمین کلی نسبت به قبولی داشته باشید. البته توجه کنید که سهم معدل در کنکور امسال 50 درصد است.

  • 1. معدل رتبه 1 کنکور تجربی1402: 72 بوده است.
  • 2. معدل رتبه 1 کنکور انسانی 1402: 19. 73
با کمک نرم افزار تخمین رتبه گزینه دو می توانید میزان شانس قبولی خود را با توجه به درصدهایی که کسب خواهید کرد، به دست آورید. 

پرسش و پاسخ

قبولی در رشته پزشکی با معدل پایین زیر 17 سخت است، در صورتی که درصدهای اختصاصی کنکور بالا باشد، شاید شانس قبولی در برخی از دانشگاه‌ها وجود داشته باشد.

حداقل معدل قبولی برای پزشکی 1403 هفده است. براساس آمار داوطلبینی که معدل آن‌ها بالای 19 و 18 است، شانس قبولی بیشتری در رشته پزشکی 1403 دارند.

معدل کنکور رتبه یک تجربی 19. 72 است.

نظرات و پرسش های خود را با ما در میان بگذارید...
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x