جستجو
Close this search box.
آموزش دروس پایه دهم
آموزش دروس پایه یازدهم
آموزش دروس پایه دوازدهم

دفترچه سوالات کنکور ریاضی اردیبهشت 1403 + پاسخنامه

دفترچه سوالات کنکور ریاضی اردیبهشت 1403 + پاسخنامه
دفترچه سوالات کنکور ریاضی اردیبهشت 1403
فهرست مطالب

کنکور ریاضی 1403 در دو نوبت برگزار می‌شود. 50 درصد نمره آن مربوط به سوابق تحصیلی پایه دوازدهم و 50 درصد دیگر آن بر اساس عملکرد داوطلب در آزمون محاسبه خواهد گردید. آزمون کنکور نیز به صورت دو مرحله‌ای برگزار خواهد شد. نوبت اول آزمون ریاضی در اردیبهشت برگزار گردید. برای دسترسی به دفترچه سوالات آزمون، کلید و پاسخنامه کنکور ریاضی، نظرات دبیران درباره هر درس، نتایج نظرسنجی دانش آموزان و ویدئوهای تحلیل درس به درس آزمون با گزینه دو همراه باشید:

دفترچه سوالات کنکور ریاضی 1403

کنکور ریاضی در سال 1403 شامل دو دفترچه است. دفترچه نخست شامل سوالات درس ریاضی می باشد. در این دفترچه 40 سوال وجود دارد و داوطلبان باید طی مدت 70 دقیقه به این سوالات پاسخ دهند. پس از پایان زمان ذکر شده دفترچه نخست جمع گردیده و دفترچه دوم در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد. دفترچه دوم نیز شامل دو درس فیزیک با 35 سوال و شیمی با 30 سوال می باشد. مدت زمان پاسخگویی به سوالات دفترچه دوم 75 دقیقه است.

نوبت اول کنکور ریاضی 1403 در صبح روز 6 اردیبهشت برگزار گردید. شما می توانید از طریق لینک زیر دفترچه سوالات کنکور ریاضی 1403 (نوبت اول) را دانلود نمایید:

داوطلبان عزیز توجه نمایید که فایل‌های بالا شامل هر دو دفترچه آزمون ریاضی می باشد و سوالات هر سه درس در قالب همین دو فایل گنجانده شده است.‌

پاسخنامه کنکور ریاضی اردیبهشت 1403

به محض انتشار دفترچه سوالات کنکور ریاضی اردیبهشت 1403، گروه دبیران و هیئت علمی گزینه دو برای تهیه و تولید کلید آزمون دست به کار شدند. با تلاش این دوستان مطابق انتظار در عصر همان روز پاسخنامه کامل کنکور ریاضی ایجاد و در اختیار داوطلبان قرار گرفت. حدود یک هفته بعد مطابق انتظار، سازمان سنجش نیز کلید آزمون را منتشر کرد. مطابق انتظار به جز چند اختلاف جزئی پاسخنامه احتمالی این آزمون با پاسخنامه سازمان سنجش تطابق دارد. برای دانلود پی دی اف پاسخنامه کنکور ریاضی 1403 نوبت اول (اردیبهشت ماه) بر روی لینک‌های زیر کلیک نمایید:

کلید کنکور ریاضی تیر 1403 سازمان سنجش و نسبت به برخی کلیدهای آزمون که توسط دبیران باسابقه ایجاده شده است، گاهی اختلافات جزئی دارد. به همین دلیل سازمان سنجش پس از انتشار اولیه کلید آزمون به دبیران و داوطلبان فرصت می‌دهد تا اعتراضات خود را نسبت به پاسخنامه این آزمون اعلام کنند. داوطلبانی که نسبت به سوالات و کلید آزمون اعتراض دارند می‌توانند در تاریخ مشخصی اعتراضات خود از طریق سیستم پاسخگویی با سنجش در میان بگذراند. تجربه نشان داده است که در صورت بروز خطا در طراحی یا کلید سوال سنجش اصلاحات مربوط به آن را اعمال خواهدکرد.

تحلیل آزمون

کادر دبیران و هیئت علمی گزینه دو با همراهی گروه مشاوره این موسسه اقدام به تحلیل درس به درس نوبت اول کنکور ریاضی 1403 کرده‌اند. در جدول زیر شما می توانید از نظرات این عزیزان در رابطه با کنکور ریاضی مطلع شوید:

نام درس
نام استاد
توضیحات
ریاضی
امیدرضا پورحسینی
سوالات درس آمار و احتمال و ریاضی گسسته قابل قبول بود و چالش خاصی نداشتیم. به جز یک سوال خارج از مباحث کتاب، 70 درصد سوالات ساده و متوسط بود.
حسین شفیع‌زاده
درس حسابان متعادل بود و سوالات بحث‌برانگیز و خارج از کتاب نداشت. دانش‌آموزانی که درس خوانده بودند مطمئنا از جلسه کنکور خوشحال بیرون آمدند.
سیدمحسن میراسلامی
درس هندسه در کنکور اردیبهشت، بسیار روان‌تر از کنکورهای سال گذشته بود و حتی چند سوال آسان داشتیم. داوطلبی که در طول سال کار و تلاش مستمر داشت، از عملکرد خود راضی است.
فیزیک
حمید فدایی فرد
فیزیک کنکور اردیبهشت 1403 بسیار روان بود. درس فیزیک تنها چند سوال چالشی داشت. دانش‌آموزی که تست‌های سالیان اخیر را تمرین کرده بود، می‌توانست به 80 درصد تست‌ها پاسخ دهد.
شیمی
محمدرضا زهره‌وند
سوالات شیمی استاندارد و بدون ابهام بود. دانش‌آموزی که تست تمرین کرده بود، به راحتی می‌توانست به سوالات پاسخ دهد. با 80 درصد رتبه زیر 100 و با 50 درصد شیمی رتبه زیر 100 محقق می‌شد.

گزینه دو به محض دریافت دیدگاه دبیران و اساتید برجسته خود، این نظرات را در جدول فوق به صورت خلاصه منتشر خواهد کرد.

پس از پایان کنکور ریاضی گزینه دو با مشارکت داوطلبان یک نظرسنجی در شبکه های اجتماعی برگزار می‌کند تا میزان سختی سوالات را از منظر آنها بررسی نماید. در این نظرسنجی از داوطلبان کنکور ریاضی یک سوال ساده پرسیده می شود و داوطلبان باید یکی از سه گزینه زیر را انتحاب نمایند.

سطح سوالات کنکور ریاضی در اردیبهشت 1403 را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ (سخت، متوسط یا آسان)

سخت 18%
متوسط 65%
آسان 17%

همانطور که مشاهده می‌کنید اغلب داوطلبان کنکور ریاضی 1403 سوالات این آزمون را متوسط می‌دانند. برخلاف کنکور سالیان اخیر که داوطلبان از سطح سوالات انتقادات بالایی داشتند، سوالات کنکور 1403 مورد انتظار اغلب داوطلبان بوده است. شما نیز می‌توانید دیدگاه خود را در رابطه با سطح سوالات کنکور ریاضی در قسمت نظرات در انتهای همین پست با ما در میان بگذارید.

تحلیل درس به درس

تحلیل جامع تمامی دروس کنکور نوبت اول ریاضی اردیبهشت 1403 در همان روز برگزاری آزمون توسط کادر دبیران و هیئت علمی موسسه گزینه دو انجام شد. بنا بر دخواست شما داوطلبان عزیز بخش‌های برگزیده این برنامه در قالب تحلیل درس به درس برای شما به طور خلاصه آماده شده است. تماشای این مجموعه ویدئوی مشاوره‌ای به شما کمک می‌کند تا در کنکور تیرماه 1403 و کنکورهای پیش‌ رو با آگاهی بیشتر در جلسه حاضر شوید.

پخش ویدئو
تحلیل حسابان کنکور 1403
پخش ویدئو
تحلیل هندسه کنکور 1403
پخش ویدئو
تحلیل گسسته کنکور 1403
پخش ویدئو
تحلیل فیزیک کنکور ریاضی 1403
پخش ویدئو
تحلیل شیمی کنکور ریاضی 1403
پخش ویدئو
تحلیل جامع کنکور ریاضی

سوالات متداول

کنکور ریاضی شامل دو دفترچه می باشد. دفترچه اول مخصوص سوالات درس ریاضی است و دفترچه دوم به سوالات درس فیزیک و شیمی اختصاص دارد.

40 سوال از درس ریاضی با زمان پاسخگویی 70 دقیقه، و دروس فیزیک 35 سوال و شیمی 30 سوال با مجموع زمان پاسخگویی 75 دقیقه

نظرات و پرسش های خود را با ما در میان بگذارید...
اشتراک در
اطلاع از
guest
18 Comments
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Meeee
Meeee
2 ماه قبل

چطور آزمون دادین؟ 🙂😂

دانش آموز
دانش آموز
2 ماه قبل

کاش انقدرکنکور رو بزرگش نکنن، اصلا اون چیزی نیست که همه میگن
اگر آنقدر استرس بهم وارد نشده بود واقعا درصد های خیلی بالا تری میزدم🙂

تارا
تارا
2 ماه قبل
پاسخ به  دانش آموز

وای منم دقیقاااا

محمد علی
محمد علی
2 ماه قبل

این چرا فایل تیر ۴۰۲ هست؟

محمد
محمد
2 ماه قبل

ای خدا چرا فایل کلید پارسال گذاشتید بعد روش نوشتید ۱۴۰۳ لطفا برسی کنید قبل اینکه بزارید

رتبه برتر کنکور ریاضی
رتبه برتر کنکور ریاضی
2 ماه قبل

پاسخنامه رو کی میزارید توی سایت؟
از الان استرس دارم…

تارا
تارا
2 ماه قبل

پی دی اف کلید برام باز نمیشه چیکار کنم

SIMA Rahimi
SIMA Rahimi
2 ماه قبل

سلام
ممنون بابت سوالات و پاسخ نامه کنکور ریاضی
این پاسخنامه رو سازمان سنجش منتشر کرده؟

مرضیه
مرضیه
2 ماه قبل

چه سوالات خوبی
کنکور 1402 سوالاتی خیلی سخت بود.
بابت پاسخنامه هم ممنون

امیرحسین
امیرحسین
1 ماه قبل

پشت دفترچه سوالات امتحان گزینه دو بارکد هایی که برای این سایت گذاشته شده ریاضی و تجربی اش جابه جا نوشته شده

امیرحسین
امیرحسین
24 روز قبل

کنکور اردیبهشت برای خارج از کشور برگزار نشده؟؟؟؟

18
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x