جستجو
Close this search box.
آموزش دروس پایه دهم
آموزش دروس پایه یازدهم
آموزش دروس پایه دوازدهم

بسط دادن گفتگو Extending a conversation

بسط دادن گفتگو Extending a conversation
بسط دادن گفتگو Extending a conversation
فهرست مطالب

در این ویدئوی آموزشی از زبان انگلیسی دهم درباره چگونگی بسط دادن مکالمه به کمک bubble diagrams توضیح داده می شود.

پخش ویدئو

بسط دادن مکالمه

روشهای طولانی کردن مکالمه و بهتر صحبت کردن: هنگامی که از شما سوالی مثلاً راجع به «مسائل مربوط به کار» پرسیده می شود، بهتر است ابتدا درباره مسائل مختلف آن به صورت نمودار حبابی یا bubble diagram فکر کنید. سپس با استفاده از گرامر، لغات و حروف ربط مناسب افکارتان را مرتب کرده تا به سادگی آنچه در ذهن دارید را بیان کنید. 

با استفاده از bubble diagram می توانید مکالمه خود را بسط دهید

bubble diagram یا نمودار حلقه ای

هنگامی که قصد بسط دادن مکالمه را دارید، می توانید از حلقه های حبابی استفاده کنید. در واقع هنگامی که از شما راجع به موضوعی پرسش می شود، مطالب خود را به صورت منظم و زیر عناوین کوچکتر در ذهن تصور کنید. به عنوان نمونه، اگر در ارتباط با موضوع “کار” سوال شود، مواردی از قبیل (ارتباط با همکاران، حقوق، مزایای شغل و ….) در ذهن شکل می گیرد. نمونه ای از حلقه های حبابی مربوط به کار در ادامه بیان شده است:

Bubble Diagram

بعد از این مرحله، حلقه های شکل گرفته به زبان انگلیسی بیان می شوند. اینک می توان از این جملات برای تشکیل یک پاراگراف کمک گرفت. به طور مثال می توان پاراگراف خود درباره با مسائل مربوط به کار را این گونه آغاز کرد:

Well, there are lots of issues in my mind related to what I am  forced to talk first it’s clear for every body to think about salary although …

برای یادگیری نکات و تست هایی بیشتری از موضوع تلفظ صحیح کلمات، می توانید ویدئو آموزشی را مشاهده کنید.

سوالات متداول

بسط دادن گفتگو یا Extending a conversation به معنی آن است که هنگام صحبت درباره موضوعی صرفا به گفتن چند جمله ساده بسنده نکنیم و سعی کنیم با استفاده از مهارت هایی گفتگوی خود را گسترش دهیم.

با استفاده از Bubble Diagram می توانیم موارد مختلفی که راجع به موضوع مختلفی در نظر داریم را در ذهن بیاوریم و با ساخت یک پاراگراف از این موارد که در ذهن خود به صورت Bubble Diagram آن را تصور می کنیم، گفتگوی خود را بسط دهیم.

نظرات و پرسش های خود را با ما در میان بگذارید...
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x