جستجو
Close this search box.
آموزش دروس پایه دهم
آموزش دروس پایه یازدهم
آموزش دروس پایه دوازدهم

سوالات کنکور ریاضی تیر 1403 + پاسخنامه

سوالات کنکور ریاضی تیر 1403 + پاسخنامه
دفترچه سوالات کنکور ریاضی تیر 1403
فهرست مطالب

نوبت دوم کنکور ریاضی 1403 در 21 تیر برگزار گردید. این آزمون که نوبت دوم کنکور سراسری محسوب می‌شود به علت انتخابات با دو هفته تاخیر برگزار شد. نحوه محاسبه نمره نهایی کنکور 1403 تلفیقی از سوابق تحصیلی بر اساس نمرات امتحان نهایی دوازدهم ( با اثرگذاری 50 درصد) و آزمون کنکور ( با اثر گذاری 50 درصد) می‌باشد. نوبت اول کنکور 1403  ریاضی در اردیبهشت ماه برگزار شد و داوطلبان کارنامه خود را دریافت نمودند. داوطلبانی که در نوبت اول عملکرد مناسبی نداشتند در کنکور تیر 1403 می‌توانستند با تراز بهتر رتبه نهایی خود را بهبود ببخشند. توجه کنید در محاسبه نمره آزمون کنکور از بین دو نوبتی که داوطلب شرکت کرده است، صرفا آزمونی که عملکرد بهتری دارد مدنظر قرار می‌گیرد. برای دسترسی به دفترچه سوالات آزمون، کلید و پاسخنامه کنکور ریاضی تیر 1403، نظرات دبیران درباره هر درس، نتایج نظرسنجی دانش آموزان و ویدئوهای تحلیل درس به درس آزمون با گزینه دو همراه باشید:

دفترچه سوالات کنکور ریاضی تیر 1403

کنکور ریاضی تیر 1403 شامل دو دفترچه است. دفترچه نخست شامل 40 سوال از مجموعه دروس ریاضی دوره دوم متوسطه است که داوطلبان باید طی مدت 70 دقیقه به آن پاسخ دهند. پس از پایان زمان ذکر شده دفترچه نخست جمع گردیده و دفترچه دوم در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد. دفترچه دوم نیز شامل دو درس فیزیک با 35 سوال و شیمی با 30 سوال می‌باشد. مدت زمان پاسخگویی به سوالات دفترچه دوم 75 دقیقه است.

نوبت دوم کنکور ریاضی 1403 در نوبت صبح روز 21 تیر برگزار شد. شما می‌توانید از طریق لینک زیر دفترچه سوالات کنکور ریاضی 1403 (نوبت دوم) را دانلود نمایید:

داوطلبان عزیز توجه نمایید که فایل‌های بالا شامل هر دو دفترچه آزمون ریاضی است که توسط سازمان سنجش در همان روز منتشر گردید.

پاسخنامه کنکور ریاضی 1403

به محض انتشار دفترچه سوالات کنکور ریاضی تیر 1403، گروه دبیران و هیئت علمی گزینه دو برای تهیه و تولید کلید آزمون دست به کار شدند. با تلاش این دوستان مطابق انتظار در عصر همان روز پاسخنامه کامل کنکور ریاضی ایجاد و در اختیار داوطلبان قرار گرفت. حدود یک هفته بعد ، سازمان سنجش نیز کلید آزمون را منتشر خوهد کرد. برای دانلود پی دی اف پاسخنامه کنکور ریاضی 1403 نوبت دوم (تیر ماه) بر روی لینک‌های زیر کلیک نمایید:

در برخی موارد کلید کنکور ریاضی تیر 1403 سازمان سنجش نسبت به برخی کلیدهای آزمون که توسط دبیران باسابقه ایجاده شده است، اختلافات جزئی دارد. به همین دلیل سازمان سنجش پس از انتشار اولیه کلید آزمون به دبیران و داوطلبان فرصت می‌دهد تا اعتراضات خود را نسبت به پاسخنامه این آزمون اعلام کنند. داوطلبانی که نسبت به سوالات و کلید آزمون اعتراض دارند می‌توانند در تاریخ مشخصی اعتراضات خود از طریق سیستم پاسخگویی با سنجش در میان بگذراند. تجربه نشان داده است که در صورت بروز خطا در طراحی یا کلید سوال، سنجش اصلاحات مربوط به آن را اعمال خواهدکرد.

تحلیل کنکور

کادر دبیران و هیئت علمی گزینه دو با همراهی گروه مشاوره این موسسه اقدام به تحلیل درس به درس نوبت دوم کنکور ریاضی 1403 کرده‌اند. در جدول زیر شما می توانید از نظرات این عزیزان در رابطه با کنکور ریاضی مطلع شوید:

نام درس
نام استاد
توضیحات
ریاضی
امیدرضا پورحسینی
سوالات ریاضی گسسته و آمار و احتمال بسیار مناسب و منطقی (در چارچوب کتاب درسی) طراحی شده بود. از 10 سوال (5 سوال آمار و احتمال و 5 سوال گسسته) 6 سوال آسان، 1 سوال متوسط و 3 سوال مشاهده شد. پس پاسحگویی به 7 سوال مورد انتظار است.
مهرداد کیوان
از 19 سوال درس حسابان، 12 سوال مربوط به پایه دهم و یازدهم و 7 سوال مربوط به دوازدهم بود. 10 سوال در سطح ساده و متوسط و 9 سوال نیز تقریبا دشوار بود. داوطلبان نسبت به اردیبهشت سوالات سخت‌تری را تجربه کرد و کسب درصد 40 تا 50 قابل قبول است.
سعید اکبرزاده
درس هندسه در کنکور تیر 1403 سوالاتی معمولی و مشابه تیر 1403 داشت. سوالات هندسه 1 کمی دشوارتر طراحی شده بود در حالیکه از هندسه 2 و هندسه 3 سوالاتی در حد تمارین کتاب درسی وجود داشت. در مجموع سوالات چالشی بسیار محدود بود.
فیزیک
محمدجواد حیدری
درس فیزیک در کنکور ریاضی از سوالات ساده و متوسط تشکیل می‌شد و سوال دشواری در درس فیزیک وجود نداشت. سوالات غیر محاسباتی بیشتر از قبل بود و محاسباتی ها هم بدون پیچیدگی‌های قبل بود. تسلط بر روی کتاب درسی می‌توانست کلید موفقیت داوطلبان باشد.
شیمی
وحید محمدی
سوالات درس شیمی تیر 1403 به لحاظ سطح د‌شواری مشابه اردیبهشت ماه (نوبت اول) بود. داوطلبان خوب و آماده می‌توانستند به 50 درصد از سوالات پاسخ دهند. با توجه به چند سوال چالشی بقیه سوالات در سطح معمول و استانداردی قرار داشت.

از مجموعه ریاضی، درس حسابان توسط استاد مهرداد کیوان، درس هندسه  توسط استاد اکبرزاده و درس ریاضیات گسسته نیز توسط استاد پورحسینی بررسی شده است. همچنین درس فیزیک توسط آقای حیدری و درس شیمی توسط آقای عباسی بررسی گردید. گزینه دو به محض دریافت دیدگاه دبیران و اساتید برجسته خود، این نظرات را در جدول فوق به صورت خلاصه منتشر خواهد کرد.

نظرسنجی داوطلبان کنکور ریاضی

پس از پایان کنکور ریاضی گزینه دو با مشارکت داوطلبان یک نظرسنجی در شبکه های اجتماعی برگزار می‌کند تا میزان سختی سوالات را از منظر آنها بررسی نماید. در این نظرسنجی از داوطلبان کنکور ریاضی یک سوال ساده پرسیده می‌شود و داوطلبان باید یکی از سه گزینه زیر را انتحاب نمایند.

سطح سوالات کنکور ریاضی در تیر 1403 را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ (سخت، متوسط یا آسان)

سخت 42%
متوسط 46%
آسان 12%

همانطور که مشاهده می‌کنید اغلب داوطلبان کنکور ریاضی نوبت دوم 1403 سوالات این آزمون را متوسط و سخت می‌دانند. این موضوع نشان می‌دهد که سوالات آزمون کمی دشوارتر از تصور داوطلبان بوده است. در نظرسنجی دیگر نیز 61 درصد داوطلبان کنکور تیر را از کنکور اردیبهشت سخت‌تر، 25 درصد همسطح و تنها 14 درصد آسانتر توصیف نمودند. سوالات درس ریاضی نیر به نظر حدود 70 درصد داوطلبان دشوارترین بخش آزمون بوده است.

شما نیز می‌توانید دیدگاه خود را در رابطه با سطح سوالات کنکور ریاضی در قسمت نظرات در انتهای همین پست با ما در میان بگذارید.

تحلیل درس به درس

تحلیل جامع تمامی دروس کنکور نوبت تیر ریاضی تیر 1403 در همان روز برگزاری آزمون توسط کادر دبیران و هیئت علمی موسسه گزینه دو انجام شد. بنا بر درخواست شما داوطلبان عزیز بخش‌های برگزیده این برنامه در قالب تحلیل درس به درس برای شما به طور خلاصه آماده شده است. تماشای این مجموعه ویدئوی مشاوره‌ای باعث آگاهی و آمادگی ذهنی داوطلبان کنکور در سال‌های آتی نیز خواهد گردید.

حجم فایل‌ها تا حد مناسبی کاهش یافته است تا تماشای آن با حداقل سرعت اینترنت نیز امکان‌پذیر باشد.

پخش ویدئو
تحلیل حسابان کنکور تیر 1403
پخش ویدئو
تحلیل هندسه کنکور تیر 1403
پخش ویدئو
تحلیل گسسته کنکور تیر 1403
پخش ویدئو
تحلیل فیزیک کنکور تیر 1403
پخش ویدئو
تحلیل شیمی کنکور تیر 1403

سوالات متداول

کنکور ریاضی شامل دو دفترچه می باشد. دفترچه اول شما 40 سوال درس ریاضی با مدت پاسخگویی 70 دقیقه است و دفترچه دوم به شامل 35 سوال درس فیزیک و 30 سوال درس شیمی با زمان پاسخگویی 75 دقیقه می‌باشد.

هر دو نوبت کنکور به یک اندازه اهمیت دارد. در محاسبه نمره نهایی داوطلب، سازمان سنجش تراز او را در هر دو آزمون محاسبه کرده و نهایتا تراز بالاتر را ملاک قرار می‌دهد. برخی به اشتباه تصور می‌کنند که نمره نهایی میانگینی از عملکرد داوطلب در هر دو نوبت کنکور است.

نظرات و پرسش های خود را با ما در میان بگذارید...
اشتراک در
اطلاع از
guest
9 Comments
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سمیرا
سمیرا
1 روز قبل

سلام ممنون بابت سوالات ریاضی
پاسخنامه رو کی میزارید؟

پارسا
پارسا
1 روز قبل

بنظرم امتحان نه خیلی آسون بود ونه خیلی سخت
شیمی سخت ریاضی متوسط فیزیک آسان بود

پارسا
پارسا
1 روز قبل
پاسخ به  رضا محمدیان

ممنون

زهرا
زهرا
1 روز قبل

با سلام
به نظرتون شیمی تجربی نسبت به شیمی ریاضی سخت تر طرح میشه یا در همون سطحه؟

علی
علی
15 ساعت قبل

مثل پارسال دفترچه سوالات کنکور را به صورت فایل اختصاصی گزینه دو قرار نمی‌دید؟

9
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x